DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Jego zdaniem diabeł to „symboliczna figura”. Teraz stanął na czele przełożonych zakonów

Jego zdaniem diabeł to „symboliczna figura”. Teraz stanął na czele przełożonych zakonów
fot. REUTERS / FORUM

Generał Towarzystwa Jezusowego, o. Arturo Sosa Abascal został nowym przewodniczącym Unii Przełożonych Generalnych. Zastąpi na tym stanowisku Ministra Generalnego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, o. Mauro Jöhri, który sprawował tę funkcję w latach 2015-2018.

 

Wyboru dokonano podczas prac 91 zgromadzenia ogólnego, obradującego na temat „Młodzież, wiara, rozeznanie” w Aricci pod Rzymem. Zastępcą przewodniczącego USG został ponownie przełożony generalny Redemptorystów, o. Michael Brehl.

 

Unia Przełożonych Generalnych (USG) jest stowarzyszeniem na prawie papieskim, erygowanym przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Służy współpracy poszczególnych zakonów między sobą oraz ze Stolicą Apostolską. Jej członkami są przełożeni generalni poszczególnych zakonów męskich.

 

o. Arturo Sosa Abascal znany jest z wielce kontrowersyjnych wypowiedzi. W wywiadzie udzielonym czasopismu „El Mundo” zaprzeczył istnieniu osobowego zła, stwierdzając: „Stworzyliśmy sobie symboliczne figury takie jak diabeł, żeby symbolizowały zło. Również kondycja społeczna może reprezentować tę postać, ponieważ są ludzie działający na rzecz zła, ponieważ znajdują się w środowisku, w którym trudno jest postępować inaczej”.

 

Komentując słowa prefekta Kongregacji Nauki Wiary kardynała Gerharda Müllera o nierozerwalności małżeństwa, o. Sosa stwierdził: „Powinno być bardzo wiele refleksji nad tym, co naprawdę powiedział Jezus. W tamtych czasach nikt nie miał dyktafonu, by nagrać Jego słowa. Wiemy, że słowa Jezusa trzeba umieszczać w kontekście, są wyrażane w języku, w specyficznym otoczeniu, są adresowane do kogoś w szczególności”. Generał Jezuitów wywiódł, iż nauka Jezusa o nierozerwalności małżeństwa powinna być postrzegana w  kontekście sytuacyjnym i nie ma charakteru absolutnego.

 

Źródło: KAI / wpolityce.pl / własne PCh24.pl

PR

  


DATA: 2018-11-25 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@sisi To Biblii nie można poddać krytycznej analizie? Od kiedy?
ponad 1 rok temu / ollek
 
Co się dzieje z Kościołem?! Zakony były kiedyś opoką Kościoła. Teraz zakonnicy wybierają na swojego przewodniczącego najgorszego spośród nich.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Na studiach zamiast teologii miał beletrystykę?
ponad 1 rok temu / erte
 
Tzw. "myślenie krytyczne" w odniesieniu do Pisma Świętego (sic!). Za takie słowa powinien zostać ekskomunikowany, a nie nominowany na ważne stanowisko!
ponad 1 rok temu / sisi
 
D.v.Hildebrnd-?Spustoszona Winnica?-Koń trojański w Kościele Świętym stał się przeszłością,wróg wyszedł z ukrycia i jego niszczycielska siła zbiera już swe owoce?jawnie się nimi chełpiąc.Zaraza ta rozwiją się niczym nie powstrzymywana poprzez ledwie zauważalne błędy i fałsze skrycie infekowane do Nauki Kościoła Świętego, zafałszowujące Ducha Nauki Chrystusowej aż po finezyjnie i misternie budowane herezje i bluźnierstwa. Ogrom i wagę Błędów wnikających w łono Kościoła poprzez ?przeciętniactwo?,które w swej naturze zrównuje poziom wiary do swego próżniaczego stanu przedapostazyjnego,pozostając w ukryciu by skuteczniej działać.Oto prawdziwe owoce ?ducha czasu? jaki kierował SWII.Rozmiar dokonanego spustoszenia w Winnicy Pańskiej ukazuje nam,że w samym centrum Kościoła powstała?V Kolumna( w samym łonie Kościoła jako ?mafia? bez ogródek określana),czyli grupa ludzi bezwzględnie i z żelazną konsekwencją dążących ku ich jednemu, wielkiemu celowi-Zniszczyć
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Straszne udręki mogą przeżywać wierni bracia i ojcowie zakonnicy. Oby wytrwali do końca. Krzyż i cierpienie zawsze kiedyś się kończy tylko oby starczyło sił aby z od krzyża nie uciec.
ponad 1 rok temu / qlnick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.