DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Jeffrey Sachs w Watykanie atakuje Donalda Trumpa za klimat oraz postawę wobec Chin

Jeffrey Sachs w Watykanie atakuje Donalda Trumpa za klimat oraz postawę wobec Chin
fot. Greg618 via Wikimedia Commons lic. CC BY-SA 4.0 [ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en ]

Zwolennik globalizmu i obywatel Stanów Zjednoczonych Jeffrey Sachs zaatakował Stany Zjednoczone na prowadzonej przez Watykan konferencji w Rzymie. Podczas środowego przemówienia na konferencji „Nowe formy solidarności – ku braterskiemu połączeniu, integracji i innowacji” w Watykanie skrytykował jednostronną politykę zagraniczną USA, postawę tego kraju wobec Chin oraz wycofanie się z Porozumienia Paryskiego.

 

Ekonomista i obywatel Stanów Zjednoczonych włączył się w trwającą w jego kraju kampanię wyborczą. Stwierdził bowiem, że Stany Zjednoczone staną się „skrajnie niebezpieczne” dla „wielkiego konsensusu”, jeśli Donald Trump zwycięży w wyborach.

 

Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk i Nauk Społecznych uśmiechał się i potakiwał podczas wystąpienia Jeffreya Sachsa. Kontrowersyjny Amerykanin wystąpił tam w roli głównego mówcy (ang. keynote speaker). Skrytykował Donalda Trumpa również za zagrożenie dla wielobiegunowej polityki zagranicznej. Za przykład takiej multilateralnej polityki uznał Jeffrey Sachs ONZ-owskie Cele Zrównoważonego Rozwoju. Wśród nich wymienia się prawo do zdrowia reprodukcyjnego (słowo określające antykoncepcję, a nawet aborcję).

 

Sachs stwierdził, że nie można mówić o amerykańsko-chińskiej wojnie handlowej, lecz o (jednostronnym) ataku Stanów Zjednoczonych na Chiny. Skrytykował też zerwanie porozumienia nuklearnego z Iranem. Potępił też USA za zerwanie klimatycznego Porozumienia Paryskiego.

 

Jak przypomina Life Site News, również amerykański kardynał Joseph Tobin wezwał Donalda Trumpa do ponownego dołączenia do porozumienia.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

 

 


DATA: 2020-02-07 11:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Porozumienie paryskie jest źle, porozumienie z Iranem było dobre. Nie można jednoznacznie poprzeć ani Sachsa ani Trumpa.
9 miesięcy temu / za powrotem
 
Krytyka tych ludzi w tej postaci, to tylko zwykle bicie piany. Nie tłumaczy motywów działania. Alan Watt w wypowiedzi zatytułowanej Szok i Trwoga ujawnia prawdziwe cele elit. To odnosi się równiez do koncepcji kolektywnego Chrystusa. Materiałów jest dość w internecie, również po polsku. Rzecz znamienna, że nawet wybitni teologowie i filozofowie tematu nie rozeznają do końca. Dzisiaj trzeba czytać między wierszami. Bezpośredni tekst jest najczęściej elementem orwellowskiej nowomowy niezrozumiałej dla przeciętnego Kowalskiego, który nieświadomy zagrożeń staje się marionetką w realizji planów światowych elit. Doprowadzono umysłowość wielu ludzi do prymitywnego pragnienia jedynie ciepłej wody w kranie i świetego spokoju. Bez ostatecznego celu życia człowieka... Smutne, że uczestnicy w tym Watykan, a Maryja ostrzegała i ostrzega dalej, lecz kto Jej słucha...
9 miesięcy temu / Krakusik
 
@Lustro: Bliższy sercu to może być bratanek albo siostrzenica. Nikt w świecie w polityce nie kieruje się uczuciami. W niej zawsze liczy się tylko wlasny interes o czym akurat ty wiesz bardzo dobrze wbrew temu wszystkiemu, co próbujesz nam wmówić. Dlatego jako wrogowie Polski podkręcacie uczucia i nastroje by bez protestu mas zepchnąć Polskę do przysłowiowego dołu z wapnem.
9 miesięcy temu / lustro
 
@stryj: Żydzi w Iranie, a jest ich tam całkiem sporo, chyba nie popierają ani Trumpa, ani Sachsa. Oni najwyraźniej czują się związani z krajem zamieszkania i lojalni wobec niego. Czy wobec tego Trump i Sachs nie są przypadkiem antysemitami?
9 miesięcy temu / wuj
 
Żydzi pouczają w Watykanie co Watykan ma myśleć i robić. A "nasz PiS" wcale nie ma rozdwojenia jaźni, słucha i Sachsa i USA. Oczywiście tylko tam, gdzie jest to wbrew polskiej racji stanu.
9 miesięcy temu / wuj
 
Z tym " Panem" to nie przesadzajcie- to bardziej "towarzysz" Sachs, neobolszewik, skoro bliższe jego sercu są komunistyczne Chiny
9 miesięcy temu / Lustro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.