DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

John-Henry Westen: Fatima to jedyna droga do zwycięstwa z zamętem

John-Henry Westen: Fatima to jedyna droga do zwycięstwa z zamętem

Zamęt – jedyne słowo, jakim można opisać to, co dzieje się dzisiaj w Kościele. A Fatima to jedyna droga do naszego zwycięstwa. Musimy odpowiedzieć na wezwanie przekazane trójce pastuszków już dziś! Nie ma już czasu na zastanowienie.

 

Pamiętacie arcybiskupa, który w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie ogłosił watykański, skandaliczny program edukacji seksualnej? Został powołany na stanowisko szefa Papieskiej Akademii Życia oraz rzymskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Obie instytucje zostały teraz ogołocone – Akademia ze wszystkich swoich członków, a Instytut ze swojej najbardziej konserwatywnej kadry.

 

Arcybiskup Vincenzo Paglia ostatnio rozpływał się w pochwałach nad jednym z wiodących włoskich orędowników aborcji, „małżeństw” tej samej płci i ograniczania wolności religijnej. Więcej – nim objął stanowisko w Watykanie, zlecił wykonanie homoerotycznego malowidła ściennego w swoim kościele katedralnym, a na malowidle uwzględnił swój własny wizerunek.

 

Inny biskup watykański, nadzorujący dwie papieskie akademie, jest odpowiedzialny za zapraszanie do wygłaszania przemówień na watykańskich konferencjach ludzi najbardziej przeciwnych życiu i rodzinie. Ci, którzy wspierają przymusową aborcję i wymuszoną sterylizację, czują się jak u siebie w nowym Watykanie, gdzie miłośnicy życia i rodziny są coraz bardziej wyobcowani i poddawani ostracyzmowi; w Watykanie, gdzie wśród ortodoksów panuje lęk, a według słów arcybiskupa Luigiego Negri – jedynego włoskiego biskupa, który uczestniczył w Marszu dla Życia – ci, którzy są zazwyczaj krytykami papieża, „na jakiś czas stali się dla swoich własnych celów hiper-papistami”.

 

Jedynym rozwiązaniem tego bałaganu jest Boża interwencja. I w roku setnej rocznicy Fatimy najwyższy czas błagać o tę interwencję i robić, co tylko można, by do niej doprowadzić.

 

Benedykt XVI, papież emeryt, sam miał nadzieję, że wkrótce dojdzie do takiej interwencji. – Oby siedem lat, które dzielą nas od stulecia objawień, przyspieszyły wypełnienie się proroctwa o triumfie Niepokalanego Serca Maryi, na chwałę Trójcy Przenajświętszej – powiedział w homilii wygłoszonej 13 maja 2010 roku. – Mylilibyśmy się sądząc, że prorocka misja Fatimy się zakończyła.

 

13 października 1917 roku cud tańczącego słońca w Fatimie był oglądany przez 70 tysięcy ludzi i relacjonowany we wszystkich świeckich gazetach owego czasu. Był to najbardziej spektakularny publiczny cud wszechczasów. Cóż takiego niebo starało się przekazać tak zdumiewającym wydarzeniem?

 

Najświętsza Panna pokazała trzem pastuszkom piekło. – Ujrzeliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników – powiedziała im. – Aby ich zbawić, Bóg pragnie ustanowić na świecie nabożeństwo do mojego Niepokalanego Serca. Jeśli to, o czym wam mówię, zostanie wykonane, wiele dusz zostanie zbawionych i zapanuje pokój.

 

O co Matka Boża prosiła, by doprowadzić do triumfu swojego Niepokalanego Serca? Po pierwsze, o modlitwę, a w szczególności o święty Różaniec oraz nabożeństwo szkaplerzne. Po drugie, wezwała nas do zadośćuczynienia za grzechy i zniewagi popełnione przeciwko łasce Bożej, a także za bluźnierstwa przeciwko Najświętszemu Sercu Jezusa i Maryi. Po trzecie, poprosiła o poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi – zarówno osobiście, jak i publicznie, przez papieża oraz wszystkich biskupów świata.

 

Najświętsza Panna ostrzegała, że jeśli Rosja nie zostanie poświęcona Jej Niepokalanemu Sercu, wówczas kraj ten rozszerzy swoje błędy na cały świat. Widzieliśmy, jak szerzył się ateistyczny komunizm. Ale większość nie uświadamia sobie, że zalegalizowana aborcja zaczęła się w Rosji, a ta globalna potworność kosztowała dotąd więcej istnień ludzkich niż wszystkie wojny razem.

 

Matka Boża szczególnie ostrzegała, że jeśli Rosja nie zostanie poświęcona, dojdzie do „wojen i prześladowań wymierzonych w Kościół. Dobrym ludziom będzie zadawana śmierć męczeńska, Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć, różne narody ulegną zagładzie”.

 

Przepowiedziała II wojnę światową, do której doszło. Przepowiadała: „wprowadzone zostaną mody, które będą bardzo obrażać naszego Pana. Biada kobietom pozbawionym skromności”. I doszło do tego, jak nigdy przedtem w historii świata. Przepowiedziała wojny i w ciągu ostatnich 30 lat było więcej wojen niż kiedykolwiek przedtem. Nie ujrzeliśmy jeszcze unicestwienia całych narodów.

 

Wielu mówi, że Jej pragnienie poświęcenia Rosji zostało spełnione w roku 1984, kiedy papież św. Jan Paweł II zawierzył Matce Bożej świat. Pomińmy debatę nad tym i zróbmy to raz jeszcze, ale tym razem wspominając w szczególności Rosję, jak prosiła Najświętsza Panna. Polska dostępowała wielkiego błogosławieństwa za każdym razem, kiedy poświęcała swój naród Matce Boskiej.

 

W końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje – obiecała. – Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a światu zostanie dany okres pokoju. Oczekujemy z niecierpliwością tego pokoju zarówno na świecie, jak i w Kościele.

 

Jednak nasz Pan ostrzegł siostrę Łucję w wizji z roku 1931, wyrażając wielki niepokój o to, że papież nie poświęci Rosji zgodnie z prośbą. – Podobnie jak król Francji, będą odczuwać z tego powodu żal i zrobią to, ale będzie późno. Rosja już rozpowszechni swoje błędy po świecie. Dodał On: – Daj znać moim duchownym: zważywszy na to, że pójdą za przykładem króla Francji opóźniając wykonanie Mojego żądania, będą również musieli podążyć za nim w nieszczęściu.

 

To ostrzeżenie ma dla naszych czasów poważne konsekwencje. Wzmianka naszego Pana o królu Francji odnosi się do prośby, jaką przedstawił świętej Małgorzacie Marii Alacoque. 17 czerwca 1689 roku poprosił ją, by ów monarcha poświęcił swe państwo Najświętszemu Sercu. Przez sto lat królowie Francji nie dokonali tego poświęcenia.

 

17 czerwca 1789 roku, 100 lat od dnia tej prośby, król Francji został pozbawiony władzy ustawodawczej, a cztery lata później stracony.

 

Wypełnijmy swą rolę w przyspieszeniu triumfu Niepokalanego Serca. Módlmy się na różańcu, nośmy szkaplerz, odprawiajmy nabożeństwa pierwszej soboty i prośmy o wyraźne poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

 

 

 

John-Henry Westen

Źródło: LifeSiteNews

tłum. Jan J. Franczak

 

 

Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkania z Johnem-Henrym Westenem

Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań z Johnem-Henrym Westenem, redaktorem naczelnym portalu LifeSiteNews.com. Poświęcone będą roli katolików w publicznej obronie życia i rodziny. 

 

John-Henry Westen to wybitny katolicki dziennikarz i publicysta, znany na całym świecie działacz pro-life, założyciel i redaktor naczelny portaluLifeSiteNews.com oraz założyciel Rome Life Forum, na którym co roku spotykają się liderzy ruchów pro-life z całego świata. Jest ponadto twórcą Voice of the Family – międzynarodowej grupy zrzeszającej liczne katolickie i pro-rodzinne organizacje z wielu krajów oraz konsultantem Campaign Life Coalition, największej kanadyjskiej organizacji broniącej praw dzieci nienarodzonych. Westen to także mąż jednej żony i ojciec ośmiorga dzieci.

 

Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań:

 

14 października (sobota), godzina 18:00

Kraków,  Aula błogosławionego Jakuba Strzemię, ul. Franciszkańska 4

 

16 października (poniedziałek), godzina 18:00

Wrocław, Hotel Jana Pawła II ul. św. Idziego 2

 

17 październik (wtorek), godzina 18:00 

Poznań, FSNT NOT (sala nr 211) ul. Wieniawskiego 5/9

 

18 października (środa), godzina 18:00

Warszawa, sala konferencyjna Domu Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89

 

 

Patronem medialnym wydarzenia jest portal PCh24.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny!

 

 


DATA: 2017-10-17 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niepokalane Serce na końcu zatriumfuje?mimo błędów Rosji, które rozprzestrzeniły się w Europie. 13 maja 1917roku Maryja objawiła się pastuszkom w portugalskiej wiosce o nazwie Fatima. W Orędziu z Fatimy jest mowa o poświęceniu Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, jako warunek konieczny, aby błędy Rosji nie rozprzestrzeniły się po świecie. Błędy Rosji uwidocznione tuz po rewolucji październikowej to komunizm, ateizm, aborcja, homoseksualizm, rozwiązłość. 100 lat po objawieniu Fatimskim widzimy iż te błędy Rosji są niemal powszechne na świecie. 13 maja 2017 roku miał miejsce finał konkursu Eurowizji. Eurowizja często miejsce prezentacji ideologii sprzecznych z dekalogiem-Bożym prawem (Conchita Wurst etc.) Konkurs wygrał reprezentujący Portugalię wokalista Salvador Sobral (Salvador tłumacz. z portug. ZBAWICIEL). Z konkursu Eurowizji została wykluczona Rosja. Wokalista zaśpiewał smutną piosenkę Amar pelos Dois. W piosence dwukrotnie pojawia się sekwencja słów: ?? Moja droga, wysłuchaj moich
ponad 2 lata temu / Katolik
 
to jest tylko decentralizacja kościoła
ponad 2 lata temu / rex
 
NMP uratowała Jana Pawła II 13.05.1981, aby wykonał jakąś misję. Jaką? Odpowiedź sama się nasuwa: wykonanie Jej Orędzi z Fatimy. Jak to wykonał? Poświecił Rosję Jej Niepokalanemu Sercu? Będąc cudownie uratowanym, mając dowód opieki Opatrzności Bożej i samej NMP nie wykonał fatimskich opatrznościowych zaleceń poświęcenia Rosji. Dziś doświadczamy owoców papieskiego kunktatorstwa (żeby nie powiedzieć zaniechań). +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)..."
ponad 2 lata temu / Jurek
 
Papież nie powinien słuchać biskupów czy ma wymienić słowo Rosja, tylko słuchać polecenia Matki Bożej, która wyraźnie mówiła o poświęceniu Rosji. Papież sprzeciwił się Matce Bożej. A że poświęcenie nie zostało dokonane świadczy fakt, że Rosja się nie nawróciła. skutkiem poświęcenia miało być bowiem nawrócenie Rosji, a nie jej rozbrojenie, upadek komunizmu, czy muru berlińskiego - jak to się teraz próbuje tłumaczyć.
ponad 2 lata temu / tradycja
 
Papież poświęcił w 1984 roku Matce Bożej świat. Nie brali w tym udziału wszyscy biskupi, to jest dawno sprawdzone. Oczywiście to poświęcenie wydało pewne owoce, być może uniknęliśmy wojny w latach 80-tych. Jednak, skoro są wątpliwości, powinno się poświęcenie Rosji przeprowadzić zgodnie z życzeniami Maryi. Siostra Łucja wypowiadała się tak, że papież powinien zobowiązać biskupów do udziału w tym akcie, oczywiście każdy w swojej diecezji. Dodam, że gdyby papież rozkazał to biskupom pod karą ekskomuniki, to wszyscy biskupi byliby z nim w jedności. Co do JPII, to jest nagrana wypowiedź ś.p. o. Amortha w internecie, który organizował wydarzenie z 1984 roku i był na miejscu. Wspomina, że papież pytał towarzyszących mu hierarchów, czy może wypowiedzieć słowo Rosja. Oni odpowiadali: "nie!".
ponad 2 lata temu / Pablo
 
@lolas: Nie wiemy jak to dokładnie wyglądało. Wyłączyć mikrofon jest bardzo łatwo. A że św. Jan Paweł II robił "po swojemu" czyli po Bożemu to kto chce ten wie. Poświęcenie 25 III 1984 odbyło sią w jedności z biskupami świata. A poza tym niech milczą ci, którzy nie wypełniają próśb Maryji skierowanych do każdego wiernego w tej sprawie.
ponad 2 lata temu / Stroke
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.