DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Jednak eutanazja? Alfie Evans otrzymał przed śmiercią cztery zastrzyki – podaje La Nuova Busola

Jednak eutanazja? Alfie Evans otrzymał przed śmiercią cztery zastrzyki – podaje La Nuova Busola
Alfie Evans z tatą. Fot. Save Alfie Evans (facebook.com/freeAlfieEvans)

Według dziennikarzy włoskiej gazety „La Nuova Busola”, Alfie Evans tuż przed swoją śmiercią miał otrzymać cztery zastrzyki z nieznanymi substancjami. „Zabiegu” dokonano, gdy jego ojca poproszono o spotkanie z personelem szpitala Alder Hey.

 

Do zabiegu – zdaniem informatorów włoskiej gazety – doszło na dwie godziny przed śmiercią Alfiego, która nastąpiła o godz. 2.30 czasu lokalnego. Pielęgniarka „opiekująca” się chłopczykiem miała podać mu serię czterech zastrzyków zawierających bliżej nieokreślone substancje. W następstwie tego działania dziecko zmarło. Podanie zastrzyków było możliwe dzięki zaproszeniu Toma Evansa, ojca dziecka na rozmowę z obsługą szpitala. Rodzice nie chcieli komentować tej sprawy.

 

„Na dwie godziny przed śmiercią nasycenie tlenem wynosiło 98, a tętno ok. 160, dlatego Tom twierdził, że wkrótce wypiszą malucha do domu. Przed śmiercią chłopca, kiedy Tom wyszedł, a Kate i inni członkowie rodziny przysypiali, do pokoju weszła pielęgniarka i podała dziecku cztery bliżej nieokreślone substancje. Po 30 minutach nasycenie tlenem spadło do 15, po dwóch godzinach chłopczyk zmarł” – podaje Benedetta Frigerio z „La Nuova Busola”.   

 

Już wcześniej dyrekcja szpitala w dokumencie zatwierdzającym odłączenie chłopca od aparatury wskazała, że użyje mieszanki dwóch substancji: Midazolanu i Fentanylu. Wszystko po to, by uśmierzyć ból i odurzyć chłopca przed śmiercią. Jak wiemy, chłopiec nie tylko nie zmarł po kiku minutach od odłączenia (na co wskazywała lekarska diagnoza), ale samodzielnie oddychał przez prawie pięć dni.

 

Warto zaznaczyć, że przez piętnaście miesięcy Alfie nie był przyzwyczajony do samodzielnego oddychania, a także cierpiał na obrzęk płuc. Dlatego fakt samodzielnego oddychania przez tak długi czas część obserwatorów określiła mianem cudu. Tom Evans wskazał jednak, że „to nie cud, to błędna diagnoza”.

 

Benedetta Frigerio wyraziła swoje wątpliwości co do śmierci dziecka wynikającej jedynie z faktu odłączenia go od aparatury. W planach niektórych włoskich specjalistów pojawił się pomysł przeprowadzenia niezależnej toksykologii ciała dziecka.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / churchmilitant.com

PR


DATA: 2018-05-02 23:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie mylmy pojęć Eutanazja to pozbawienie życia na życzenie zainteresowanej osoby. Tutaj mamy do czynienia z zabójstwem.
ponad 1 rok temu / realista
 
Znane mi są przypadki, że w niektórych krajach, chorym, których rokowanie jest uważane za złe, podaje się morfinę lub inny narkotyk w dawce, powodującej zatrzymanie oddechu i śmierć. Dla ludzi, którzy mniej orientują się, uwypukla się efekt "przeciwbólowy" tych specyfików, przemilczając działanie uśmiercające. W tej sytuacji jest wysoce prawdopodobne, że u tego dziecka dokonano aktu "pseudomiłosierdzia". Uniemożliwienie w tak drastyczny sposób, udzielenia pomocy ze strony innych lekarzy i państw, które deklarowały to, może wskazywać, że za śmiercią chłopca kryje się jakaś mroczna tajemnica.
ponad 1 rok temu / Caruso
 
Biedny chlopczyk i jego rodzice. Chlopczyk był smiertelnie chory, ale zrobienie czegoś takiego w taki sposób to w głowie sie nie mieści. Mały już nie żyje i nic tego nie zmieni....
ponad 1 rok temu / D
 
Opinia domaga się nazwiska tej pielęgniarki. Prosimy o ujawnienie.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Lech Galicki Wielka we mnie trwoga (wersja dla Alfiego) (?) Człowiek się rodzi Z matki, ojca dany A żył nie będzie Na śmierć jest skazany Tak, tak zanosi się łkaniem Tak, tak los mu umieraniem (?) Oczy zawiera Sumienie wszech ludzi W bólu zasypia Życie czas nam budzić Tak, tak nie zna tego świata Tak, tak dziecko swego kata W mieście Liverpool w szpitalu sterylnym Zabijają Boga W dzieciątku niewinnym Tak, tak wielka we mnie trwoga Tak, tak brudny czyn wbrew Boga Być albo nie być? Zbędne to pytanie Gdy śmierć wam życiem Na cóż Zmartwychwstanie Tak, tak zbędne to pytanie Tak, tak na cóż Zmartwychwstanie
ponad 1 rok temu / Lech Galicki
 
Cyjanek potasu też uśmierza ból i cierpienie. Czy z tego powodu podajesz go cierpiącym?
ponad 1 rok temu / do Ela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.