DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Jedna z redakcji dostała kolejną ofertę nabycia dokumentów SB. Dokąd prowadzą tropy z szaf?

Jedna z redakcji dostała kolejną ofertę nabycia dokumentów SB. Dokąd prowadzą tropy z szaf?
Fot. G. Rogaciński/Forum
#IPN    #WAŁĘSA    #MSW    #LUSTRACJA    #TECZKI    #KISZCZAK    #SZAFA KISZCZAKA

Do redakcji tygodnika „Do Rzeczy” zgłosił się w czwartek dawny współpracownik Czesława Kiszczaka i wskazał miejsce, gdzie przed dekadą miały być ukryte kartony z dokumentami komunistycznych służb PRL.

 

Sebastian Rybarczyk był w latach 90. asystentem koordynatora ds. służb specjalnych w rządzie AWS Janusza Pałubickiego. Stąd znał wysokiego rangą oficera III Departamentu peerelowskiego MSW, który dzisiaj rano wskazał dziennikarzowi miejsce, gdzie przed dziesięcioma laty na prośbę Kiszczaka miały zostać ukryte kartony z tajnymi materiałami resortu.


Reporter „Do Rzeczy” zgłosił sprawę do IPN, który przesłuchał Rybarczyka, chcąc m.in. poznać personalia oficera. Instytut „w najbliższych dniach” ma dokonać przeszukania we wskazanym miejscu. Portal tygodnika pisze, iż teren, gdzie przed laty trafiła ciężarówka z tajemniczymi kartonami jest dzisiaj chroniony przez wojsko, zaś IPN otrzymał w czwartek jeszcze kilka innych informacji na temat miejsc przechowywania akt dawnego MSW.


Wkrótce będziemy mieć zatem do czynienia z prawdziwym wysypem „szaf Kiszczaka” bądź też z kolejnymi odsłonami zabawy w kotka i myszkę z udziałem eks-oficerów SB i komunistycznego wojska oraz podążających za wskazanymi przez nich tropami prokuratorów IPN.


DoRzeczy.pl

RoM

 

 


DATA: 2016-02-19 11:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

no proszę odezwał się @[email protected]; trudno zgadnąć po wpisie o co mu chodzi; do wojska chce się zapisać czy co? i do tego do ludowego? nie wie chłopina, że już go nie ma? że banda u władzy, praktycznie przez te ostatnie dwadzieścia parę lat, wojsko, co to jeszcze było, ostało się po komunie, zlikwidowali? a w ogóle to do jakiego fragmentu tekstu p. Grzegorza Brauna gościu nawiązujesz swoim wpisem? może nie o ten artykuł chodzi? a jak sugerujesz kochany agenturalność, nie wiesz tylko co dokładnie i błądzisz lub próbujesz sprowokować; próbuj, próbuj;
ponad 4 lata temu / JARO
 
felek Czym LWP? tak samo jak UB SB KBW WOW Zbrojnym ramieniem PZPR
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
chcecie zabrać emerytury żołnierzom LWP ? najpierw sami sobie zabierzcie za agenturalna przeszłść, tak, tak Jaro opowiedz jak to było, naprawde
ponad 4 lata temu / felek
 
Dziękujmy Bogu , że jesteśmy świadkami ujawniania PRAWDY !!! Ludzie zniszczeni przez L. Wałęsę i poprzedni system nie odzyskają już zdrowia i statusu materialnego to niech chociaż mają satysfakcję z tego , że mieli RACJĘ !!!
ponad 4 lata temu / cecylia
 
Na pewno przybedzie duzo papierow dla badaczy. Jedno jest charakterystyczne: im glosniej o kwitach na Walese, tym ciszej o Petru, o KODowcach i calej tej mafii.
ponad 4 lata temu / Moimzdaniem1
 
Agricola mów za siebie.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.