DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Jedna z najważniejszych amerykańskich wolności zagrożona! Obama chce zabronić broni

Jedna z najważniejszych amerykańskich wolności zagrożona! Obama chce zabronić broni
fot. REUTERS / FORUM

Amerykański prezydent Barrack Obama wezwał do ograniczenia dostępu do broni, gwarantowanego przez drugą poprawkę do amerykańskiej Konstytucji. Swe słowa skierował do zarządców miast zgromadzonych na corocznej Konferencji Burmistrzów w San Francisco. Jego wypowiedź ma szansę trafić na podatny grunt. W ubiegłym tygodniu w wyniku strzelaniny przy kościele w znajdującym się w stanie Południowa Karolina mieście Charleston zginęło dziewięciu uczestników nabożeństw.


- Potrzebujemy zmiany postawy - powiedział Obama w swoich uwagach. Podkreślił, że w wyniku ostatniej strzelaniny naród był zszokowany. Już następnego dnia po strzelaninie Obama wspomniał o konieczności wprowadzenia ściślejszej kontroli broni. Słowem nie zająknął się, że gdyby ktoś z przebywających w kościele metodystów miał przy sobie broń, mógłby jednym strzałem powstrzymać szaleńca.


Obama powiedział, że w kwestii prawa do broni konieczna jest zmiana i to przeprowadzona w pilnym trybie. - W ten sposób uczcimy rodziny - powiedział odnosząc się do poległych w ostatnim akcie przemocy. – Oddamy tym hołd rodzinom ofiar z Newtown i Aurory – dodał wspominając inne masakry. Podkreślił także, że sprawca ostatniej strzelaniny w zborze episkopalnym kierował się przesłankami rasistowskimi. Jak powiedział Obama, potwierdza to, że rasizm nadal jest poważnym problemem, który należy zwalczać.  


- Nie musimy patrzeć daleko, by dostrzec, że rasizm i bigoteria, nienawiść i nietolerancja nadal są zbyt obecne w naszym świecie - powiedział. Do zdarzenia w Charleston doszło w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego. Napastnik wszedł do kościoła, w którym modlili się czarni protestanci i zastrzelił 9 z nich, w tym pastora. Jeden został ranny. Według policji było to przestępstwo z nienawiści. Zdaniem świadków morderca powiedział, że przybywa zabijać czarnych.


Według drugiej poprawki do amerykańskiej Konstytucji „Nie wolno ograniczać praw ludu do posiadania i noszenia broni, gdyż bezpieczeństwo wolnego stanu wymaga dobrze wyszkolonej milicji”.Źródła: edition.cnn.com / stefczyk.info / libr.sejm.gov.pl

mjendDATA: 2015-06-21 20:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Max Kolonko ostatnio o tym mówił: youtube.com/watch?v=rpd6UE0hXtk
ponad 5 lat temu / Leaf427
 
czarny rasizm wobec białego podczłowieka jest chleben powszednim w USA.
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
Aha i jeszcze jedno, nich dobrze Amerykanom wytłumaczy, dlaczego uczciwi Amerykanie będą bezbronni, kiedy napadnie ich uzbrojony bandyta, bo on zapewne niewiele będzie sobie robił z zakazu posiadania broni i zdobędzie ją nielegalnie, a uczciwy człowiek będzie przestrzegał prawa. To jest właśnie logika tępych socjalistów.
ponad 5 lat temu / Iw
 
Chce zabronić bo doszło do strzelaniny? A czy zabroni posiadania noży jeśli dojdzie do rzezi przy użyciu tego narzędzia stosunkowo często używanego do pozbawiania ludzi życia? A czy będzie obcinał ręce i nogi jeśli dojdzie do większej bójki, w której w wyniku urazów zginą ludzie? To też częsty przypadek, śmierć w wyniku uduszenia, albo obrażeń zadanych ciosami rąk albo nóg. Aha i niech nie zapomni wprowadzić zakazu posiadania zapałek, zapalniczek i innych narzędzi mogących zaprószyć ogień, wszak i podpalenia są dosyć częstymi zdarzeniami, w których giną ludzie. Dalej socjalisto, bądź konsekwentny!
ponad 5 lat temu / Iw
 
po to by zrobic z ludzi "trzode", trzeba ich wczesniej rozbroic!!! Taki jest plan wielkiego brata i rzadu swiatowego. A Pan "Obambo" jest wybrancem wielkiego brata! Musial wpierw sprowadzic USA do poziomu ZEBRAKA!!!
ponad 5 lat temu / okirex
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.