DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Jedna z kaplic Kalwarii Wejherowskiej zdewastowana. Sprawcami... uczniowie podstawówki

Jedna z kaplic Kalwarii Wejherowskiej zdewastowana. Sprawcami... uczniowie podstawówki
fot. By Grzegorz C. Skwarliński [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

Do dewastacji kaplicy doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Potłuczono kilkadziesiąt dachówek, popisano elewację i rozbito dwa reflektory. Wandalami okazała się piątka chłopców w przedziale wiekowym od 9 do 11 lat.

 

Dzięki zapisom miejskiego monitoringu ujęto jednego z nieletnich sprawców. Chłopiec przyznał się do dewastacji i podał nazwiska dwóch kolegów, którzy wraz z nim dokonali aktu wandalizmu. W sumie zidentyfikowano pięciu sprawców. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

 

Kalwaria Wejherowska nie jest wystarczająco dobrze chroniona. - Nie jesteśmy w stanie przez 24 godziny monitorować tych miejsc. Serdecznie apelujemy do naszych mieszkańców. Gdyby coś zauważyli, niech dzwonią na policję i od razu informują o zaistniałej sytuacji - powiedziała Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

 

Jak podały miejskie służby, na teren sanktuarium często dostają się niepowołane osoby. Zdarzają się też akty wandalizmu oraz karygodne, zakrapiane imprezy. - Będziemy to naprawiać. Mamy nadzieję, że ubezpieczyciel wypłaci nam pieniądze, które w pełni pokryją te akty wandalizmu. Jednak nie o to chodzi. Wiemy, że na Kalwarii często odbywają się libacje alkoholowe. Rano leży tu dużo śmieci, puszek i butelek – powiedział Paweł Formella z Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

 

Źródło: rmf24.pl / radiogdansk.pl

PR


DATA: 2018-06-19 15:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzieci w wieku 9-11 lat były W NOCY POZA DOMEM. Naprawdę ktoś uważa, że są z normalnych rodzin?
ponad 2 lata temu / Leon
 
muzułmanie są dla ciebie wzorcem? dajesz do ręki broń tym co nas krytykują
ponad 2 lata temu / do Josh
 
pewnie macie rację, i brak wartości z domu i z katechezy. ale to jest coś więcej. posyłasz w miarę normalne, grzeczne dziecko do szkoły, i ok 3 klasy staje się małym potworem, przynosi do domu słówka jak z więzienia, agresja. dzieci żeby zaistnieć wśród grupy robią głupie rzeczy, często pod namową głupszych od siebie. to jest coś głębszego, cały problem z wychowaniem. przecież dziś na dziecko nie można nawet krzyknąć, nie mówiąc o klapsie. ono zna baaardzo dobrze swoje prawa, ale obowiązki? a przecież tą wiedzę przynosi ze szkoły, ze szkolnych tablic: masz prawa do..... nauczycielka nie radzi sobie z dzieciakami, i teraz będzie podział klasy, te niegrzeczne dzieci ze słabiej się uczącymi (!) i te dobrze się uczące. i 80% praktycznie pochodzi z rozbitych bądź niepełnych rodzin. obraz nędzy i rozpaczy w jakim stanie znajduje się dzisiejsza rodzina
ponad 2 lata temu / Ewka
 
zgadzam się z tym smutnym wnioskiem ,być może top nawet ministranci
ponad 2 lata temu / do Leaf427
 
Co by zrobili Muzułmanie w takim przypadku -czekaliby na reformę sądownictwa i pertraktowali z jakimś Tmernansem? Rozwiązaliby problem jak poniżenia Mahometa przez red, Charlie HEBDO we Francji??? Wydarzenia porównać jak głosowali wyborcy i na kogo w tych rejonach. To tereny SLD, PO i tam wiele z tych rzeczy smutnych dzieje, bo? Widać u dzieci brak wartości wyniesionych z domu i ze szkoły.
ponad 2 lata temu / Josh
 
Niestety chociaż wydaje się to szokujące wiek dziecięcy wcale nie oznacza niewinności. Coraz częściej słyszy sie o brutalności młodzieży. Teraz podrostki bezmyślnie zniszczyli kapliczke, wątpię czy coś dobrego z nich wyrośnie, choć oczywiście mają jeszcze szansę na zmianę. Tu apel do rodziców aby nie żałowali grosza i poprosili informatyka żeby zabezpieczył dziecku komputer, bo jak od małego zacznie gapić sie na patologiczne streamy, czy oglądać porno to cięzko będzie go wychować. Zamiast ślęczec przed kompem, niech obejrzy z rodzicami mecz mundialu, pogra w piłkę i niech idzie do kościoła, gdzie przynajmniej będzie miał wpajane wartości. Nie tylko w niedzielę jakby z obowiązku czy za karę, ale zacząć chodzić z dzieckiem do Kościoła też w tygodniu, żeby złapał pozytywnego bakcyla i wtedy będzie to dla niego przyjemność i potrzeba duchowa, a nie tylko obowiązek zaliczenia niedzielnej Mszy.
ponad 2 lata temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.