DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Jedna czwarta francuskich muzułmanów stawia szariat ponad francuskim prawem

Jedna czwarta francuskich muzułmanów stawia szariat ponad francuskim prawem
MAXPPP / forum
#INTEGRACJA    #MUZUŁMANIE    #IMIGRANCI    #FRANCJA    #UCHODŹCY    #SONDAŻ    #SZARIAT    #ISLAM    #ISLAMIŚCI

25 proc. wyznawców islamu zamieszkujących Francję uważa, że szariat jest ważniejszy niż tamtejsze prawo. Jeszcze więcej, bo aż 28% uważa, że wartości muzułmańskie pozostają w głębokiej sprzeczności z laickim prawem obowiązującym we Francji i w większości krajów Zachodu.

 

To najważniejszy, najbardziej wymowny wynik sondażu zamówionego przez gazetę JDD, którego hasło brzmiało „Czy możliwa jest francuska wersja islamu?”. Odsetek muzułmanów niechcących podlegać laickiemu prawu uważa, że to właśnie ono usuwa muzułmanów w Europie na margines życia społeczno-polityczno-kulturowego Francji.

 

Natomiast 46% muzułmanów we Francji „przeszło lub przechodzi proces sekularyzacji, ale nie ma pewności czy do końca zrezygnowali oni ze swoich tradycyjnych muzułmańskich wartości”. Być może to grupa, od której zależy, jak wyglądać będzie oblicze francuskiego islamu w najbliższych miesiącach i latach.

 

Zdaniem dziennika JDD wpływ na taki, a nie inny wynik sondażu mają wprowadzane ostatnio w wielu regionach Francji zakazy noszenia tradycyjnych elementów stroju przez muzułmanki. Jak wynika z tego samego sondażu, dziś aż 37% francuskich muzułmanów jest zdania, że kobiety mieszkające w Europie Zachodniej powinny mieć możliwość całkowitego zakrywania twarzy. Od tego roku w kilku francuskich miastach i miejscowościach obowiązuje całkowity zakaz noszenia muzułmańskich kostiumów kąpielowych. Tak jest m.in. w Nicei, ale też i w mniejszych Saint-Laurent-du-Var czy Villeneuve-Loubet nad Morzem Śródziemnym.

 

 

ChS

Źródło www.sedmitza.ru


DATA: 2016-09-23 12:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pomijajac islamska brutalnosc dla katolika to podejscie powinno byc dosc zrozumiale. Prawo Boze jest ponad prawem ustanowionym przez ludzi. W dwudziestym wieku mamy duzo przykladow prawa stanowionego przez ludzi ktore niszczy samego czlowieka i to co Boze. Moze rzeczywiscie po raz kolejny islam to konsekwencje ktore dopuszcza Bog za bezbozne, coraz gorsze zycie w Europie
ponad 3 lata temu / Ano
 
Muzułmanie zawsze, wszędzie i ponad wszystko będą stawiać swój światopogląd związany z islamem
ponad 3 lata temu / Cletus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.