DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Jeden podatek zamiast kilku składek? Rząd rozważy likwidację ZUS i NFZ

Jeden podatek zamiast kilku składek? Rząd rozważy likwidację ZUS i NFZ
Fot. Andrzej Bogacz/FORUM

Czeka nas rewolucja w systemie ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalnych? Premier Beata Szydło przyznała, że rząd przymierza się do prac nad zastąpieniem składek na ZUS i NFZ jedną daniną. Ma być prościej, taniej, ale czy także i lepiej?

 

Wedle pierwszych zapowiedzi kierunku zmian, likwidacja składek na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne oznaczałaby konieczność wprowadzenia innego podatku. Jego wysokość byłaby zależna od uzyskiwanych dochodów, a danina miałaby charakter podatku progresywnego. Za zmianami poszłaby też likwidacja kwoty wolnej od podatku oraz progów podatkowych.


O planach rządu poinformowała premier Beata Szydło w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Zaletą takich zmian byłoby zmniejszenie kosztów obsługi podatkowej i ściągania należności. Czuwałyby na tym jedynie urzędy skarbowe. Opłacanie składek emerytalnych byłoby obowiązkiem państwa. Inaczej niż obecnie obliczana byłaby też wysokość emerytury. Rozważa się wprowadzenie tzw. emerytury obywatelskiej, jednakowej dla wszystkich.

 

Na zmianach straciłyby osoby, które chcą być zatrudnione na umowach śmieciowych, gdyż taka formuła de facto zostałaby zlikwidowana oraz osoby najlepiej zabraniające. Zmiany korzystne byłyby dla zatrudnionych na etat. To tylko przypuszczenia, bo decydujące będą szczegółowe rozwiązania nowej ordynacji podatkowej. A te zapewne nie powstaną zbyt prędko. Źródło: gosc.pl

MA

 

 

 


DATA: 2016-03-08 10:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

KOniecznie zlikwidować ZUS.Taka masa pracowników ile to pieniędzy pochłania a jeszcze tych oddziałow zus jest tyle że szok.W kazdej mieścinie jest ZUS.Zlikwidować jak najszybciej.
ponad 1 rok temu / ola
 
czekam a nowa forme rozliczen ,na razie gnije w posredniaku
ponad 2 lata temu / wolf
 
jestem za likwidacją zusu to tylko marnowanie naszej kasy a i tak nic z tego niemamy
ponad 2 lata temu / mard21
 
Zlikwidować ZUS i to jak najszybciej.
ponad 2 lata temu / Waldii
 
Dlaczego nie może być połączenie kontroli skarbowej i kontrolą zus.Po co jest kontrola w zus ile to pieniędzy idzie na pracowników kontroli a praktycznie to samo kontroluje urzad skarbowy.Coraz mniej jest płatników to po co taka liczba kontrolerów. Teraz cały czas nas kontrolują,żeby mieć pracę. Wystarczy jak pracownicy urzędu skarbowego będą kontrolowali skladki zus
ponad 2 lata temu / zainteresowany
 
Po co emerytowi nalicza się podatek od emerytury? Nie lepiej ustalić, że należy ci się tyle i tyle, a nie zatrudniać tysiące pracowników, którzy to obliczają? W sumie pensje pracowników przewyższają zyki z tych operacji.
ponad 2 lata temu / Iwann
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.