DZIŚ JEST:   24   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
 
 
 
 

Jasna Góra, Wrocław, Kraków – seria antykatolickich prowokacji pod osłoną mediów

Jasna Góra, Wrocław, Kraków – seria antykatolickich prowokacji pod osłoną mediów
Fot. Pixabay

Skandal związany profanacją wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej ma swój dalszy ciąg. Reakcja władz publicznych w postaci zatrzymania przez organa ścigania autorki prowokacji wywołała furię po lewej stronie mediów społecznościowych.

 

W poniedziałek rano policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o bluźniercze oszpecenie wizerunku Pani Jasnogórskiej tęczową symboliką lobby homoseksualnego. Takie właśnie grafiki kolportowane były najpierw w Płocku, a następnie rozlały się w ramach kolejnej odsłony nagonki na Kościół, między innymi w mediach – m.in. społecznościowych – oraz kilku skromnych liczebnie pikietach w różnych miastach Polski. Powieliła je na Twitterze wraz z szyderczym komentarzem poseł Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus oraz inni antyklerykałowie.

 

Informację o zatrzymaniu prowokatorki podał minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński. „Osoba ta była wytypowana już od kilku dni, ale przebywała za granicą, zostaną jej postawione zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych” – napisał szef MSWiA.

 

Właściwa reakcja policji wzbudziła gwałtowny protest lewicowo-liberalnych komentatorów. „Serio?! Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej to nie własność katolików. Jak każdy symbol powinen swobodnie podlegać procesom peryfrazy, pastiszu, parodii. Szykujecie sobie precedensową sprawę, która wyzwoli reakcje, jakiej się nie spodziewacie” – skomentował wpis ministra Brudzińskiego Jakub Majmurek ze środowiska „Krytyki Politycznej”.

 

Do roli sądowej biegłej w ewentualnym procesie lewicowej prowokatorki zgłosiła się Dominika Wielowieyska, reprezentująca dziennik znany z żarliwego stosunku do katolicyzmu.

 

„Tęczowa Matka Boska nie obraża moich uczuć religijnych. Ewangelia odrzuca pogardę wobec człowieka, a tęcza to znak szacunku dla środowiska LGBT i symbol sprzeciwu wobec pogardy. I to ma obrażać Matkę Boską? Absurd. Niech policja ściga bandytów, zamiast zajmować się głupotami” – napisała publicystka „Gazety Wyborczej”. Nieco wcześniej zamieściła na swoim profilu bluźnierczą grafikę z dopiskiem: „Jestem gotowa bronić się przed zarzutami”.

 

„Jeśli ktoś uważa że tęczowa aureola obraża jego uczucia religijne - niech składa zawiadomienie do prokuratury. I niech rozstrzyga to sąd. Ale policja? Aresztowanie? Żyjemy w republice teokratycznej czy demokracji XXI wieku?” – skomentował Konrad Piasecki z TVN24.

 

Aprobata ze strony opiniotwórczych dziennikarzy nakręca kolejne prowokacje. W poniedziałek antyklerykałowie stanęli przed krakowską Bazyliką Mariacką z prowokacyjnymi grafikami i hasłami: „Stop nienawiści w Kościele” oraz „fanatyzm religijny, antysemityzm, rasizm, homofobia, nacjonalizm zabija!”.

 

Z kolei lewicowa aktywistka Marta Lempart wzywała dzisiaj do wzięcia udziału w pikiecie (w obronie zatrzymanej przed wrocławską kurią biskupią na Ostrowie Tumskim: „Zapraszam dziś od 19.00 do 20.00 na Ostrów Duński, pod pałac arcybiskupi - pod siedzibę instytucji, która zleciła zatrzymanie Eli Podleśnej” – wzywała na Twitterze. Zamieszczone później fotografie świadczą o tym, że z zaproszenia skorzystały… trzy osoby.

 

„Zarzuty wobec Eli Podleśnej za profanację obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej to absurdalna próba wprowadzenia cenzury religijnej i sugestia, że tęcza to coś obraźliwego. Będę monitorować tę sprawę. W Polsce nie ma miejsca na cenzurę i homofobię!” – czytamy na profilu łódzkiej feministki Aleksandry Knapik.

 

Marna frekwencja antykatolickich happeningów nie przeszkadza lewicowym mediom w ich pozytywnym nagłaśnianiu. Z wrogiego Kościołowi klimatu postanowił też skorzystać Robert Biedroń, który tłem dla swojej z ducha bolszewickiej kampanii uczynił klasztor jasnogórski.

 

- W państwie, które umówiło się w Konstytucji na rozdział państwa od Kościoła, zbyt wielu polityków klęka przed hierarchami kościelnymi (…). Jasna Góra jest ważnym miejscem dla polskiej tradycji i historii, ale politycy, którzy tutaj mieszają swój prywatny światopogląd, klękają przed biskupami, nie są politykami europejskimi, nie są politykami, którzy przysięgali na konstytucję, bo wszystko im się pomieszało – mówił. – Oddajmy Bogu, co boskie, a cesarzowi, co cesarskie; trzeba rozdzielić konstytucję i Biblię – nawoływał.

 

Lewicowcy namawiają się do powielania bluźnierczych grafik. Można spodziewać się eskalacji prowokacyjnego przedsięwzięcia tym bardziej, że informacja o reperkusjach skandalu z Płocka trafiła już do zagranicznych mediów. „Kobieta aresztowana w Polsce za plakat Dziewicy Maryi z tęczową aureolą” – napisał brytyjski „The Guardian”.

 

 

Źródła: Twitter, niezalezna.pl, wPolityce.pl, theguardian.com

RoM

 

 


DATA: 2019-05-07 11:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To są właśnie skutki mowy miłości P.O., tefałenów i giewu.
3 miesiące temu / Maks
 
Tęcza normalna, obecna w kulturze i w Bibli ma 7 kolorów. LGTB przyjęło sobie za symbol 6 kolorowych pasków początkowo było ich 8 przypominających umowny obraz tęczy, która w rzeczywistości ma kolory zmieniające się w sposób ciągły. Więc wszystkim tym tłumaczącym, że tęcza była używana od dawna i coś tam wciskającym jaki to piękny symbol, można policzyć kolory i sprawdzić, czy autorom chodzi o tęcze, czy symbol LGTB.
3 miesiące temu / Symbolika
 
Biada bluźniercom, ale także biada nam wszystkim, żyjącym w tym kraju. Zawisła nad nami straszna kara za ta zbrodnię. I niech nikt nie mysli, że nam to płazem ujdzie.
3 miesiące temu / Klf
 
Proszę czytać ewangelie że zrozumieniem. Po za tym chyba nie środowiska.lewa kiedy mają ustalać czy cos mozna profanować czy tylko zbezcześcić. Katastrofa intelektualna po lewej i prawej stronie i formalnie rzecz ujmując brak logiki w wypowiedziach i osadach. Zal żyć w kraju z takimi elitami
3 miesiące temu / euneos
 
Pełzająca profanacja świętych wizerunków zaczęła się już dawno, kiedy zamieszczane w gazetach, czy na znaczkach lądowały w koszach na śmieci.Dawniej na wsi zbędne " święte " obrazki spalano. Z wielką czcią.
3 miesiące temu / ena
 
@Artur aha, czyli to co zrobiła Pani Podleśna miało na celu przypomnienie homoseksualistom, że praktykowanie ich grzechu wiedzie na potępienie, i jeśli chcą zerwać z tym to Matka Boża dopomoże?... szlachetna kobieta, naprawdę, czystość intencji porównywalna do jej występu w katedrze warszawsko-praskiej
3 miesiące temu / jj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.