DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


ciąg dalszy.Latem w kaplicy przed obrazem nie ma żadnej możliwości skupienia się i modlitwy.Chyba nie na tym polega masowy trend wędrówek na Jasną Górę.Wiem,że to trudno czasem zapanować nad tłumem,ale nie jest to przecież niemożliwe.Są grupy, które odstają od tych hałaśliwych.Są to grupy bardzo skupione,modlące się,skromne,widziałam taką grupę rozmodloną, śpiewającą pieśni maryjne nawet po łacinie.Cicho i spokojnie, nawet inni się w tym momencie jakby uciszyli.W mojej miejscowości pielgrzymi po drodze mieli mszę św.Ze wstydem obserwowałam niekompletnie ubrane dziewczęta w kościele siedzące tak nieprzyzwoicie,ze zastanawiałam się,czy one w ogóle znają zasady dobrego wychowania.I dziwne,że kierownictwo pielgrzymki nie zwraca na to uwagi.Nie jestem purytanką,ale Kościół jest Domem Bożym i uczestnicy tych wędrówek zdają się i o tym często zapominać.Nie ma tez mojej zgody na występy "artystyczne" przed obrazem Jasnogórskim,co miało miejsce przed kilkoma dniami.
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Dobrze,że ludzie się modlą i chodzą na pielgrzymki,ale nadszedł już chyba czas,by zweryfikować ich organizację i przystąpić do jak najszybszego uporządkowania wielu spraw.Wydaje się, ze wiele sytuacji wymknęło się spod kontroli.Rozumiem młodość, rozumiem radość,rozumiem nawet niewielkie grzechy wieku młodzieńczego,ale traktowanie pieszej pielgrzymki jako formy "fajnego" spędzenia kilku dni wakacyjnych,bez żadnych zobowiązań modlitewnych,bez postu,bez innych wyrzeczeń uważam za chybione.Panienki w kusych spodenkach, odkrytych ramionach, chłopcy także,to przystoi na plaży,ale nie w modlitewnej i pokutnej drodze do Boga.Młodzi kapłani także zapominają często czym powinna być pielgrzymka,a śpiewanie nawet religijnych tekstów na melodię kojarzące się z czymś przeciwnym Bogu,to już codzienność.Także ojcowie Paulini powinni w trybie natychmiastowym uporządkować to,co się dzieje w kaplicy Matki Bożej.Tam ludzie śpią, chrapią, niestety,co innego także, leżą na karimatach.
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Idą do Królowej Matki Boga a potem głosują na PiS.
ponad 1 rok temu / hipokr
 
to jest nadzieja ze damy odpor zarazie sorosowym agentom
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
szkoda jednak,że Gietrzwałd - jedno z kilku prawdziwych miejsc objawień NMP w Europie pozostaje na uboczu i nie jest tak licznie odwiedzany..przecież to polskie Lourdes!
ponad 1 rok temu / trydentina
 
Tak dobra wiadomość a Polska śpi. Ludzie którzy idą na Jasną Górę powinni błagać Maryję o ratunek dla Polski a nie tylko w intencjach prywatnych. Chyba każdy widzi że zmierzamy w bardzo złą stronę.
ponad 1 rok temu / Gosc
 
Chodziłam na pielgrzymki co roku, odkąd założyłam rodzinę nie mam już takiej możliwości i uwierzcie, co roku jak ode mnie z diecezji wyrusza pielgrzymka płaczę z tęsknoty... Ale mam nadzieję że jak już odchowam dzieci będę mogła wyruszyć na pielgrzymi szlak z całą rodziną. Tego przeżycia nie da się zapomnieć i z niczym porównać... Wspaniale że jest więcej pielgrzymów, bo w tamtym roku jak widziałam idących to byłam w ogromnym szoku że grupy są tak malutkie...
ponad 1 rok temu / Polka
 
To jest takie trochę dojrzewanie społeczeństwa. Po latach niezawinionej biedy napawasz się przez jakiś czas wczasami w Grecji, Hiszpanii, Egipcie. Mija kilka lat i stwierdzasz- nie ma lepszego pomysłu w sierpniu niż pójść do Najświętszej Matki. Miłość Boga i do Boga zawsze wygrywa.
ponad 1 rok temu / marcin
 
Piękny wzrost, jednak to co się działo na Jasnej Gorze przerasta ludzkie pojęcie. Nocne czuwanie pod obrazem Najświętszej Panienki, a w kaplicy obok show, koncert, gitary, bębny, machanie flagami, fale meksykańskie, dzikie okrzyki ludzie rozłożeni na podłodze, inni śpią - nie uwierzyłabym gdybym nie zobaczyła co się wczoraj działo. Nikt nie zwracał uwagi na Pana Jezusa w tabernakulum zasłoniętymi przez zastęp śpiewaków. A to wszystko w kościele i z błogosławieństwem księży i zakonników. Emocje, emocje, emocje... szkoda tych ludzi, bo nie rozumieją, a liberalni księża tylko utwierdzają ich, że idą dobrą drogą
ponad 1 rok temu / G.
 
Bardzo dobra wiadomosc
ponad 1 rok temu / Rrr
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.