DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Jasna Góra: w tym roku odnotowano znaczący wzrost liczby pielgrzymów z całej Polski

Jasna Góra: w tym roku odnotowano znaczący wzrost liczby pielgrzymów z całej Polski
Fot. Twitter / Jasna Góra News

Ponad 4 tysiące więcej pieszych pielgrzymów niż w zeszłym roku przybyło dotąd na Jasną Górę w tegorocznym „sezonie” pielgrzymkowym, od maja do 15 sierpnia. Tylko na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Pany dotarły 64 grupy, a w nich 70 tys. osób. To duży wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 

Jak podało Biuro Prasowe Jasnej Góry, tuż przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w dniach od 1 do 14 sierpnia, na Jasną Górę przybyły 64 piesze pielgrzymki, a w nich w sumie 70 tys. osób. Z samej tylko Warszawy w ośmiu pieszych pielgrzymkach przyszło na Jasną Górę w sumie 12,8 tys. pątników. Wszystkie statystyki wskazują, że tegoroczne pielgrzymki do Matki Bożej Częstochowskiej cieszyły się większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym.

 

Najliczniejsze, jak dotychczas, piesze pielgrzymki to: 39. Pielgrzymka Krakowska, w której wzięło udział 8,5 tys. osób, 308. Warszawska Pielgrzymka Piesza z liczbą ponad 6 tys. pątników i 41. Pielgrzymka Radomska, w której uczestniczyło także ponad 6 tys. wiernych. Zdecydowanym wzrostem liczby pieszych pielgrzymów mogą pochwalić się m.in.: pielgrzymka krakowska, radomska, kaliska i podlaska. 

 

Najdłuższą drogę do Częstochowy tradycyjnie przeszły: wyruszająca z Helu pielgrzymka kaszubska, która pokonała 638 km w 19 dni oraz pątnicy z grupy pielgrzymki szczecińsko-kamieńskiej wyruszający z Pustkowa. Ich rekolekcje trwały aż 20 dni, pątnicy ze Świnoujścia pokonali 625 km.

 

W tegorocznym sezonie pielgrzymkowym, od 12 maja do 14 sierpnia, na Jasną Górę przybyły: 182 pielgrzymki piesze. Wędrowało w nich 86 tysięcy osób.

Na Jasną Górę przyjechały również 133 pielgrzymki rowerowe, a w nich 9 tys. 100 osób. To o prawie o 2 tys. wiernych więcej niż przed rokiem.

 

Kolejne pielgrzymki piesze i inne grupy przyjdą na Jasną Górę w kolejnych dniach, na uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, która przypada 26 sierpnia. Przewodnicy zgodnie podkreślają, że pielgrzymki się „odmładzają”. W niektórych kompaniach aż 70 procent stanowili młodzi ludzie.

 

 

Źródło: KAI

WMa


DATA: 2019-08-15 10:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ciąg dalszy.Latem w kaplicy przed obrazem nie ma żadnej możliwości skupienia się i modlitwy.Chyba nie na tym polega masowy trend wędrówek na Jasną Górę.Wiem,że to trudno czasem zapanować nad tłumem,ale nie jest to przecież niemożliwe.Są grupy, które odstają od tych hałaśliwych.Są to grupy bardzo skupione,modlące się,skromne,widziałam taką grupę rozmodloną, śpiewającą pieśni maryjne nawet po łacinie.Cicho i spokojnie, nawet inni się w tym momencie jakby uciszyli.W mojej miejscowości pielgrzymi po drodze mieli mszę św.Ze wstydem obserwowałam niekompletnie ubrane dziewczęta w kościele siedzące tak nieprzyzwoicie,ze zastanawiałam się,czy one w ogóle znają zasady dobrego wychowania.I dziwne,że kierownictwo pielgrzymki nie zwraca na to uwagi.Nie jestem purytanką,ale Kościół jest Domem Bożym i uczestnicy tych wędrówek zdają się i o tym często zapominać.Nie ma tez mojej zgody na występy "artystyczne" przed obrazem Jasnogórskim,co miało miejsce przed kilkoma dniami.
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Dobrze,że ludzie się modlą i chodzą na pielgrzymki,ale nadszedł już chyba czas,by zweryfikować ich organizację i przystąpić do jak najszybszego uporządkowania wielu spraw.Wydaje się, ze wiele sytuacji wymknęło się spod kontroli.Rozumiem młodość, rozumiem radość,rozumiem nawet niewielkie grzechy wieku młodzieńczego,ale traktowanie pieszej pielgrzymki jako formy "fajnego" spędzenia kilku dni wakacyjnych,bez żadnych zobowiązań modlitewnych,bez postu,bez innych wyrzeczeń uważam za chybione.Panienki w kusych spodenkach, odkrytych ramionach, chłopcy także,to przystoi na plaży,ale nie w modlitewnej i pokutnej drodze do Boga.Młodzi kapłani także zapominają często czym powinna być pielgrzymka,a śpiewanie nawet religijnych tekstów na melodię kojarzące się z czymś przeciwnym Bogu,to już codzienność.Także ojcowie Paulini powinni w trybie natychmiastowym uporządkować to,co się dzieje w kaplicy Matki Bożej.Tam ludzie śpią, chrapią, niestety,co innego także, leżą na karimatach.
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Idą do Królowej Matki Boga a potem głosują na PiS.
ponad 1 rok temu / hipokr
 
to jest nadzieja ze damy odpor zarazie sorosowym agentom
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
szkoda jednak,że Gietrzwałd - jedno z kilku prawdziwych miejsc objawień NMP w Europie pozostaje na uboczu i nie jest tak licznie odwiedzany..przecież to polskie Lourdes!
ponad 1 rok temu / trydentina
 
Tak dobra wiadomość a Polska śpi. Ludzie którzy idą na Jasną Górę powinni błagać Maryję o ratunek dla Polski a nie tylko w intencjach prywatnych. Chyba każdy widzi że zmierzamy w bardzo złą stronę.
ponad 1 rok temu / Gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.