DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Jasna Góra: pielgrzymka obrońców życia

Jasna Góra: pielgrzymka obrońców życia
fot. Reytan / commons.wikimedia.org

W ogólnopolskiej Pielgrzymce Obrońców Życia wzięło udział około 2 tysięcy wiernych. Wiodącym tematem towarzyszącego spotkania było wychowanie do życia w rodzinie.

 

Tegoroczna pielgrzymka przypadła w Narodowy Dzień Życia i w przeddzień katolickiego Dnia Świętości Życia. W spotkaniu udział wzięło ponad 2 tysiące osób. Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 9 rano przemówieniem biskupa Jana Szkodonia oraz modlitwą różańcową. Ze słowem do zebranych wiernych zwrócił się także ksiądz biskup Kazimierz Górny, przewodniczący Rady do spraw Rodzin Konferencji Episkopatu Polski.

 

Centralnym punktem uroczystości była Msza celebrowana przed Cudownym Ołtarzem, przewodniczył jej arcybiskup-senior archidiecezji częstochowskiej, ksiądz Stanisław Nowak. W homilii ksiądz biskup przypomniał słowa bł. Jana Pawła II, o konieczności modlitwy i podejmowaniu działań służących życiu. „Obrona życia, to nie jest coś takiego, co pochodzi od ludzi, to jest coś, co wynika z największej prawdy naszej wiary, z tego, że Bóg jest, że jest Życiem. ‘Ja jestem, który Jestem’ - tak się objawił Bóg Mojżeszowi” – zaznaczył biskup.

 

„Potrzebne jest wiele działań, apostolskich, edukacyjnych, działań obywatelskich, listów do parlamentarzystów, telefonów do posłów, ale tym fundamentem, który gwarantuje ewentualny sukces i uprasza nam łaskę Bożą, jest zawsze modlitwa, dlatego tej modlitwy nie zabraknie” – komentuje Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Doroczne spotkanie wiernych zakończyło się o godzinie 14:30 Drogą Krzyżową na wałach jasnogórskich.

 

Źródło: jasnagora.com

mat


DATA: 2012-03-24 19:35
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.