DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Jaruzelski na Powązkach? Nie martwcie się!

Jaruzelski na Powązkach? Nie martwcie się!
Adam Tuchlinski/Ruskij Newsweek/FORUM
#KOMUNIZM    #POWĄZKI    #GENERAŁ    #SĄD    #MILLER    #SLD    #POGRZEB    #ŚMIERĆ    #STAN WOJENNY    #JARUZELSKI    #PRL    #ŻAŁOBA

Bardzo spodobał mi się tekst p. Waldemara Żyszkiewicza. W debacie nad trumną Wojciecha Jaruzelskiego przypomniał on, że przecież miejsce pochówku nie jest wieczne – - i skoro sami na bardziej godne miejsce przenosiliśmy niedawno prochy dowódcy Dywizjonu 303, to i prochy innych postaci będzie trzeba przenieść w przyszłości z Powązek na miejsce bardziej dla nich stosowne.


Na jednym z portali internetowych natknąłem się na bardzo ciekawe przemyślenia Waldemara Żyszkiewicza. http://piszesie.salon24.pl/586827,monika-jaruzelska-popelnia-blad


 „Twierdząc, że wolałaby uniknąć kontrowersji i społecznych protestów, a jednocześnie dążąc do urządzenia ceremonialnego pogrzebu ojca na Wojskowych Powązkach, Monika Jaruzelska nie tylko daje upust ambicjom własnym, nie tylko lekceważy zrozumiałe odczucia ogromnych rzesz Polaków, w tym ofiar stanu wojennego i ich bliskich, ale przede wszystkim naraża również doczesne szczątki Wojciecha Jaruzelskiego na mało chwalebne, przymusowe dyslokacje nawet po śmierci” – pisze autor. Ma więc rację Żyszkiewicz wyjaśniając, że „Polska prędzej czy później znowu będzie Polską. Ale żeby tak mogło się stać, z warszawskiej nekropolii, miejsca ostatniego spoczynku bohaterów i obrońców ojczyzny, powinny zniknąć groby zdrajców, renegatów, zaprzańców”.


To prawda! Dziś Polską rządzą ONI! I to oni decydują kto, gdzie, jak i z jaką asystą jest chowany. To ich prawo – niestety dopuściliśmy do tego przez 25 lat zaniedbań. Zresztą jest to pewnego rodzaju logika tworu państwowego o nazwie III RP – gdyby Jaruzelskiego nie pochowano z asystą wojskową i honorami państwowymi byłoby to zwyczajnie nielogiczne. Skoro był człowiekiem honoru, skoro zrobili go prezydentem, skoro Komorowski zapraszał go na posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego – musieli podjąć taką decyzję. Ale kiedyś Polską rządzić będziemy my. To znów będzie – z Bożą pomocą – normalny kraj wolnych ludzi. A wtedy zrobimy z haniebnym komunistycznym i postkomunistycznym dziedzictwem porządek.

 


Wierny Czytelnik z Podlasia


DATA: 2014-05-28 16:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

... Nie jestem fanatykiem, jestem tylko prawym Polakiem,który nie cierpi bandytów,co to zabijali Polaków,co gorsza w imię okupanta Polski. Pochówek bandyty Jaruzelskiego na Powązkach mocno świadczy o tym,jak bardzo głęboko popadło w letarg wielu nas Polaków. W tym nawet osoby duchowne z o T.Rydzykiem w czołówce.Co zawdzięcza temu bandcie o Rydzyk i dalsi? Może to,że o.Rydzyk też w czasie komuny zył sobie na tzw.Zgniłym Zachodzie.Ale zaznaczał, tam się wtedy nie jechało za frico! Stąd moja prośba do o.T Rydzyka,by zechcial pokazać zaświadczenie z IPN.Zresztą jak sam się o to nie postara,to ja się postaram jako historyki dziennikarz. Daję na to o Rydzykowi 4 miesiące czasu,licząc od dnia dzisiejszego tj. 18 .X .20014r WK Pismo przesłąć do opublikowania w PCh24.pl,w Niedzi i innych mediach katolickich.Trzeba nam Polskę czyścić z czerwonych złoczyńców,którzy pozamieniali sie w aniołów.A ilu Polaków cierpiało i cierpi przez nich???!!! Tego nie wolno usprawiedliwić!!!
ponad 5 lat temu / wk
 
Zdrajca i morderca . Bez odrobiny HONORU ! ! !
ponad 6 lat temu / Szkoda tylko calej RODZINY
 
.... u nas też była ulica Obrońców Stalingradu, co ze wstydem zmieniano .........na gen. Jaruzelskiego.
ponad 6 lat temu / opty
 
I tak też się stanie. AMEN!
ponad 6 lat temu / brat Henryk
 
Śmieszą mnie doprawdy teksty o wybaczeniu.To nie o to chodzi.Wybaczamy!!!Jeśli jesteśmy katolikami to wybaczamy ,niech wszyscy to dobrze zrozumieją.W tej sytuacji(autor artykułu zwrócił uwagę)chodzi jednak nie o to.Chodzi o sprawiedliwość.Bóg(katolicki-innego nie ma)jest przede wszystkim sprawiedliwy a miłosierdzie Jego, jest ogromne nie ma jednak nic wspólnego z pobłażliwością lub niesprawiedliwością.Ale świat jest inny.Niedawno wspominaliśmy śmierć św.Andrzeja Boboli-ten to miał pogrzeb a śmierć jaka,z pełnymi honorami-odpowiednimi dla prawdziwego wielkiego świętego.Taka też różnica jest między wyklętymi a tow.generałem.To nie obciąża jednak wcale towarzysza lecz nas którzy urządzamy ten teatrzyk.Zachowujemy się jak kozacy z 1657 roku,gloryfikując zdradę ,zło stajemy się sługami złego,to obciąża nasze sumienia,wypaczamy rzeczywistość.Jak spojrzymy w oczy naszym dzieciom?No co to ma wspólnego z niewybaczaniem???
ponad 6 lat temu / Hugon de Payns
 
Tak. Chodziłem do jednej szkoły z córką ojca.Tak. Później z drobnych wstawek poznawałem los Siwca, los Przemyka, los Hessa, los Eichmanna.Historia której mnie uczyli była powszechnym kłamstwem. Słuchałem sądu na ich temat. Poznałem relację żony milicjanta: Ten pierścionek "to za Szczecin".To naprawdę niezauważalna granica. Judasz się powiesił. Chrystus dla nas wykonał Krzyż.Tego odchylenia nie da się zmierzyć. Stalin podawał tony stali wytopione na czołgi i drwił z Rzymu. A co wy robicie? My myjemy i całujemy stopy bliźnich.
ponad 6 lat temu / aparat powietrzny już odleciał
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.