DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ten nasz Prezydent A.Duda pokazuje wreszcie nam Polakom,że ma dwa oblicza! Pierwsz dla komuchów i zdrajców,a drugie dość ubogie oblicze dla pospolitego Narodu! Kto to widział,żebny mu zależało na sługusach czerwonej Moskwy i ich odznaczeniach pseudopolskimi medalami i krzyzami.Te fałszywe blachy z orłem bez korony wieszano na klatach piersiowych zdrajców Polski - na usługach czerwonego zaborcy naszej ojczyzny! A Pan Prezydent wreszcie Rzeczypospolitej Polskiej, jakby o tym nie wiedział popisuje się potrzebą odznaxzania byłych sługusóe czerwonego okupanta Polski,na czele z byłym sługusem Kremla W.Jaruzelskim. Oj... Panie Duda,ale się pan Prawdziwej Polsce nie u d a ł!!! Czyżby pan nie znał powojennej historii Polski, przekształconej przez ZSRR na okupacyjną PRL? A wielu z nas Polaków myślało wybierając pana na prezydenta,że wreszcie i nareszcie po wielu latach za sterami RP stanie nam Polak z krwi i kości.A tu masz diable pociechę!!!
ponad 1 rok temu / Jan Orawicz
 
Pan prezydent polubił najwidoczniej swój wysoki stołek. Od dłuższego czasu słyszę, jak z lubością mówi "Ja Prezydent RP". To "JA" dziwnie drażni moje uszy. Mieliśmy już takiego prezydenta "JA". Knował, oszukiwał, zdradzał, służy, ale nie Ojczyźnie. Historia się powtarza... Biedni jesteśmy.
ponad 1 rok temu / mao
 
Nasz wielki Prezydent A.Duda już drugi raz pokazał swoje dwa podłe oblicza Nie pozwoli dokonania generalskich degradacji Jaruzelskiego i Kiszczaka jako dwóch wysokiej klasy zbrodniarzy na Narodzie Polskim! Prawdziwi Polacy nie zapomną szczególnier ich Stanu Wojennego.Ci dwaj łotrzykowie w krassnym kolorze byli narzuceni Polsce przez ZSRR.Czyżby A.Duda nie miał wiedzy o tym?! Co się dzieje w tym naszym biednym kraju,w którym dalej mamy podłych zdrajców. Prezydent Polski staje w obronie posowieckich łotrów.Czy Duda myśli,że cały Naród Polski to tłumoki?! On wyrażnie buduje podlizunek do komuchów,co nawet przciętniak zauważy!Co na to powiedzą bici,pałowani i wrzuzani do kryminałów w czasie - głównie Stanu Wojennego SOLIDARNOŚCIOWCY?!
ponad 1 rok temu / w.k
 
Ani to wojsko nie było Polskie Ani nie było Ludowe Ani nie było wojskiem-bo do cywili strzelało. A oni generałami nie byli jeno pachołkami Rosji Sowieckiej.
ponad 1 rok temu / Kazio
 
I nie dzielmy włosa na cztery bo tym sposobem można usprawiedliwić każde zło. Jeśli dostaje sie przywileje służąc złu to nie jest ważne czy robiło się to czynnie czy biernie.
ponad 1 rok temu / Michalski
 
Odebranie przywilejów byłym funkcjonariuszom służb służących obcemu wrogiemu nam Polakom państwu nie było by zemstą tylko Sprawiedliwością
ponad 1 rok temu / Michalski
 
"Zmarłych się nie awansuje, ani nie degraduje." - to nie jest prawda.
ponad 1 rok temu / DNA
 
@Aldona - budowanie analogii między roszczeniami spadkowymi (inna sprawa, że w większej części wyssanych z palca) a decyzją o tym, żeby nie osądzać zmarłych to już szczyt gwałtu na logice. To są zupełnie odmienne porządki. Natomiast naprawdę nie interesuje mnie, co robią inni. Cieszy mnie, że choć argumentacja jest pokrętna, to ustawę odrzucono, bo godzi ona w chrześcijańskie rozumienie sprawiedliwości - jest brzydką zemstą na kimś, kto nie ma możliwości się bronić.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Związkami o charakterze przestępczym były: PKWN, KBW, PZPR, SB, WSI... i wszystkie rządy, parlamenty i wybory organizowane przez powyższych. Nielegalne było również symboliczne przekazanie władzy przez prez. Kaczorowskiego. Nielegalne były wybory "częściowo wolne". I ten smród się tak dalej ciągnie...
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
I bardzo dobrze, że nie stracą. Zmarłych się nie awansuje, ani nie degraduje.Historia potępi i zdyskredytuje obecne paroksyzmy politycznej nekromancji.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Dziwne to miłosierdzie niektórych komentujących. Wybaczam zdrajcom generałom, niby Polakom, obywatelom obcego mocarstwa czyli ZSRR. Jednak degradacja i wyrzucenie z armii to przywrócenie elementarnej sprawiedliwości państwa wobec obywateli. Za zdradę i przysięgę na interes obcego państwa w normalnych warunkach byłaby rozstrzelanie. Nam homosovieticom w krew już weszedl wasalizm pomieszany że złym poczuciem miłosierdzia. Poza tym ci ludzie mają krew Polaków na rękach .odpowiedzą za to przed Bogiem, ale powinni także odpowiedzieć przed państwem Polskim, inaczej znownjestesmy tylko marionetką wobec potężnych sąsiadów.
ponad 1 rok temu / Zorrro
 
Wszystko, co dzieje się wokół tej ustawy degradacyjnej, to tylko łamańce tych, którzy nie odważyli się ukarać zdrajców za życia. Teraz już każda decyzja jest żałosna.
ponad 1 rok temu / stasiu
 
To weto jest tak naprawdę na rękę Kaczyńskiemu, bo może znów wysłać sygnał do Brukseli. Poza tym niech Duda coś wetuje, Morawiecki coś uchwala, niech się troszkę skonfliktują, to PiS pozbiera ze skrzydeł i utrzyma poparcie, nawet jak ułamek "betonu" się wyłamie.
ponad 1 rok temu / Roberto
 
Dp Akwin: Dlaczego żydzi osądzają i oskarżają Polaków, jeżeli ich przodkowie nie żyją i oskarżani nasi przodkowie też??? Dlaczego żadają odszkodowań i zmuszają obce Państwo USA by wystąpiło przeciwko Polsce by ich reprezentowało? Dlaczego nie wystąpili w imieniu Indian wyrzuconych ze swoich ziem i nie zażądali od nich/siebie odszkodowań?? Pierwsze dziecko które się urodziło na terenie Ameryki po przybyciu Kolumba było pochodzenia żydowskiego( Henry Ford"Międzynarodowy Zyd"? Prezydent już przestał mówić normalnie,zbliża się do Wałęsy powtarzając coraz częściej ja prezydent .....zamiast "W imieniu Polski oraz dobra Polaków jestem zobowiązany do zrobienia wszystkiego by każdy żył w mojej naszej Ojczyźnie Polsce sprawiedliwej,....... To Polacy wybierając mnie na Prezydenta zobowiązali mnie do ich reprezentowania i Polski. Tak mi dopomóż Bóg bym temu sprostał". Odnosząc się do odpowiedzialności we WRON - wielu naukowców było zobowiązanych ale wielu odmówiło.
ponad 1 rok temu / Aldona
 
DLACZEGO DECYZJA DZISIAJ BO TO WIELKI PIATEK SMIERC PANA JEZUSA FARYZEUSZE MAJA TRYUMF A OBECNIE JEST TO KABALA SYMBOLICZNIE SMIERC WOLNEJ POLSKI I TO ZOSTALO OGLOSZONE NIEMCOM PUTINOWI I ATAKUJACYM NAS ZYDOM I TAKIEGO PEREZDENTA WTRYNIL NAM KACZYNSKI MILOSNIK ZWIERZATEK A PRZECIWNIK USTAWY ANTYABORCYJNEJ
ponad 1 rok temu / ZBIGNIEW
 
Panie Prezydencie! Bardzo się cieszę, to co chciano zrobić było bardzo nieprzyzwoite, i takie bardzo nieludzkie.
ponad 1 rok temu / mki
 
Dobra decyzja prezydenta - prawdziwy chrześcijanin daleki jest od zemsty, zwłaszcza zza grobu. Brawo Panie Duda ! Wszystko i tak ostatecznie ma swój koniec w Panu Bogu - i całe szczęście ! Doczesność jest bez znaczenia.
ponad 1 rok temu / Jan
 
Rzadko kiedy PAD podejmuje rozsądne decyzje, niemniej tutaj zasługuje na uznanie. Brawo.
ponad 1 rok temu / XYZ ...
 
Spodziewałem się jednak innej argumentacji przy wetowaniu tej ustawy, bo ona sama w sobie wydaje się nieco obrzydliwa. Wiadomo, że mówimy o zdrajcach i bandytach, którzy służąc obcemu mocarstwu gnębili Polaków i dorobili się stopni, ale oni już nie żyją. Sądzenie tych, którzy nie mogą się w żaden sposób obronić godzi nie tylko w podstawowe zasady prawa, ale i zwykłą przyzwoitość. Był czas na takie ruchy - teraz sądzenie należy zostawić Bogu i historii.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Rozmowa z historykiem Lechem Kowalskim na Republice: ?-Wracając do gen. Hermaszewskiego i jego zadania we WRON. On otrzymał bardzo konkretne zadanie do wykonania. Jako kosmonauta będący bardzo znaną postacią, jak oni to określali miał szarpnąć młodzież i nią tak manipulować żeby ona poparła stan wojenny i decyzję zapadające na szczeblach WRON. W tej kwestii on miał ściśle współpracować z szefem Głównego Zarządu Politycznego WP gen. Józefem Baryłą. Na to jest cała masa dowodów. ? Kiedy pan prezydent Duda odwołuje się, że to była rzeź niewiniątek pod postacią gen. Hermaszewskiego to bzdura. To jest po prostu coś tak ohydnego że nie wiem jak na ten temat dalej podnosić? ? oznajmił historyk Lech Kowalski.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
abstrahując od samej jako takiej zasadności degradacji śp. Panów Generałów mam pytanie, może ktoś pomoże - po co tworzyć jakiś odrębny byt prawny (w postaci tej ustawy) jakby nie było jakichś dotychczasowych reguł degradacyjnych (na gruncie których, należałoby pochylić się na problemem-ze względu i na datę popełnienia czynów i chyba najważniejszy w tym względzie fakt odejścia bezpośrednio zainteresowanych na tamten świat...)... mnie osobiście taka "twórczość" przeraża bo to oznacza, że w tym systemie, w takiej jego interpretacji nie ma absolutnie żadnych stałych reguł i zasad, każda władza może sobie robić tak na prawdę to co chce za pomocą instrumentu ustawy... i czy to odnosi się do powyższego przypadku, czy do np. do jakichś -w pewnym sensie uświęconych - reguł prawa cywilnego nie ma znaczenia... nie wiem jak Pan Prezydent działał, tj. z jaką intencją ale Bóg zapłać!
ponad 1 rok temu / marcin
 
Pan Andrzej Duda sam konsekwentnie podkopuje swoje szanse na reelekcję. W oczach Prawicy przestał już być, od pewnego czasu, wiarygodny, a dla Lewicy pozostanie i tak pogardzanym przez nią "Adrianem".
ponad 1 rok temu / Anna
 
Ostatnio Prezydent mnie zawodził ale akurat tu przyznam mu rację. Mam nadzieję tylko że motywacją PAD do weta była jego troska o sprawiedliwośc i uczciwość a nie inne pobudki ( typu lojalka wobec pewnych grup nacisku) To prawda że WRON był bezprawny i żle sie przysłużył Polsce ale historia Polski jest bardzo bagata to co nam jest serwowane to wycinek i używany dla pewnych celów różnych grup. przykład: kto się weźmie za stalinowskich oprawców/morderców Polaków??? tu by było ciekawie ale nikt nie rusza z pewnych względów....
ponad 1 rok temu / PAD
 
Prezydent zrobił jak zwykle - dobrze dla siebie. Zaspokoił swoją ambicjonalną potrzebę bycia arbitrem ponad podziałami. Z drugiej strony - przecież PiS mógł od razu zrobić dobrą ustawę. Ale to by było za proste. A może majstrował przy niej jakiś krecik? Albo kilka krecików? I znów umożliwili prezydentowi status arbitra elegantiarum. I w elektoracie PiS znowu smuta. Może o to chodziło...?
ponad 1 rok temu / Billy
 
"Po owocach ich poznacie" - dokładne! Brawo Panie Prezydencie!
ponad 1 rok temu / Mateusz
 
A Hermaszewski to nie popierał reżimu?
ponad 1 rok temu / DNA
 
Mimo wszystko Wesołych Świąt życzę Czytelnikom wszystkim. Może to ostatnie z takim zakresem wolności słowa?
ponad 1 rok temu / Kazio
 
"po owocach ich poznacie.."
ponad 1 rok temu / Gosc
 
te Skanderbeg, a nie przeszkadza ci, że kupujemy od lat najdroższy w Europie ruski gaz? Wiadomo, ruskim trollom i sobakom nie przeszkadza...
ponad 1 rok temu / siepem i młotem czerwoną chołotę
 
Mania wielkości czyni spustoszenie.
ponad 1 rok temu / DNA
 
I miał rację. Wg tej złej ustawy, zdegradowany zostałby również generał Hermaszewski. Duda uchronił PiS przed kompromitacją. A wciąż nie ma odpowiedzi na ustawę amerykańską> I drogi amerykański gaz już kupujemy.
ponad 1 rok temu / Skanderbeg
 
Brawo Panie Prezydencie. Żyje jeszcze dużo ludzi którzy pamiętają PRL. Uczono nas patriotyzmu- czułem się dumny że jestem Polakiem.
ponad 1 rok temu / Haniek
 
Korzenie z Uni Wolności i inne wychodzą na wierzch???
ponad 1 rok temu / Zatroskany
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.