DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP: Nie może być Unii dwóch prędkości

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP: Nie może być Unii dwóch prędkości
Screen: TVP Info
#POLSKA    #ROZMOWA    #SPOTKANIE    #ROZMOWY    #WYWIAD    #KANCLERZ    #UE    #ANGELA MERKEL    #PIS    #NIEMCY    #JAROSŁAW KACZYŃSKI    #UNIA EUROPEJSKA    #BREXIT

To jest pomysł na rozbicie, likwidację UE w dotychczasowym tego słowa znaczeniu. Ci, którzy go podnoszą, muszą to brać pod uwagę. Nie sądzę, by pani kanclerz była zwolennikiem tego rodzaju koncepcji, bo gdyby ona została przeprowadzona, to długoletnia kariera polityczna i światowa pani Merkel zakończyłaby się czymś bardzo niedobrym – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński o tak zwanej „Europie dwóch prędkości”. 


Szef partii rządzącej udzielił w środę wieczorem trzem dziennikarzom wywiadu transmitowanego na antenie TVP Info. Głównym tematem rozmowy było wtorkowe spotkanie z kanclerz Niemiec.


Rozmowa z Angelą Merkel była w jakiejś mierze kontynuacją rozmów z lipca ubiegłego roku o przyszłości UE, o Brexicie, o tym, jak to wszystko ma wyglądać. Ta kontynuacja przebiegała w warunkach może nieznacznego, ale jednak postępu, zbliżenia stanowisk – powiedział lider PiS. Zastrzegł, że umówił się z niemiecką kanclerz, że treść ich uzgodnień pozostanie tajemnicą.


Mogę powiedzieć tylko jedno, że mówiliśmy o wszystkich sprawach, które są ważne, odnoszą się do przyszłości, jak i tych, które odnoszą się do dojścia do tego momentu, w którym będzie podejmowana decyzja. Tego dotyczyła ta rozmowa. Zobaczymy, jak będzie dalej przebiegała na poziomie doradców, na którym toczy się cały czas – stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości.


Rozbicie UE to coś, z czego nie można się cieszyć i co nie zostanie dobrze zapisane w historii, gdyby do niego doszło. Nie może być UE dwóch prędkości, ale stoi sprawa odpowiedzi na ten kryzys. W naszym przekonaniu odpowiedzią jest reforma, ale taka, która upodmiotowi państwa europejskie w sposób dużo dalej idący niż w tej chwili i wyjaśni to, czym jest UE, co jest jej podstawą. Jakie są cele, wartości – powiedział Jarosław Kaczyński.

 


Źródło: tvp.info

RoM


DATA: 2017-02-08 22:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już jest. I Polska nie jest państwem pierwszej prędkości.
ponad 2 lata temu / Stormer
 
A według mnie to jednak nie jest takie całkiem głupie - w nieco dłuższej perspektywie Zachód w łapach oszalałej lewicy sam się wykończy i padnie, a to z kolei wreszcie da nam oddech i stworzy perspektywy rozwoju. Do tego momentu trzeba dociągnąć UE ograniczając wszechwładzę Brukseli - zwrot w stronę zwiększenia roli parlamentów narodowych to byłby ruch w dobrą stronę.
ponad 2 lata temu / abc
 
Dożo lepszy pomysł na UE ma Donald Trump. UE jako sojusz niepodległych, suwerennych, narodowych państw. Bez żadnych federacji. Oznacza to oczywiście utratę przez Niemców władzy nad europą. Nasz Naczelnik na pewno to rozumie, tylko nie jest Donaldem Trumpem, ehhh, kiedy będziemy mieli w końcu prawdziwego męża stanu...
ponad 2 lata temu / bjs
 
Jedyna możliwość, żeby nie było unii dwóch prędkości to wprowadzenie euro jako jednej waluty dla całej UE. Czy PIS zamierza wprowadzić euro w Polsce?
ponad 2 lata temu / józiek
 
Mrzonki, fantasmagorie, utopie, fantazje, bajania p. Prezesie. Polska pod okupacją post-magdalenkowych układów jest ino pionkiem na tej szachownicy. A wam się wydaje, że politykę robicie, z kim? Z Waszczykowskim, który rano inaczej gada, a po połdniu milczy, Macierewiczem, który jest chorobliwie antyrosyjski, Rafalską, co na rozkaz rozdaj zrabowane podatnikom pieniądze, Radziwiłłem, który ośmiesza się jako lekarz, Ziobrą, który ściga i winnych i niewinnych, czy premier Szydło, która nie wie, czy i z kim rządzi, ta PRowska nowomowa jest wręcz śmieszna. Tow. Kaczyński, jest Pan może i dobrym taktykiem, ale wątpię, aby obecna strategia była właściwa. Niemcy nas wykorzystają i pozbędną się, gdy Pan odegrasz już swoją rolę!
ponad 2 lata temu / John Galt
 
Na ostatnim szczycie na Malcie polityków unijnych odbył się pogrzeb Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.Do niczego Erokołchoz nie jest nam potrzebny Polska bez iluzorycznych dopłat poradzi sobie.Eropejska Współpraca Gospodarcza tak bez marksistowskiej wierchuszki politycznej tj urzędników marnujących pieniądze podatników europejskich.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "49342"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.