DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Jarosław Kaczyński przeciwko traktatowi podpisanemu przez Lecha! Będzie nowa umowa europejska?

Jarosław Kaczyński przeciwko traktatowi podpisanemu przez Lecha! Będzie nowa umowa europejska?
fot. TVP INFO

Szef Prawa i Sprawiedliwości przytomnie ocenił wartość Traktatu Lizbońskiego – służy on bowiem umacnianiu Unii Europejskiej w jej dzisiejszym kształcie. A to jest kształt, któremu sprzeciwiają się obywatele państw europejskich. Konkluzja jest oczywista – potrzebny jest nowy traktat europejski. Co ciekawe, Kaczyński tym samym stwierdza, że traktat podpisany przez jego brata, jest traktatem szkodliwym.


- To co się stało może być podstawą dla podejmowania bardzo różnych decyzji może być podstawą do przyjmowania rożnych postaw. Jedna z nich to taka postawa która mówi - nic nie zmieniać, więcej Unii i idziemy dalej, i to jest postawa prowadząca do pogłębienia się kryzysu, być może kolejnych aktów typu Brexit i w perspektywie generalnego kryzysu Unii. Można przyjąć postawę, która pozwoli sformułować pozytywną odpowiedź czyli dokonać reformy Unii, która będzie również ofertą dla Wielkiej Brytanii – stwierdził na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.


Według Kaczyńskiego podział kompetencji między Unią i państwami musi być dokładniej sprecyzowany. - Tu musi być wyraźnie zastosowana zasada pomocniczości. Trzeba przyjąć nowy konsensualny sposób podejmowania decyzji. Musi być zastosowane na poważnie wszystko co się łączy z kompromisem z Ioanniny. Tego rodzaju mechanizmy pozwolą Unii działać w sposób, który będzie prowadzić do odbiurokratyzowania. Konkluzja jest oczywista – potrzebny jest nowy traktat europejski – konkluduje szef partii rządzącej.


Co ciekawe, Kaczyński chce stworzenia „Unii silniejszej niż obecnie”. - Można z tego wyjść, tworząc Unię znacznie silniejszą niż obecnie. Bo taka unia zreformowana byłaby silniejsza. Koncepcje federalistyczne muszą prowadzić do nieszczęścia. Nie ma ku temu społecznych przesłanek – wyjaśniał.


„Traktat z Lizbony zmieniający Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską”, na podstawie zapisów którego funkcjonuje dziś Unia Europejska, został podpisany 13 grudnia 2007 roku w Lizbonie. Ze strony polskiej sygnatariuszami byli ówcześni premier i szef MSZ Donald Tusk i Radosław Sikorski, którzy składali podpis w towarzystwie ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W kwietniu 2008 roku zdominowany przez PO i PSL parlament poparł podpisanie Traktatu – jednak aby Polska go ratyfikowała, ostateczny podpis złożyć musiał prezydent. Lech Kaczyński podpisał decyzję o przyjęciu Traktatu 10 października 2009 r.

 

 

kra

DATA: 2016-06-24 13:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czyli był to także bicz Boży na Ryszarda Kaczorowskiego?
ponad 3 lata temu / do czyli
 
Było tak: polska delegacja pojechała z konceptem tzw. pierwiastka (nie wiesz? wygugluj). Po czym naszych szerpów, czyli negocjator nagle odwołano, a Jarosław Kaczyński po długiej nocnej rozmowie z Tonym Blairem namówił brata do klepnięcia TL, za tzw. Joanninę. Nic nie jest dziś takie jak było :)
ponad 3 lata temu / Świadek zdarzeń
 
Czyli jednak brat przyznaje się do zdrady Polski przez brata i do uczestnictwa w tej zdradzie? Oraz, jeszcze jedno Lecha Kaczyńskiego spotkała KARA, wykonana przez PO/PSL rękoma .... tu nie wiadomo czyimi, lecz był to BICZ BOŻY !!
ponad 3 lata temu / czyli
 
Ten uznany ,,geniusz intelektu,, był dotychczas niezorientowany? Teraz dopiero ,,ocenia przytomnie,,? Co wobec tego z patriotyzmem brata? Czy jego pomnik w sytuacji takiej rewizji i w kontekście reaktywacji w Polsce loży Bnai Brith jest dobrym pomysłem?
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Może zastąpić łaciną lub greką??
ponad 3 lata temu / AD
 
Co zrobiła PO/PSL przez 8 lat by wprowadzać zmiany w traktacie?? Dobry budowlaniec wie co robić jak wchodzi na budowę.
ponad 3 lata temu / AD
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.