DZIŚ JEST:   16   LUTY   2019 r.

Św. Daniela i towarzyszy
św. Faustyna z Brescii
 
 
 
 

Jarosław Kaczyński o ustawie o IPN: prezydent Duda powinien ją podpisać

Jarosław Kaczyński o ustawie o IPN: prezydent Duda powinien ją podpisać
Jarosław Kaczyński. FOT.Adam Chelstowski/FORUM

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego prezydent Andrzej Duda powinien – zgodnie z zapowiedzią – złożyć swój podpis pod nowelą ustawy o IPN. Zdaniem prezesa PiS, tylko gdy udowodnimy, że jesteśmy suwerennym państwem możemy myśleć o łagodzeniu narracji w relacjach z Izraelem.

 

- Jestem głęboko przekonany, że prezydent Andrzej Duda powinien iść tą drogą, którą zapowiadał, czyli podpisać nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z radową Jedynką. – A jeżeli chodzi o jakieś rozmowy, łagodzenie sytuacji, może być możliwe tylko wtedy, jeżeli my uznamy, że jesteśmy państwem suwerennym – dodał.

 

Zdaniem prezesa PiS, w Izraelu mówi się o Polakach w kontekście holokaustu, a pomija się Niemców. Pada określenie „naziści”, ale ono nie zawiera w sobie informacji o ich narodowości. - To Niemcy, a nie Polacy - i to trzeba bardzo mocno mówić, bardzo mocno głosić, trzeba się tutaj po prostu bronić, bronić i jeszcze raz bronić – podkreślił prezes PiS. Jego zdaniem, Polacy jako naród oskarżany o holokaust, nie ma żadnej przyszłości. Należy więc walczyć o dobre imię.

 

Jarosław Kaczyński przypomniał przy tym, że kwestionowany przez Izrael zapis jest błędnie interpretowany. Nasz kraj zaś odrzuca „bardzo radykalnie antysemityzm”, ale też mamy obowiązek walczyć z „akcją dyfamacyjną wobec Polski, czyli obrażania Polski, przypisywania nam win innych”. – W żadnym wypadku nie twierdzimy, że nie było Polaków, którzy mordowali Żydów, bo byli tacy Polacy. Ta ochrona narodu dotyczy ochrony narodu jako całości – wskazał. Tego rodzaju przypadki są bardzo bolesne, ale nie można przyjąć, że odpowiada za nie cały naród. – Gdyby istniało państwo polskie, to do takich rzeczy by z całą pewnością nie dochodziło – dodał prezes PiS.

 

- W sprawie noweli ustawy o IPN, po głębokim rozeznaniu sprawy, Prezydent Andrzej Duda podejmie decyzję, którą będzie uważał za najlepszą dla kraju - powiedział w sobotę rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński. - Prezydent uważa, że Polska ma prawo do obrony swego dobrego imienia - dodał.

 

Minister potwierdził, że nowelizacja wpłynęła w piątek do Kancelarii Prezydenta. Jak zaznaczył, zgodnie z konstytucją głowa państwa ma 21 dni na podjęcie decyzji.

 

Źródło: gość.pl, prezydent.pl

MA


DATA: 2018-02-03 13:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powinien podpisać, ale myślę że będzie jak z ustawami o SN i KRS.
ponad 1 rok temu / Monika
 
Jeśli Duda nie podpisze ma ustąpić!
ponad 1 rok temu / grys
 
"Gdyby istniało państwo polskie, to do takich rzeczy by z całą pewnością nie dochodziło". Piękne zdanie. Uzupełnię ciąg dalszy za Grzegorzem Braunem: "Patrz świecie, patrzcie narody! Takie rzeczy mają miejsce gdy nie ma państwa polskiego!"
ponad 1 rok temu / pol
 
Ekschumacja w Jedwabnem! Jesteśmy to winni naszym dziadkom i pradziadkom oraz naszym dzieciom. Trudno, jak długo jeszcze będziemy się bić w piersi za niezawinione czyny? Obyśmy wytrwali, a prezydent nie stchórzył.
ponad 1 rok temu / Pesiu
 
Mimo zapowiadanych konsekwencji jestem za podpisaniem umowy przez PREZYDENTA DUDE - ludzie pomawiani o nikczemne czyny MAJA PRAWO SIE BRONIC !!!!!!!
ponad 1 rok temu / jESTEM OSOBA PRYWATNA I NIE POSIADAM NIKU.
 
Powinien podpisac
ponad 1 rok temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.