DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"...My jesteśmy formacją prozachodnią ? powiedział Kaczyński". Doprawdy? Przecież Izrael leży w Azji.
ponad 1 rok temu / xyz
 
Kłamstwa i manipulacja Panie Naczelniku
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Panie prezesie dlaczego mając większość w sejmie i senacie nie uchwaliliscie ustawy zakazującej aborcji ze względów eugenicznych ?
ponad 1 rok temu / Jadwiga
 
Zarzut godzenia w sojusze...już to było...i było nieskuteczne
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Nie któży a właściwie większość nie zauważyła że ZSRR od 28 lat już nie ma. Polskie "elity" nie rozumieją Rosji. Umieją tylko Rosją straszyć. Rosja nigdy nie należała do cywilizacji łacińskiej i nie można jej mierzyć wg standardów zachodnich. Gdyby Dmowski tak myślał w Poznaniu chodzilibyśmy zamiast po alejach Marcinkowskiego na Berliner strasse.
ponad 1 rok temu / PRPR
 
Zapomniał,że bratał się z takim indywiduum jak lepper. Pis prowadzi Polskę na skraj lewackiej przepaści. Rozdawnictwo pieniądzy to czysty socjalnym. Oczywiście rząd może wydrukować dowolną ilość pieniędzy, ale konsekwencje tego będą tragiczne. Nie będę po raz kolejny wytykać wszystkich złych rzeczy, obiektywnie było też kilka dobrych, ale fakt, że nic nie zostało zrobione w sprawie aborcji i zabijania nienarodzonych dzieci powoduje niechęć do głosowania na nich. Te wybory mają bezpośrednio dla Polski małe znaczenie, ale są ewidentnym kierunkowskazem co do wyborów krajowych jesienią. Ważne jest zatrzymanie zboczeńcow czyli po/ko-wiosna, oraz wskazanie pis,że obecny kierunek jest zły, bo nie czarujmy się za wcześnie jeszcze na pełne zwycięstwo konferencji i czystej prawicy. Za długo bolszewik robil papkę z polskich mózgów.
ponad 1 rok temu / Kpt. Żbik
 
Konfederacja jest przeciw obecnosci wojsk USA w Polsce a więc jest ANTYPOLSKA I PRORUSKA
ponad 1 rok temu / oczywistosc
 
Uważam, że Jarosław Kaczyński obnażył prawdę o "demokracji" w Polsce. Szkoda, że powodem była śmierć jego brata.W pełni zgadzam się, że przemiany dokonały się za pośrednictwem komunistów.Wiedzieli, że ich czas już się skonczył.Użyto do tego agentów, konfidentów.
ponad 1 rok temu / Monia
 
Medycyna jest tu bezsilna... Duraczenie duraka do oduraczonych durniów. I ta banda na niego zagłosuje.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Czyli na 99% pójdą w tango z biedroniową WIOSNĄ. Bo w kluczowych kwestiach to PO-PiS i reszta bezbożników już głosuje jednakowo.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Katolik nie powinien głosować na tych, którzy mają krew na rękach.
ponad 1 rok temu / M.
 
A od kiedy to syjoniści weszli w sojusz z polskimi patriotami ? Prezes myśli, że jak na jarmułkę założy konfederatkę to wystarczy.
ponad 1 rok temu / Johnny
 
Dla mnie to powód do radości. #Konfederacja powinna byc języczkem u wagi jako opozycja, która zdolna jest poprzec dobre i zablokować złe pomysły ktorejkolwiek partii rzadzącej, póki sama nie zdobędzie większości parlamentarnej.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Pierwsza i pdstawowa sprawa Jarek zbierałem podpisy podprojektem stop aborcji i co.?Zrozum ze na każdego z 830 000 polaków którzy złożyli podpis to nie wszystko.Zadbaj o Polskie dzieci,zagwarantuj im bezpieczeństwo to Sam Bóg ci Poblogoslawi
ponad 1 rok temu / Erty
 
Kaczyński gada głupoty i mam wrażenie, że traci poczucie rzeczywistości. Po jesiennych wyborach jedynie Konfederacja będzie jego ostatnią deską ratunku, jeśli PiS będzie chciał zbudować Rząd.
ponad 1 rok temu / Dengar
 
Zamykanie przez PiS polskich kopalń i zakup milionów ton brakującego węgla w Rosji jest "prozachodnie". Ano jest, o ile polskie kopalnie też przehandlowaliście żydom za srebrniki. Ale sprzeciw Konfederacji w tej sprawie jest dla was towarzyszu "transparentną prorosyjskością". Oj Kaczyński, Kaczyński. Z kogo robicie idiotów? I to tak bezczelnie, na żywca...
ponad 1 rok temu / krupiński
 
Kaczyński odkrył karty. Zarzut prorosyjskości w ustach prezesa PiS to tak naprawdę laurka - w istocie Konfederacja chce się w końcu troszczyć o interes Polski, a nie Rosji jak mylnie zarzuca to Kaczyński czy USA jak to sam Kaczyński i jego partia robią. Miało być wstanie z kolan a jest tylko zmiana tego, komu na kolanach się służy.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
w Polsce może być tylko jedna prawdziwa partia rozbiorowa PPR i jeden prawdziwy i wielki przywódca narodu. I zasadniczo prozachodnia, idąc na zachód to do Izraela mamy 23 godziny różnicy czasu.
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
jdeoagentura w sojuszu z konfederacja?!
ponad 1 rok temu / ha ha
 
Być może jest tak, że to, jaka koalicja będzie rządzić Polską po jesieni, jest/będzie ustalane nie w Polsce, ale zagranicą. Pytanie - kto, kiedy i czy w ogóle "przestawi wajchę"?
ponad 1 rok temu / 321
 
Zapomniał,że bratał się z takim indywiduum jak lepper. Pis prowadzi Polskę na skraj lewackiej przepaści. Rozdawnictwo pieniądzy to czysty socjalnym. Oczywiście rząd może wydrukować dowolną ilość pieniędzy, ale konsekwencje tego będą tragiczne. Nie będę po raz kolejny wytykać wszystkich złych rzeczy, obiektywnie było też kilka dobrych, ale fakt, że nic nie zostało zrobione w sprawie aborcji i zabijania nienarodzonych dzieci powoduje niechęć do głosowania na nich. Te wybory mają bezpośrednio dla Polski małe znaczenie, ale są ewidentnym kierunkowskazem co do wyborów krajowych jesienią. Ważne jest zatrzymanie zboczeńcow czyli po/ko-wiosna, oraz wskazanie pis,że obecny kierunek jest zły, bo nie czarujmy się za wcześnie jeszcze na pełne zwycięstwo konferencji i czystej prawicy. Za długo bolszewik robil papkę z polskich mózgów.
ponad 1 rok temu / Kpt. Żbik
 
A ja już dawno wykluczyłem możliwość oddania na partię prezesa swojego głosu w wyborach. Właśnie dostaję kolejne potwierdzenie, że to słuszna decyzja.
ponad 1 rok temu / Pierre_
 
Podane argumenty już są nieskuteczne. Pis dostał szansę, pis zmarnował szansę. I tyle.
ponad 1 rok temu / @otwórzcie ocz
 
Tak jakby udzielanie rosyjskiej telewizji wywiadu było czymś nagannym. Dla mnie każdy może udzielać wywiadu komu chce, ważne żeby cały czas mówił to samo. Braun np. upomniał się o tupolewa w sumie nie wiem po co? i zaakcentował że armia czerwona nie "wyzwalała Polski" i tu słusznie. Wszędzie gdzie tylko się da powinno się udzielać wywiadów aby opcja pro Polska i antyglobalistyczna, mogła przedostać się do większej świadomości. Jeżeli hegemon zza wielkiej wody oraz państwo położone w Palestynie będzie następnym razem wciągać nas do wojny z Iranem w imię globalnych interesów korporacji wielkiego biznesu i Izraela, to głos sprzeciwu wobec tego da Konfederacja i to jest to czego oczekuję od polityków polskich. Dzisiaj to nie Rosja podpala świat pn.Afryka, Syria, Irak tylko syjonistyczny koncern, który w dodatku chce nas wyrzeźbić na 300 mld. Pis PO to samo zło. Dziś bycie kimś "pro-zachodnim" to sprzedanie się za dopłaty unijne i obecność obcych wojsk w kraju.
ponad 1 rok temu / Aguirre
 
Otwórz oczy sama kłamstwa i manipulacje nie masz odwagi cywilnej tchórzu
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
dobrze byłoby abyś zrobił skan swoich wielbicieli w PISie tak jak to zrobiłeś w Konfederacji. Tylko, że w przypadku PISu napisałbyś książkę i to kilka tomów.
ponad 1 rok temu / do "otwórzcie
 
dzieciom zabrano zabawki i ju nie będą mogli sprzedać nas 447 !
ponad 1 rok temu / gender studies
 
jeżeli Konfederacja po wyborach weszłaby w koalicję z PIS to już nigdy bym na nich nie zagłosował.
ponad 1 rok temu / robin
 
Kaczyński odrzucił nawet debatę nad projektem ustawy Anty-447, Kuchciński wyłączył mikrofon Winnickiemu, w czasie wczorajszej parodii debaty u kurskiego europoseł Wiśniewska z PiS z obrzydzeniem odskoczyła jak poparzona od żółtego znaczka z przekreślonym 447 ofiarowanym jej przez Bosaka i zostawiła go w studio. Widocznie czuje odrazę do niespełnienia roszczeń żydowskich. Jak przyznał ostatnio red.Michalkiewicz, cena za amerykański protektorat nad trójmorzem jest nie do przyjęcia. Polacy nigdy nie wyrażą zgody na Palestynę w Polsce.
ponad 1 rok temu / pl
 
Pękam ze śmiechu...przez łzy. Panie Prezesie, wielu, wieeelu wyborców, którzy wam zaufali i których zaufanie roztrwoniliście, przeszło na stronę Konfederacji. Proszę dobrze posłuchać, to usłyszy pan u nich gadkę PiSu sprzed lat. Na Zachodzie, którego wasc się takim wielbicielem deklarujesz, a zydow słuchasz, AfD mówi głosem CDU sprzed lat...Pora odejść. Kupiliście głosy za 500+ i inne takie sztuczki. Myślący polski patriota wybiera Konfederację.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Niech Pan nie kłamie nie manipuluje tak samo jak Tzw Koalicja Europejska jesteście za zgniłym kompromisem zabijania dzieci poczętych macie krew niewinnych dzieci na rękach podpisaliście konwencje stambulską która promuje LGTB pakt Klimatyczny czyli walka z nieistniejącym tzw ociepleniem klimatu.T,chcecie nowej Armii Czerwonej tj PESCO która będzie tłumiła wolność m in w Polsce ,To wam bliżej do Koalicji Europekskiej gdyż chcecie Polski w strukturach diabelskiego Eurokołchozu neo-bolszewickiego tworu
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Nie zauważyliście,że o ile Izrael i Usa używają zapamiętale pałki ?antysemityzm?, tak na naszej scenie pseudopolitycznej caly czas w uzyciu jest pałka ?prorosyjskość?! ?Ruski agent? : Mam nadzieję, ze przejrzymy jako Naród wreszcie na oczy i nie damy się więcej manipulować i zastraszać. Należy głośno powiedzieć ,że prawda nie jest ani antysemicka, ani prorosyjska. Jest po prostu PRAWDĄ.
ponad 1 rok temu / Karyna
 
tak jak wczoraj podczas debaty posłanka PISu uciekała przed Panem Bosakiem tak za niedługo cały PIS będzie uciekał przed WIELKĄ POLSKĄ KONFEDERACJĄ. PIS już się bójcie, idziemy po was. Wiezienie czeka.
ponad 1 rok temu / Zainteresowany
 
Korwin jest skrajnie antyamerykański - nie chce wojsk USA, które strzegą nas przed Rosją, Braun jest chorobliwie antyżydowski i antyamerykański -porównuje Rooswelta do Stalina.Bosak udziela wywiadu rosyjskiemu Sputnikowi a jego brat jest zatrudniony w rosyjskiej firmie.Nie dziwi was to polscy patrioci?
ponad 1 rok temu / otwórzcie oczy
 
Pewnie, po wyborach zróbcie koalicje bo coś czuję że bez koalicji się nie obędzie tym razem z po, wtedy przynajmniej maski opadną wielu wyznawcom Pis i tym, którzy jeszcze pokladają w nim jakieś nadzieje. Wiadomo bedzie kto z kim i czyje wytyczne w Polsce realizuje. Moze przynajmniej na kolejnych wyborach Polacy zaglosuja odwaznie i porzuca mit ?mniejsze zlo?.
ponad 1 rok temu / Iwka
 
od kiedy to partie lewicowe chcą koalicję z prawdziwymi powtarzam prawdziwymi POLAKAMI.
ponad 1 rok temu / Gość
 
PiS prozachodni? Chyba prożydowski. A to Bliski Wschód. Jarek straszy przed wyborami. Oczywiste jest że nie zrobi koalicji z Konfederacją bo ma w planach płacić żydowski haracz, a na to Konfederacja nie pójdzie.
ponad 1 rok temu / emk
 
Pewnie że wyklucza koalicję. Wodociągi w obcych rękach no jakich? właśnie podnoszą ceny wody. Następne rachunki wywołają szok Polaków. Ustawa 447 już działa.
ponad 1 rok temu / mokry
 
Te wybory do PE tak naprawdę nie mają dużego znaczenia poza tym że można "się policzyć" i przetasować scenę polityczną w jesiennych wyborach. Więc warto głosować zgodnie z sumieniem.
ponad 1 rok temu / Mi8rrro
 
Nie no trochę przesadził. Konfederacja jest formacja propolska, a PiS prozydowska.
ponad 1 rok temu / bjs
 
Przed wyborami nie, a po wyborach tak. Zwykła manipulacja, by nie głosować.
ponad 1 rok temu / Banasz
 
Niech wchodzą w koalicję z PSL i SLD .
ponad 1 rok temu / Cava
 
PiS sam wychodował sobie Konfedrację a teraz robi wszystko żeby jak nie w tych to w nstępnych wyborach dostali wynik dwucyfrowy. Przypadek, czy celowe działnie?
ponad 1 rok temu / sen
 
Głosuję na Konfederację. Czas Kalksteinów się kończy.
ponad 1 rok temu / t
 
Hahaha, wszyscy którzy nie wierzą i nie wyznają Jarosława Kaczyńskiego to ruscy agenci i sojusznicy Rosji. Nudzi mnie ta ich retoryka. Kto nie z pis-em ten z putinem, no kabaret na kółkach.
ponad 1 rok temu / Czytaś
 
W mojej opinii taka wypowiedź Kaczyńskiego służy tylko i wyłącznie zastraszeniu Polaków aby nie głosowali przypadkiem na Konfederację ale przy tym nie podaje merytorycznych powodów. Panie Kaczyński właśnie Polacy chcą takiej koalicji i zgodnie z tym co Pan mówił żeby słuchać Polaków, PIS powinien taką współpracę nawiązać.
ponad 1 rok temu / elak
 
PiS jest obecnie rzeczywiście jedyną silną formacją zdolną do rządzenia. Niestety są oderwani od rzeczywistości i coraz bardziej przedkładają swój interes partyjny nad interesem Polski. I jak mi się wydaje nie wierzą w naszą narodową siłę - wewnętrzna i zewnętrzną skupiona w polonii zagranicznej. Nie tworzą z naszej polonii siły lobbingu politycznego, co tak skutecznie robią żydzi ze swoimi diasporami w każdym kraju świata. Dlatego potrzebna, a nawet niezbędna jest obok nich siła która wskaże im priorytety w polityce wewnętrznej i zewnętrznej. Siła która nie dopuści do małżeństwa z żydami i oddania im Polski. A więc tylko Konfederacja!
ponad 1 rok temu / 123
 
Aż przykro czytać. Wielki błąd Jarosława Kaczyńskiego. Ale i pozytyw - widzi, że rośnie nowa siła której nie zatrzyma. A co do Koalicji faktycznie bliżej mu może do PSL-u niż na prawo polityczne./
ponad 1 rok temu / jan
 
Co za buta. Przykre.
ponad 1 rok temu / Ioannes
 
29 kwiecien 1998, wywiad Sakiewicza i Wierzbickiego z Naczelnikiem: "Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL. ... Drugi wzorzec nazywam targowickim. Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną." Stara śpiewka Naczelnika-obłudnika; teraz tylko przeciwnik polityczny się zmienił.
ponad 1 rok temu / robespier
 
PiS predzej wejdzie w koalicje z PO bo to jeden okrągły stół
ponad 1 rok temu / PiS PO jedno dn
 
Nigdy to sie nie da spodni przez glowe zalozyc. reszta sie moze zdazyc bo zeby rzadzic byc moze bedziesz musial Panie Prezesie sie z nimi ukladac, bo wiekszosci ci w sejmie nie starczy i co wtedy? Moze czas sie zaczac wywiazywac dokladnie z obietnic a nie zrazac czesci wyborcow, ktorzy wam raz zaufali. Drugiej szansy moze nie byc.
ponad 1 rok temu / De eM
 
tak dennej wypowiedzi Jarosława nie słyszano od lat ! żeby z góry zaklinać sięże z Konfederacją to nie ?!
ponad 1 rok temu / szok
 
Kłamca!
ponad 1 rok temu / Gosc
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.