DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Jarosław Kaczyński: zatrzymać aborcję eugeniczną... jednak ani kroku dalej

Jarosław Kaczyński: zatrzymać aborcję eugeniczną... jednak ani kroku dalej
fot. pam

"Na pewno trzeba zatrzymać proceder uśmiercania dzieci, które mają różne wady rozwojowe. To jest coś nieludzkiego i z tą eugeniką trzeba w Polsce skończyć” – deklaruje Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem „wSieci”. Jednak zdaniem prezesa PiS „dalej posunąć się nie można”.


W obszernej rozmowie braci Karnowskich z Jarosławem Kaczyńskim nie mogło zabraknąć wątku „aborcyjnego”. Pytany o „stosunek większości parlamentarnej do postulatów zwiększenia ochrony życia nienarodzonego”, prezes Kaczyński odpowiada: „Na pewno trzeba zatrzymać proceder uśmiercania dzieci, które mają różne wady rozwojowe. To jest coś nieludzkiego i z tą eugeniką trzeba w Polsce skończyć. Dalej posunąć się, w moim przekonaniu nie można”. Zatem można przypuszczać, że PiS ustawy w kształcie zaproponowanym przez inicjatywę obywatelską „Stop aborcji” nie poprze.


- Niektóre wypowiedzi wzywająca do wyłączenia także przypadków, gdy chodzi o ratowanie życia kobiety lub ciąże z gwałtu, sprawiają w mojej opinii wrażenie nakręcające drugą stronę – mówi Kaczyński.


Prezes PiS mniej lub bardziej świadomie powtarza też niezgodne z prawdą opinie o społecznym projekcie: - Są zresztą pewne granice działania państwa. Państwo nie może nakazać umrzeć kobiecie, która chce ratować swoje życie.


Do tego typu zarzutów odnosili się już wielokrotnie przedstawiciele Komitetu Obywatelskiego „Stop aborcji” podkreślając, że projekt zezwala na prowadzenie działań leczniczych koniecznych dla ratowania matki, licząc się ze skutkiem śmiertelnym dziecka. W myśl projektu, gdy rozwój wypadków nieuchronnie prowadzi do śmierci matki lub dziecka, do matki musi należeć wybór pomiędzy ocaleniem jej życia lub życia dziecka. W takim wypadku lekarz nie będzie karany.


Jak podkreśla prezes PiS „także wielu księży, z którymi rozmawiam, podziela opinię, że efektem penalizacji tych wyjątków może być za kilka lat aborcja na życzenie". Zdaniem Kaczyńskiego państwo „nie ma też prawa nakazać urodzić zgwałconej nastolatce”.luk

DATA: 2016-04-18 17:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tomasz, czy ktoś inny z tradycyjnych katolików przytoczył wypowiedzi Papieża Jana Pawła II w kwestii obrony życia? A więc twierdzisz że wszyscy forumowicze odrzucają nauczanie Papieża? Atakujesz tym samym kłamliwie, podobnie jak wrogowie Tradycji Katolickiej moderniści, wszystkich tutejszych wiernych Tradycji Katolickiej członków Mistycznego Ciała Chrystusa czyli Świętej Matki Kościoła, bo nadajesz im taki sam status jaki nadajesz mnie - twierdzisz że ten kto nie przytacza ten odrzuca, a inni tradycyjni katolicy też nie przytaczają, czyli zgodnie z twoim bezsensownym poglądem odrzucają. A poza tym pokaż że masz choć odrobinę honoru i przyznaj się wreszcie, czy sam odrzucasz motu proprio Papieża Jana Pawła II Ecclesia Dei, czy też przyjmujesz je w całej rozciągłości, przyznając że m.in. abp Lefebvre dokonał aktu schizmatyckiego?
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Rozczarowany nie przytoczyłeś żadnej wypowiedzi Papieża Jana Pawła II m in w kwestii obrony życia więc nie możesz mówić że bronisz Papieża.To się tyczy tylko twojej osoby ponieważ atakujesz kłamliwie wiernych Tradycji Katolickiej członków Mistycznego Ciała Chrystusa czyli Świętej Matki Kościoła nazywając nas heretykami modernistami schizmatykami podobnie jak wrogowie Tradycji Katolickiej moderniści."modernizm jest źródłem wszystkich herezji"Encyklika"Pascendii"Św Pius X.MODERNIZM KOMUNIZM SOCJALIZM PROTESTANTYZM LIBERALIZM ZOSTAŁY POTĘPIONE PRZEZ PAPIEŻY.Atakujesz Kapłanów Jezusa Chrystusa."KAPŁAŃSTWO TAK JAK JE KOŚCIÓŁ ROZUMIAŁ PRZEZ WIEKI"BLOG KAPŁANA RZYMSKO-KATOLICKIEGO"Nie tykajcie moich pomazańców"[1 Krn 16,22;Ps 104,15]
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Tomasz, przecież w tym wątku to ty bezpodstawnie atakujesz wiernego Pismu Świętemu i Tradycji, zarzucając mi oszczerstwo: "Odrzucasz naucznie m in Papieża Jana Pawła II o życiu". Czy KTOKOLWIEK INNY przytacza na tym forum cytaty z nauczania Papieża Jana Pawła II m.in. o życiu oraz wypowiedzi doktrynalne Kościoła m.in. w kwestii obrony życia??? Nie. A więc czyniąc mi zarzut który dotyczy także wszystkich innych, jasno oznacza że WSZYSTKICH forumowiczów kłamliwie uważasz za odrzucających nauczanie Papieża Jana Pawła II? Czyli atakujesz bezpodstawnie i kłamliwie WSZYSTKICH wiernych Tradycji Katolickiej broniących tradycyjnego nauczania Kościoła w kwestii obrony życia? Dobrze wiedzieć. A poza tym przyznaj się wreszcie, czy sam odrzucasz motu proprio Papieża Jana Pawła II Ecclesia Dei, czy też przyjmujesz je w całej rozciągłości, przyznając że m.in. abp Lefebvre dokonał aktu schizmatyckiego?
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Rozczarowany czy przytoczyłeś cytat z nauczania Papieża Jana Pawła II mi in o życiu oraz wypowiedzi doktrynalne Kościoła m in w kwestii obrony życia razem z cytatami z Pisma Świętego ???Nie .Tylko posługujesz się Pismem Świętym kłamliwie zarzucając że gardzę Biblią.Atakujesz bezpodstawnie i kłamliwie wiernych Tradycji Katolickiej broniących tradycyjnego nauczania Kościoła m in w kwestii obrony życia oraz Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego czyli Tradycyjnej Mszy Świętej.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Rozczarowany To ty atakujesz Kapłanów wiernych Pismu Świętemu i Tradycji czyli Kapłanów Jezusa Chrystusa nazywając ich schizmatykami.Kłamliwie nazywasz Bractwo Kapłańskie Św Piusa X schizmatykami jest to Dzieło Boże tak samo jak Bractwo Kapłańskie Św Piotra Instytut Dobrego Pasterza podlegających Komisji "Ecclesia Dei" założonych przez byłych Kapłanów Bractwa KapłAńskiego Św Piusa X.Nie było by motu proprio "Summorum Pontyficum "z 2007 Benedykta XVI dzięki któremu jest celebrowana Nadzwyczajna Forma Rytu Rzymskiego w Kościołach Parafialnych i Kaplicach w Polsce przez Duchowieństwo Diecezjalne Zakonne Duchownych Bractwa Kapłańskiego Św Piotra Stowarzyszenia Życia Apostolskiego na prawie Pontyfikalnym założonego przez Papieża Jana Pawła II w 1988.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Tomasz, nie odrzucam żadnego jajka. Jajko to prędzej zniesiesz niż zrozumiesz na czym polega twoje obłudne kłamstwo które cały czas podtrzymujesz: "Odrzucasz naucznie m in Papieża Jana Pawła II o życiu". Nie podałeś definicji terminu "akt schizmatycki", bo co podajesz to są przykłady (Kościół Prawosławny, FSSPX), a nie definicje. No i odpowiedz: jak nazywa się ktoś kto popełnia schizmę? Czyż nie schizmatyk? A jak nazywa się ktoś kto popełnia akt schizmatycki? Czyż nie schizmatyk? Dokładnie tak samo, zarówno ten co popełnia akt cudzołóstwa jak i ten co popełnia cudzołóstwo są nazywani tak samo - cudzołożnikami. I nie ma tu znaczenia że jeden cudzołoży często, a drugi rzadko, obaj są nazywani TAK SAMO.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.