DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Panie Kaczyński szanuje pana i uważam że jest pan patriotą, a także po odejściu pani Kai Godek z Konfederacji chcę zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość,wiem że tak jest że jakbyście zakazali to unia zaraz by się przyczepiła,a lewaki i inne biedroniarze donieśli by o tym na klęczkach do timmermansa, ale trzeba spróbować,te marsze sodomitów chcą zniszczyć nas Katolików,normalną rodzinę,życie i najwyższe wartości. Liczę,także,że przegłosujecie na tak projekt stop pedofili i projekt zatrzymaj aborcję.Polska musi być za życiem.Odwagi Prezesie Kaczyńscy,ochrona każdego życia od poczęcia tego także chcą Polacy,nie zachowujcie się tchórzliwie. Pozdrawiam,wasz przyszły wyborca.
9 miesięcy temu / Orzeł Biały
 
Kaczyński jak zwykle rżnie głupa.
9 miesięcy temu / szymon
 
@Poro: Masz tyły w rozwoju sytuacji i rozumieniu mądrości obecnego etapu. Mam nadzieję że Twoja wypowiedź wynika tylko z braku czasu na analizę czynów PiS. Akurat tak się składa że PiS ma teraz najlepsze od zawsze stosunki z Berlinem, z Moskwą też będą wkrótce mieli, jak oświadczył Dudzie sam Trump. Patrz na to co dzieje się na Ukrainie czyli na jej rozbiór. Polskę przygotowują na to samo.
9 miesięcy temu / @Poro
 
Widzę że Berlin i Moskwa nieźle sypnęła kasą dal swoich trolli przed wyborami.Czytając komentarze.
9 miesięcy temu / Poro
 
A pod jakim wpływem jest Jarosław Kaczyński? Marihuana nie jest mu znana, to już wiem.
9 miesięcy temu / agricola
 
Rozumiem kierownictwo Sądów a ten wpływ nadzorowany jest przez Ministra z PISu
9 miesięcy temu / Jerzy
 
@Gerard a Broń Boże żeby jeszcze gorszch do władzy dopuścić. Najlepiej byłoby gdyby była jakaś partia młodych, nie zarażonych perlem, katolicka i odważna, ale skoro jej nie ma to dobrze by było, żeby pis miał przynajmniej radykalnego koalicjanta, np konfederację, żeby ktoś ich kontrolował, po pis też zawiódł swoich wyborców z których zdecydowana większość to katolicy.
9 miesięcy temu / Polka
 
Oto podsumowanie dobrej zmiany, na dwa miesiące przed nowymi wyborami. Niech Jarosław Kaczyński da sobie spokój, wycofa się z życia publicznego i naciągnie na siebie wór pokutny.
9 miesięcy temu / Ryś
 
@Gerard: Czy PiS ich rozliczył i wsadził za kraty? Przestań bredzić człowieku. Mają układ i nie zrobią sobie krzywdy. Umowa z Magdalenki Kiszczak-Wałęsa-Kaczyński przewiduje TYLKO niedopuszczenie do władzy Polaków.
9 miesięcy temu / tangens
 
Malkontenci i hipokryci wypisujący tu bzdury, lub prowokacje, gdzie byliście w czasie rządów Jaruzelskiego, Kwaśniewskiego, Wałęsy i Komorowskiego? Teraz popieracie powrót tej mafii do władzy?
9 miesięcy temu / Gerard
 
Większość sędziów jest obcego pochodzenia i wrogami polskości jest mafijna, nadzwyczajna kasta terroryzująca sędziów peerelowską Konstytucją, przy tym wściekle broniąc nienależnych i wymuszonych zarobków i przywilejów. Ten "beton" należy skruszyć i rozbić, aby przyspieszyć dobrą zmianę.
9 miesięcy temu / Gerard
 
PiS niestety okłamuje wyborców, kreują się na patriotów i partie chrześcijańską, a prawda jest taka, że mydlą nam oczy jak każdy rząd do tej pory. Z aborcją nic nie zrobili, granic nie zamknęli - ustawka migracyjna, coraz więcej obcych kulturowo, lgbt nie tykają bo unia nam palcem pogrozi, dbają o swoje stołki w PE.Smutne to, pozostaje się modlić i pokutować.
9 miesięcy temu / max
 
Panie Alu Wilku, Polska w 1991 już była kilkakrotnie bogatsza od Białorusi. Wzrost PKB Polski też magicznie nie wystrzelił w górę po przystąpieniu Polski do Unii, a nawet wyhamował. A mityczne pieniądze z unii w przeciągu 15 lat to tylko 2% PKB.
9 miesięcy temu / Robert
 
,,-Mój brat świętej pamięci, gdy był prezydentem Warszawy,to zakazał,,.Lecz gdy został prezydentem Polski, to podpisał wszystkie ,,co kto chciał,,
9 miesięcy temu / szpulas11
 
@Republikanin :D próbuj, zależeć będzie, na którego:D cenzora trafisz:D
9 miesięcy temu / szpulas11
 
@Czytelniczka, @szpulas11: święte słowa. Przytoczyłbym jeszcze słowa Onufrego Zagłoby, o gościu ubranym w ornat, ale nie chcę, bo zablokują.
9 miesięcy temu / Republikanin
 
@GejPolak procesja idzie dookoła 98% mniej czy więcej ,,zradykalizowanych mieszkańców miast i wsi,, i czy się to komuś podoba czy nie:D chrzest, ślub, pochówek jest z księdzem, lepszym czy nielepszym:D ale jest:D. Kup jakieś pole , i chodż w około. ,,homoseksualiści byli, są i będą-pracują i płacą podatki więc mają takie same prawa jak reszta,,będąc 2%. z budynku kościoła nikt Cię nie wyrzuci, pamiętaj, iż były ,,azylem,, nawet przed władzą Królewską
9 miesięcy temu / szpulas11
 
Skoro jest to sprawa "przepisów unii europejskiej" i mówi to szef rządzącej partii to czy my nadal jesteśmy suwerennym państwem - bo po takiej wypowiedzi można mieć wątpliwości.. "No uchylą nam takie zakazy" - czyli co, jednak państwo teoretyczne??..
9 miesięcy temu / tak sobie
 
@ GejPolak z całym szacunkiem dla Ciebie, jak nie rozumiesz tematu, to proszę, silentium...
9 miesięcy temu / Em
 
Do GejPolak. Proszę uważać na myśli i co Pan pisze! Obrażać Pana Boga mogą? Obrażać Maryję też wolno!? Są strasznym zagrożeniem dla dzieci młodzieży i przyszłości Polski! Niech się Pan nawróci! Bo ja i inni Polacy tych bezboznych marszy niechcemy!
9 miesięcy temu / Ona
 
Kaczyński przyznał się do ,,fenomenalnej,, reformy sądów, nad którą to reformą pracowali kilka lat. Ale wróćmy do brata i dawnych układów. Po co było potrzebne rozwiązanie Sejmu w 2007 roku. Po to, aby kolejny Sejm zatwierdził podpisanie TL, bo posłowie LPR i Samoobrona by tego nie zrobili. Potem nastąpiło to fenomenalnie szybko. A tyle było tego krygowania się Kaczyńskiego Lecha z niby wątpliwościami. Rządy Kaczyńskiego to niebywała w dziejach katolickiej Polski zapaść moralna. Tragedią jest to, że z ,,mocy prawa,,. Czy obecny rząd jest rządem zdrady narodowej czy nie? Co przemawia za, a co przeciw. Byłaby to ciekawa analiza tego problemu.
9 miesięcy temu / Weronika
 
Jak mają ochotę to niech robią marsze- to wolny kraj. Ja nie potrzebuje tego ale innym nie mam zamiaru zakazywać. Katolikom nikt nie zakazuje manifestowaniabo jak inaczej to nazwać swojej wiary np. w Boże Ciało, a i kontrmanifestacji ateiści nie urządzają. Homoseksualiści byli, są i będą- pracują i płacą podatki więc mają takie same prawa jak reszta. Ale głupich nie sieją...
9 miesięcy temu / GejPolak
 
Szanowny Panie Jarosławie, musicie wygrać te wybory taką większością, żeby zmienić konstytucję. Konstytucja to liberalna książeczka napisana przez SLD i UW, pod okiem Aleksandra Kwaśniewskiego
9 miesięcy temu / Syk
 
Proszę się Unią nie zasłaniać, tylko brać do roboty i robić porządek w prawodawstwie i sądach! KONKRETY, a nie tylko bla, bla bla i wymówki!
9 miesięcy temu / Czytelniczka
 
skoro partia rządząca obecnie nie może lub nie chce nic zrobić, to po jakiego grzyba chce dalej zarządzać???
9 miesięcy temu / szpulas11
 
@ale wilk: Nie będziemy okradani. Haracz dla Niemiec, haracz dla zydów za to że nie zrobią nam wojny nuklearnej jak Jugosławii? Uważasz że bycie niewolnikiem Niemiec i zydów jest ok? To jedź tam.
9 miesięcy temu / das
 
Tak prawo unijne w tej kwestii wypływa ze źródła jakim jest konwencja stambulska ale to prawo wcale nie jest za zrownywaniem związków z małżeństwem tylko ma na celu niszczenie wszystkiego co tradycyjne. Dlatego marsze w obronie rodziny są właściwą sprawą. Powinno się także wskazywać na to że te dążenia do równości to kłamstwo poprostu. I nie może być to związane z patriotyzmem.
9 miesięcy temu / ptgr
 
No i Kaczyński znowu ma rację. Nie da się tu niczego szabelką zawojować. Spokojny sprzeciw i permanentna presja przyniesie skutek.
9 miesięcy temu / magis
 
Wystąpimy z UE i co? Będziemy bogaci jak Białorusini?
9 miesięcy temu / ala wilk
 
może i Pan Kaczyński ma racje ale wypadało by go jeszcze zapytać w takim razie dlaczego mając wpływ na TVP dopuszcza do tego, że promuje się i oswaja społeczeństwo ze zboczeńcami choćby w serialach przez nie produkowanych ??
9 miesięcy temu / maciek
 
To że sądy są całkowicie pod wpływem ideologii LGBT to zawdzięczamy kolejnym ekipom rządzącym Polską włącznie z PIS em.
9 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
To mamy czekać aż zginiemy? Dostał Pan od nas depozyt zaufania czekamy realizację obietnic
9 miesięcy temu / Witold
 
Dość bierności i chowania głowy w piasek.
9 miesięcy temu / marek
 
Litwa nie ma takiego prawa o jakim państwo piszą, wycofali sie po naciskach ze strony ue.
9 miesięcy temu / costamczytam
 
Jeśli "polskie sądy są całkowicie pod wpływem ideologii LGBT", to jak można mówić o niezależnym sądownictwie? I Pańska partia Prawo i Sprawiedliwość na to pozwala.
9 miesięcy temu / Ryś
 
To że prezes oszukuje to rozumiem, chce jeszcze trochę poczuć się ważnym. Ale że Polacy od tylu lat dają się kiwać lewakom i liberałom z PO i PiS, to się dziwię.
9 miesięcy temu / Taki 1
 
Buahaha, a od niego zależy i należy, bo obiecał wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej. Skoro nie może, to niech sie poda do dymisji, jak jest taki słaby...
9 miesięcy temu / matkaPolka
 
Wicie, rozumicie. My się tym zajmiemy tylko zagłosujcie na nas....tak jak zajeliśmy się ochroną życia.
9 miesięcy temu / Mirrro
 
Przynależność do Unii Europejskiej skutkuje ograniczeniem praw wewnętrznych danego państwa, ograniczeniem suwerenności narodowej. Teraz pytanie, kto optował za wejściem do Unii? Kto nie wykorzystuje możliwości blokowania praw unijnych niezgodnych z prawem państwowym? skoro Litwa może się sprzeciwić, to co stoi na przeszkodzie, by Polska zrobiła to samo?
9 miesięcy temu / tradycja
 
Pan Jarek beszczelnie generalizuje. To tak jak powiedzieć, ze wszyscy poslowie PIS są za aborcją
9 miesięcy temu / R.
 
Trzeba wprowadzić wreszcie do polskiego prawa obronę życia nienarodzonych, bo ochrona ludzkiego życia jest podstawą każdego sprawiedliwego i spójnego systemu prawnego. Sędziowie, którzy są zideologizowani, sami wówczas odejdą "w geście protestu"... A polskie prawo można będzie sensownie przebudowywać, mając już solidną bazę.
9 miesięcy temu / sp
 
Prezes nie Może??? Prezes może wszystko tylko najzwyczajniej nie chce walczyć z lgbt i to nie ze względu na ue tylko amerykanów. Taka prawda
9 miesięcy temu / Lidka
 
Oj, mataczy Pan prezes, bardzo mi przykro, nie spodziewalam sie:C..To co powiedział samo sobie zaprzecza. Bylismy juz w Unii kiedy jego brat byl prezydentem-to po pierwsze. Jak ktos wspomnial-podobno Litwa bedaca tez w UE ma takie prawo. Po trzecie-nie widze zeby rzad sie przejmowal UE w innych kwestiach..Bardzo nie podoba mi sie taka postawa-nie wróży dobrze.
9 miesięcy temu / Judyt
 
Może zacząć od programu TVP? Czy to UE decyduje o zalewie wątków homoseksualnych w filmach i serialach? TVP Kultura w najlepszym czasie antenowy prezentuje zboczone treści dzisiejszą propozycja po 20 to film o rozterkach m.inw transseksualnej imigrantki.
9 miesięcy temu / kw
 
to jak rządzicie?
9 miesięcy temu / chichot
 
Wystarczy tylko zapowiedzieć medialną dyskusję o wyjściu z UE i zapoczątkować ją w TVP. Unia zmięknie. Kaczyński, jako wielbiciel UE tego nie zrobi. Nie po to Kaczyńscy wprowadzili nas do UE likwidując w 2007 rządy LPR i Samoobrony na życzenie USA. To były partie które nie dopuściłyby do podpisania TL. Kaczyński ukrywa prawdziwą ideologię Unii Europejskiej, jej twórców i cele, oraz patrona komunistę Spinellego. PiS ukrył przed Polakami Białą Księgę UE podpisaną na początku kadencji przez Szydło. Ukrył też 447 i przeznaczoną nam ideologię homoseksualnych preferencji Trumpa i USA w celu zniszczenia katolickiej Polski. Obłuda Kaczyńskiego i to w momencie gdy wszystko jest czytelne, przekracza wszelkie granice przyzwoitości.
9 miesięcy temu / beta
 
Biedactwo Prezes: "jest sprawa przepisów Unii Europejskiej". W roku 2003 zaklinali się, że UE nie wtrąca się do spraw wewnętrznych krajow członkowskich, a śp. Lech Kaczyński podpisał przecież ponadto traktat Lizboński. Przed Bogiem już odpowiedział, przed Historią odpowiada teraz. A jeśli przepisy Unii są haniebne, należy z Unii wystąpić.
9 miesięcy temu / Ryś
 
a w szkołach wprowadzenie zakazu seksualizacji i LGBT też blokują sądy??
9 miesięcy temu / axe
 
Czyli jak można "inaczej, spokojnie ograniczyć" coś czego nie da się ograniczyć, bo to ograniczenie Unia "uchyli" ? Już nic z tego nie rozumiem...
9 miesięcy temu / Ann
 
"Wie pani, problem jest taki, że gdyby to ode mnie zależało, no to byłoby jasne", uznałbym to za możliwe i wszelkie głosy sprzeciwu bym tłumił, bo jestem tego zwolennikiem. A "Mój brat świętej pamięci..." To idealny przykład tego jak tu powiedzieć to, co chcą usłyszeć, a nie skłamać, albo nie wyjawić. Co do PiS-u to jasnym jest, że im to nie przeszkadza. Może jacyś rzeczywiście szeregowi posłowie nie tak jak Pan Naczelnik się temu przeciwstawiają, ale tylko by spróbowali tego wymagać od szefostwa partii, to zaraz by im pokazali, gdzie ich miejsce. Zwalanie na unię, to tylko szukanie winowajcy zastępczego "To nie ja, to Ewa.", "To nie ja, to wąż".
9 miesięcy temu / Paweł
 
Gdyby żydzi chcieli takiego zakazu, a to wtedy zupełnie co innego... PiS uchwaliłby odpowienie przepisy w ciągu 24 godzin. Widzieliśmy już taką sprawność rządu, i jeszcze nie raz jak się wydaje zobaczymy.
9 miesięcy temu / 123
 
nic nie może klasyczne zwalanie na unię: uni dają uni nie pozwalają
9 miesięcy temu / lolo
 
I kłamstwo Litwa ma prawo zakazujące szerzenia ideologii homoseksualnej i jest w ue i nikt im nie zakazał.
9 miesięcy temu / nik
 
No to ograniczaj Pan, spokojnie, ale konsekwentnie i skutecznie. Zacznij już dziś lub najpóźniej na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Potem od razu Senat, komisje i podpis prezydenta Dudy. Do roboty. Do października jest czas, żeby to zrobić. Inaczej będziesz Pan niewiarygodny w dniu wyborów. A przy okazji będzie możliwość sprawdzenia Andrzeja Dudy - po której jest stronie, bo ta jego wypowiedź, że ustawę o związkach partnerskich być może by podpisał zależnie od jej streści są bardzo niepokojące! Bez sprawdzenia chyba go nie wystawisz Pan na prezydenta, nie?
9 miesięcy temu / M
 
Skoro Unia mówi nam jak mamy się rządzić we własnym kraju to może czas najwyższy z niej wystąpić? Za chwilę unia każe nam zalegalizować związki partnerskie i co wtedy? Co zrobi pan prezes?
9 miesięcy temu / Katolik
 
Panie Prezesie jak Pan wie że polskie sądy są pod WPŁYWEM lgbt TO NIECH PAN SIĘ TYM ZAJMIE a nie opowiada dyrdymały o jakimś OGRANICZANIU ETAPAMI. Coś się Panu pomyliło - ETAPAMI się wprowadza NOWE PRZEPISY UNIJNE w tym właśnie PRAWA dla lgbt. Nie po to PiS otrzymał WŁADZĘ aby obwieszczać Polakom PRAWA UNII EUROPEJSKIEJ. co jest równoznaczne z REZYGNACJĄ z SUWERENNOŚCI. Jak Pan śmie informować , że "no tu jest sprawa przepisów Unii Europejskiej." Jak SPRAWA to należy oczekiwać , że REKOMPENSATY za pozostawione mienie żydowskie TEŻ ZOSTANĄ WYPŁACONE BO TAK KAŻE unia . Panie Kaczyński TU JEST POLSKA / chociaż zdanie to powtarzane przez clowna Kiepskiego ośmiesza Polaków , podobnie jak cały prymitywny serial. A może Wrocław , Gdańsk , Poznań ,,,, to już nie polskie miasta.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Co za oszust,wystarczy wypowiedzieć umowę Stambulską i syf się zakończy.JUŻ nigdy nie zagłosuję na mniejsze zło PIS. Zło jest złem,koniec.
9 miesięcy temu / sefora
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.