DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tchórzostwo PIS zaczyna byc porażające-nie wypowiada konwencji genderowej bo boi sie unii, nie wprowadza ustawy broniącej dzieci przed urodzeniem przed zamordowaniem, bo boi się feministek-nie na takie rządy liczyli obywatele glosujący na PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3 miesiące temu / lk
 
Jak widać "praktyczne skutki obowiązywania konwencji antyprzemocowej" istnieją i pustoszą umysły dzieci i młodzieży. Jest to wprowadzanie przez lewicową POPiS ideologii gender przemocą, w systemie oświaty. A atak na nasz kraj nie będzie miał miejsca co także wykazano w poprzednich komentarzach. Skoro więc według Kaczyńskiego "Konwencja jest Polsce niepotrzebna" to dlaczego Kaczyński jej nie wypowie? Dlatego, że kieruje się Agendą 2030 z zawierającą w swym programie "zrównoważony rozwój". Wprawdzie istnieje Art.5 Konstytucji RP z 1989 cyt."Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju." Jednak jest to artykuł wewnętrznie sprzeczny. Nie ma bezpieczeństwa obywateli-dzieci ani bezpieczeństwa dziedzictwa narodowego przy zachowaniu zas. zr. rozw.
3 miesiące temu / Art.5 Konstytucji do wymiany. Skreslić zrównoważony rozwój
 
@ABiBa,Toja: W kanonie lektur do 2 klasy gimnazjum "dobra zmiana" Kaczyńskiego wpisała "Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk. Są szkoły, w których uczniowie przerabiaja to pornograficzne "arcydzieło" zdemoralizowanej do cna Żydówki, osoby stosującej Hani ne kłamstwa do walki z Polską i Kościołem. Polecam tę gender lekturę do przeczytania przed zastosowaniem pochwał dla skandaliczie bezbożnego PiS pod przewodem drania Kaczyńskiego. Można po niej złapać się za głowę. Dopuszczenie tej książki jako lektury jest skandalem.
3 miesiące temu / rodzic
 
Dobrze, że mamy Kaczora. Praktyka jest ważniejszy od czystych jak łza teoretyków.
3 miesiące temu / ABiBA
 
Naiwna jest wiara w polskim narodzie, że rozporządzeniami prawnymi można wprowadzić raj na ziemi i Państwo Boże.Niestety w polityce trzeba się liczyć z realiami politycznymi. Czasem uchwalenie ortodoksyjnej etycznie uchwały może w rzeczywistości przynieść więcej szkody, niż pożytku- kiedy np. w wypadku restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej, zamiast większej ilości narodzin dzieci niepełnosprawnych, wzrośnie podziemie antyaborcyjne i ataki ze strony Europy. Prawo ludzkie nie zastąpi prawa Bożego, do którego zobowiązani są katolicy- niezależnie od ziemskich ustaw. My, autentycznie wierzący katolicy, stanowimy de facto może ze 20% społeczeństwa i niech nam się nie wydaje, że zdołamy ustawami narzucić naszą etykę.To właśnie zwiększanie ortodoksji może w rezultacie wyzwolić reakcje skrajnie liberalne ze strony reszty społeczeństwa. Dobry przykład, perswazja,"etyczny marketing" - to nasza droga.
3 miesiące temu / Toja
 
@DM, @jak - w pełni się to zgadza z rzeczywistością !!!
3 miesiące temu / odszkodowania
 
PiS nie waha się obrażać Boga umożliwieniem demoralizacji dzieci. Kolejne pokolenie będzie tak zdemoralizowane, że wprowadzi małżeństwa homoseksualne i będzie to całkowita wina Kaczyńskiego. Jego deklaracje w tej sprawie to czysta obłuda. Czy Kaczyński sprzedał swą duszę diabłu? Na pewno zdaje sobie sprawę z konsekwencji tej decyzji. W Gdańsku rodzice protestują, gdyż decyzją lokalnych władz gender w szkołach i przedszkolach jest wdrażane w życie bez ich zgody. Żydowska suwerenność wyspowa w dużych miastach będzie mogła realizować swoje cele wdrażania gender jeśli państwo polskie nie wypowie tej konwencji teraz.
3 miesiące temu / Jak
 
Słowa JK to kolejny dowód na to, że PiS to partia władzy a nie idei. Nie rozumieją, że torują drogę skrajnej lewicy, która nie będzie miała żadnych oporów przed dokończeniem rewolucji. "I nic nie będzie" jak mawiał klasyk. Precz z komuną pisowską!
3 miesiące temu / nie jestem zaskoczony
 
widze ze wpisuja sie slepi ,ktorzy nie widza ze idzie wojna i szmaciane prawo nie nedzie mialo znaczenia co innego teraz jest wazne niz bez sensu kasanie
3 miesiące temu / Ela
 
A wilki wolno bić? :)
3 miesiące temu / do ala wilk
 
Przecież pan ie z PiS-u też chodzą w spodniach to nie będą przeciw gender. Nawet pani Szydło nie jeden raz ubierała spodnie. A w Krakowie na drzwiach jednego kościoła czytałem, że kobieta powinna ubierać się po kobiecemu, spódnica czy sukienka, a mężczyzna powinien chodzić w spodniach. Tak napisane jest w Piśmie Świętym
3 miesiące temu / śniady
 
Konwencja "antyprzemocowa" niewiele ma wspolnego z przemoca wobec kobiet. Znam to jako mieszkanka Kanady. Konwencja ta jest w istocie swej przemoca wobec prawa naturalnego. Jej skutkiem jest obecnie m. in. konfiskacja dzieci przez rzad, nawet tylko kilkuletnich, jesli rodzice nie zgadzaja sie z wola dziecka (wczesniej zbalamuconego przez nauczycieli ideologia gender), by zmienic wrodzona plec (nie wolno im nie uznawac, ze to jest mozliwe lub wskazane).
3 miesiące temu / DM
 
Potwierdza się teza Sz. P. Michalkiewicza, iż PIS to partia "socjalistów pobożnych". Skutki przyjęcia tej konwencji będą dużo gorsze od sytuacji jaką mamy dzisiaj z komisją europejską w sprawie braku demokracji w Polsce, należy tu przypomnieć, że sytuacja z komisją UE jest wynikiem ratyfikacji traktatu lizbońskiego, który został podpisany przez Śp. L. Kaczyńskiego
3 miesiące temu / Dada
 
Po wewnętrznym zamachu na rząd pani Szydło przeprowadzonym przez niejakiego Danielsa już nie ukrywają realizacji celów żydowskich.Kto nie dosłyszy to i niedowidzi i propaganda mu wystarczy.
3 miesiące temu / Jan W.
 
Kaczyński bezczelnie kłamie, bo ta konwencja nakłada na Polskę szereg obowiązków, w tym genderowych. Daje ona prawo do lansowania zboczeń w szkołach oraz obowiązek spowiadania się Polski z "osiągnięć" na tym polu. Wycofanie z tej konwencji nie daje żadnych skutków międzynarodowych, bo wiele krajów tego nie ratyfikowało i nic im się nie stało. Kaczyński jest po prostu takim samym lewakiem jak Tusk i Kopacz, taka jest prawda.
3 miesiące temu / Janek
 
To nie wina Marty Kaczyńskiej że jej byłego męża zamknęli.
3 miesiące temu / ala wilk
 
I bardzo dobrze. Polska to nie Rosja. Każdy kto uderzy kobietę w Polsce powinien iść do pudła. Św. Józef nie bił Maryi.
3 miesiące temu / ala wilk
 
do #puchacz Oczywiście, że to sztuczny problem, podobnie jak sprawa zabijania dzieci poczętych, które się nie narodziły. To też sztuczny problem wywołany przez przeciwników PiS. Sam pan poseł Brudziński powiedział przecież cytuję: "Nikt bardziej nie zaszkodził idei życia poczętego, a szczególnie jeśli chodzi o eugenikę, od ludzi którzy przygotowali ten nieszczęsny projekt." - chodzi o projekt pierwszej ustawy zakazującej zabijania dzieci nienarodzonych. Bóg dał nam rozum aby go używać tak więc zacznijmy go w końcu używać, a nie karmić się demagogią uprawianą przez polityków.
3 miesiące temu / Przemek
 
A co z rozwodnikami? Bratanica prezesa trzeci raz za mąż wychodzi - czy to nie hańba dla katolickiej rodziny?
3 miesiące temu / Widzący_z_LUblina
 
w PL rządzili już wszyscy, ale jedyny program jaki jest realizowany od 30 lat to program Sorosa/Rotschylda/Rockefellera.
3 miesiące temu / Pejot
 
Szanowni państwo zrozumcie w końcu że pis to nie jest żadna prawica . Oni jak ich poprzednicy po dorwaniu sie do władzy napychają sobie ile się da kieszenie podnosząc podatki i daniny jak tylko się da. To Wam muszą zabrać żeby sobie dać . Rząd nie ma własnych pieniędzy tylko te które Państwu zabierze.Tak postępują komuniści.
3 miesiące temu / Wojciech
 
Tchórzostwo władzy występuje w wielu obszarach i pod tym względem nie różni się wiele od poprzedników : gender, aborcja, sprawy żydowskie, porządek medialny, bezkarność tzw elit, arogancja sądownictwa, dyrekywy UE, tolerowanie łamania prawa przez tzw opozycję totalną itp.
3 miesiące temu / Mirosław Kubicki
 
I dobrze, że nie wypowie, bo wówczas otworzyłoby się kolejny front walki. Ta konwencja to jest sztuczny problem
3 miesiące temu / puchacz
 
genderowa konwencja antyprzemocowa z 2014r. tj PO/PSL - czy premier, prezydent,któryś minister,poseł pisnął?
3 miesiące temu / Tandem
 
To nie jedyny niesmak po konwencji PiS. O zakazie eugenicznego mordowania nienarodzonych też się nikt nawet nie zająknął....
3 miesiące temu / west
 
Wielu ludzi którzy głosowali na PiS pokładało nadzieje w tym, że Polska krok po kroku będzie stawała się państwem cywilizowanym, w którym nie będzie zabijać się dzieci w łanach ich matek, gdzie usuwane będą z przestrzeni prawnej i społecznej absurdy bolszewickiej rewolucji, którą się nam narzuca i poprzez którą chce się nas zniewolić. Bez przerwy słyszę w wypowiedziach publicznych polityków którzy obecnie rządzą jak odwołują się do Boga, nie mniej wiemy przecież, że wiara w Boga realizuje się i wyraża w tym co robimy, a nie w deklaracjach. "Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? (...) wiara bez uczynków jest bezowocna." Zamiast budować Wielką Polskę, której fundamentem jest Chrystus i jego nauka, obłudnicy pokazują teraz jakie miejsce zajmuje Bóg w ich życiu. To Chrystus jest najlepszym strategiem politycznym, wystarczy mu zaufać.
3 miesiące temu / Przemek
 
PO również jest przeciwna małżeństwom homoseksualnym.
3 miesiące temu / Nick
 
Ehh na szeroką skalę jest zakrojone ogłupienie i zniewolenie Polaków. PiS ze sztandarami wiary, patriotyzmu itp szło po władzę ale to tylko po to żeby oszukać prawą część społeczeństwa. Mnie też oszukali, tyle ze ja poszukuje, czytam, obserwuje, patrze jak i kto głosował w sejmie i wyciągam wnioski. Niestety większość ogląda TVP i cieszy się że 500+ i duża ściągalność vat-u. Są zupełnie ogłupieni. Widzę to po np. swoich rodzicach. Jak zaczynam im tłumaczyć to pierwszy odruch a co ty przeszedłeś na stronę PO. Ładnie nas podzielili, zaszufladkowali patriotów w PiS, modernistów w PO. Nie wiem jak to się skończy dla Polski...:(
3 miesiące temu / cinek
 
Polska pod rządami PiS nie wypowie genderowej konwencji antyprzemocowej. ...w temacie genderowej konwencji antyprzemocowej z rządami PiS wiązano spore nadzieje. Może ktoś to przetłumaczy i napisze po polsku??
3 miesiące temu / extera
 
Co to za durne rozumowanie. Zgodziliśmy się na złodziejstwo, ale nie wypowiemy tej zgody, bo my złodziejstwa nie tolerujemy...A jak ktoś ukradnie to jak go osądzicie? Myślałem, że Kaczyński jest mądrzejszy.
3 miesiące temu / DNA
 
Kaczyński przyznał w ten sposób że istnieje międzynarodowy spisek mający doprowadzić do zzmiany ludzkiej psychiki i kultury ! A gdzie jest suwerenność ?!, gdzie chrześcijańska wiara ?!
3 miesiące temu / spisek cudzołożnikówi sodomii
 
Pis to zlo w czystej postaci. Nie rozni sie niczym od Po prócz etykuetki z nazwą. Teraz bezczelnie próbuje otumanic naród przed kolejnymi wyborami ,rzuczajac ochłapy ze stołu za nasze pieniadze ,ktore złupił podatkami . Nie trzeba byc uczonym zeby tego nie dostrzec . Ludzie opamietajcie sie
3 miesiące temu / Andy
 
no a jak przestaną rządzić to czeka nas kulturowy armagedon !
3 miesiące temu / zatraszanie trwa
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.