DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Jarosław Kaczyński: Polska nie wypowie genderowej konwencji antyprzemocowej!

Jarosław Kaczyński: Polska nie wypowie genderowej konwencji antyprzemocowej!
Jarosław Kaczyński. FOT.REUTERS/Kacper Pempel/FORUM

Polska pod rządami PiS nie wypowie genderowej konwencji antyprzemocowej – wynika ze słów Jarosława Kaczyńskiego, jakie padły podczas spotkania z wyborcami w Trzciance. Prezes partii rządzącej, niejako na pocieszenie, zapowiedział, że dopóki rządzi jego formacja, to w naszym kraju nie zostaną wprowadzone „małżeństwa” homoseksualne.

 

Zdaniem szefa PiS wycofanie się Polski z ratyfikacji tzw. konwencji antyprzemocowej nie ma sensu, gdyż obecnie nie istnieją praktyczne skutki obowiązywania zapisów. Natomiast dokonanie w tej sprawie prawnego zwrotu doprowadziłoby do kolejnego ataku na nasz kraj. Jarosław Kaczyński nie widzi więc potrzeby wszczynania kolejnej awantury.

 

Jednak w ocenie prezesa PiS konwencja jest Polsce niepotrzebna, gdyż nasze prawo karne chroni kobiety przed przemocą, zaś statystyki międzynarodowe pokazują, że w naszej Ojczyźnie kobiety traktuje się dobrze.

 

Jarosław Kaczyński zapewnił natomiast, że za rządów PiS nie zostaną w Polsce wprowadzone „małżeństwa” homoseksualne, co zgromadzeni na spotkaniu w Trzciance przyjęli z entuzjazmem. Marne to jednak pocieszenie, gdyż nikt nie spodziewał się, aby Prawo i Sprawiedliwość chciało wprowadzać takie prawne wynaturzenia, zaś w temacie genderowej konwencji antyprzemocowej z rządami PiS wiązano spore nadzieje.

 

Źródło: gosc.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-04-16 13:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystkich nie przestraszycie, Panie Kaczyński
ponad 1 rok temu / Jerzy K
 
Tchórzostwo PIS zaczyna byc porażające-nie wypowiada konwencji genderowej bo boi sie unii, nie wprowadza ustawy broniącej dzieci przed urodzeniem przed zamordowaniem, bo boi się feministek-nie na takie rządy liczyli obywatele glosujący na PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ponad 2 lata temu / lk
 
Jak widać "praktyczne skutki obowiązywania konwencji antyprzemocowej" istnieją i pustoszą umysły dzieci i młodzieży. Jest to wprowadzanie przez lewicową POPiS ideologii gender przemocą, w systemie oświaty. A atak na nasz kraj nie będzie miał miejsca co także wykazano w poprzednich komentarzach. Skoro więc według Kaczyńskiego "Konwencja jest Polsce niepotrzebna" to dlaczego Kaczyński jej nie wypowie? Dlatego, że kieruje się Agendą 2030 z zawierającą w swym programie "zrównoważony rozwój". Wprawdzie istnieje Art.5 Konstytucji RP z 1989 cyt."Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju." Jednak jest to artykuł wewnętrznie sprzeczny. Nie ma bezpieczeństwa obywateli-dzieci ani bezpieczeństwa dziedzictwa narodowego przy zachowaniu zas. zr. rozw.
ponad 2 lata temu / Art.5 Konstytucji do wymiany. Skreslić zrównoważony rozwój
 
@ABiBa,Toja: W kanonie lektur do 2 klasy gimnazjum "dobra zmiana" Kaczyńskiego wpisała "Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk. Są szkoły, w których uczniowie przerabiaja to pornograficzne "arcydzieło" zdemoralizowanej do cna Żydówki, osoby stosującej Hani ne kłamstwa do walki z Polską i Kościołem. Polecam tę gender lekturę do przeczytania przed zastosowaniem pochwał dla skandaliczie bezbożnego PiS pod przewodem drania Kaczyńskiego. Można po niej złapać się za głowę. Dopuszczenie tej książki jako lektury jest skandalem.
ponad 2 lata temu / rodzic
 
Dobrze, że mamy Kaczora. Praktyka jest ważniejszy od czystych jak łza teoretyków.
ponad 2 lata temu / ABiBA
 
Naiwna jest wiara w polskim narodzie, że rozporządzeniami prawnymi można wprowadzić raj na ziemi i Państwo Boże.Niestety w polityce trzeba się liczyć z realiami politycznymi. Czasem uchwalenie ortodoksyjnej etycznie uchwały może w rzeczywistości przynieść więcej szkody, niż pożytku- kiedy np. w wypadku restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej, zamiast większej ilości narodzin dzieci niepełnosprawnych, wzrośnie podziemie antyaborcyjne i ataki ze strony Europy. Prawo ludzkie nie zastąpi prawa Bożego, do którego zobowiązani są katolicy- niezależnie od ziemskich ustaw. My, autentycznie wierzący katolicy, stanowimy de facto może ze 20% społeczeństwa i niech nam się nie wydaje, że zdołamy ustawami narzucić naszą etykę.To właśnie zwiększanie ortodoksji może w rezultacie wyzwolić reakcje skrajnie liberalne ze strony reszty społeczeństwa. Dobry przykład, perswazja,"etyczny marketing" - to nasza droga.
ponad 2 lata temu / Toja
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.