DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Go: nie udzielaj rad do których sam nie potrafisz się zastosować :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@ Rozczarowany pisz po trzeźwemu
ponad 3 lata temu / Go
 
@Filolog: dlatego stwierdziłem że mogłeś w ogóle nie odpisywać :) ___ @Beta: Odpowiedz sobie na pytanie. Czy ty, pisząc na tym forum, nigdy nie doświadczasz bólu z powodu czyichś wypowiedzi/odpowiedzi? Jeśli odpowiedź brzmi że doświadczasz, to czemu sama nie zastosujesz się do swojej "dobrej rady" i nie przestaniesz pisać, by w konsekwencji nie odczuwać bólu? Czy dlatego bo dobrze wiesz że twoja "dobra rada" wcale nie ma na celu dobra osoby obdarowanej radą, lecz ma na celu skryte dobro własne (czytaj: egoistyczne)? A jeśli odpowiedź brzmi że nie doświadczasz, to znaczy że nie doświadczasz bólu również ode mnie, więc czemu marzysz bym zniknął z tego forum, skoro nie zrobiłem ci nic złego? :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Rozczarowany Mam dla ciebie dobrą radę. Skoro boli cię to co piszesz na forum to przestań pisać. Nie zadawaj sobie bólu.
ponad 3 lata temu / Beta
 
@ Rozczarowany wiem co chce odpisać, ale uważam, że to bezcelowe, a trzeba by dużo tłumaczyć i dlatego mi się nie chce. Niech będzie twój diabeł starszy
ponad 3 lata temu / Filolog
 
@Filolog: jeśli nie zrozumiałeś co chciałem przekazać albo nie wiedziałeś co merytorycznie odpisać, mogłeś w ogóle nie odpisywać, zamiast oficjalnie "strzelać focha". Wzajemnie, miłego dnia :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany zanim coś napiszesz pomyśl nad sensem tego, co chcesz przekazać... Nie chce mi się nawet tłumaczyć. Miłego dnia
ponad 3 lata temu / Filolog
 
@Filolog: mierzyć swoją miarą można postawy niejednoznaczne. Gdyby jakiś polityk wypowiadał się jednoznacznie i postępował konsekwentnie, nie byłoby potrzeby stosowania swojej miary.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany pamiętaj że każdy mierzy swoją miarą.
ponad 3 lata temu / Filolog
 
@wwm: odpowiem (oczywiście tylko na część merytoryczną) tym razem (czyli: wyjątkowo) nie zniżając się do Pańskiego poziomu. Nie wyjawiam nazwiska tego sprawdzonego katolika, gdyż to by od razu zdradziło me miejsce zamieszkania. A mając na tym forum tylu wrogów, po co dostarczać im całkowicie gratis dodatkowe informacje? Roztropność w takich sytuacjach nakazuje: "Masz prawo zachować milczenie. Wszystko co powiesz może być użyte przeciwko Tobie". Koniec niezniżania się, więc jeśli istnieje takowe życzenie, możemy kontynuować "dyskusję" na poziomie dotychczasowym :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Osobnik o nazwie "Rozczarowany" ubolewa (cokolwiek nieortograficznie): "Niestety, PiS nie jest partią jednorodną - są w niej katolicy, pseudokatolicy i nie-katolicy". To bardzo oryginalne stwierdzenie. Są też chudzi i grubi, wysocy i niscy, łysi i rozczochrani, ogoleni i brodaci - i tak dalej. "Rozczarowany" powiada: "(...) a potem taki wyborca musi "świecić oczami" za polityka-krętacza" - ale zaraz potem się chwali: "Ja na szczęście nie muszę, bo od wielu lat głosuję na sprawdzonego katolika z PiS i jak dotąd osoba ta nie przyniosła mi wstydu". Trochę szkoda, że "Rozczarowany" nie chce ujawnić nazwiska tego "sprawdzonego katolika", z jakiegoś dziwnego powodu tę tajemnicę zachowuje dla siebie. Może i inni chcieliby głosować na owego męża - a tak klops. Pogrążeni w ciemnościach głosują na "byle kogo z PiS". Swoją drogą ów mąż "sprawdzony" jest w tym PiS-ie nieźle zakonspirowany.
ponad 3 lata temu / wwm
 
@AAA Pisze Pani: "A Rozczarowanemu (...) radzę najpierw nauczyć się czytać ze zrozumieniem". Żąda Pani rzeczy niemożliwej.
ponad 3 lata temu / wwm
 
Osobnik o nazwie "Rozczarowany" zwierza się w te słowa: "co do zdania "nie będę z tobą gadać bo jesteś potwornie głupi", często tego typu wypowiedzi zdarzają się na tym (...) forum. Przyznaję z bólem, mi czasami też się udziela ta atmosfera". No proszę, osobnik o nazwie "Rozczarowany" cierpi!
ponad 3 lata temu / wwm
 
Panie Prezesie Kaczyński: Wzywamy Pana i PiS do stanowczego poparcia i przyjęcia przez Sejm, Senat i Prezydenta ustawy antyaborcyjnej w wersji zaproponowanej przez obrońców życia. Staniemy za Wami murem, będziemy jak dotąd wspierać Was modlitwą. Nie pozwólcie żeby prawo w Polsce zezwalało na morderstwo.
ponad 3 lata temu / wniosek
 
@Filolog: histeria? Czyja? Natomiast co do meritum, nie otrzymałem kompletnej informacji, bo tylko otrzymałem informację jak p. Kaczyński BY zagłosował, ale nie otrzymałem informacji czy nie podejmie działań w celu niedopuszczenia do głosowania. W takiej HIPOTETYCZNEJ sytuacji, nawet będąc przeciw mógłby kłamać że jest za, jeśli wiedziałby że nigdy nikt mu nie udowodni kłamstwa bo nigdy do głosowania nie dojdzie, albo w głosowaniu z "ważnych powodów" nie weźmie udziału. ___ @Aaaa: "nie stawajmy przeciwko rządowi tylko za rządem, żeby wiedzieli że społeczeństwo ich poprze w tej sprawie...BĄDŹMY NARODEM A NIE BANDĄ SKŁÓCONYCH PIENIACZY" - popieram.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@Wniosek pisząc: "ale nie stawajmy przeciwko rządowi tylko za rządem, żeby wiedzieli że społeczeństwo ich poprze w tej sprawie bo chyba zdajesz sobie sprawę z tego jaka ich czeka nagonka że strony wszelkiej maści lewaków i zboczeńców" miałam na myśli nie to, że rząd powinien się ugiąć pod krytyką lewaków, tylko to, że powinniśmy ich wspierać i sami się nie bać przeciwstawiać tej nagonce. Kiedyś czytałam taką historię: pobożny człowiek był świadkiem znęcania się nad bezbronnym chłopcem, bardzo poruszony tym co widział poszedł do domu i wyrzucał Bogu, że nic nie zrobił, żeby ratować chłopca. Bóg odpowiedział "Jak to nie zrobiłem, posłałem tam ciebie, żebyś go ratował" Więc zamiast krytykować przedwcześnie rząd pomóżmy im zagłosować dobrze i przebrnąć przez ten cały atak, który ich czeka!!!
ponad 3 lata temu / Aaaa
 
Katolikiem może nazywać siebie ten, kto stanie za Chrystusem nawet z narażeniem własnego życia. Jakie znaczenie ma krytyka lewaków, skoro Bóg mówi "nie zabijaj"? Niech sobie mówią, krytykują, ze spokojem należy odpowiadać "cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych.." Ale do tego trzeba mieć wiarę. Bóg daje siły i odwagę tym, którzy mają prawdziwą wiarę i pomaga im okolicznościami. Z Bogiem nic nie jest trudne.
ponad 3 lata temu / wniosek
 
@wniosek bo to kwestia sumienia i odpowiedzialności każdego posła. Niestety. Chociaż dyscyplina w głosowaniu przyniosłaby lepszy skutek i pewność, to obawiam się, że też zmasowaną krytykę... Eeeech trudne to wszystko, ale bądźmy dobrej myśli i róbmy co w naszej mocy, żeby poprzeć ustawę
ponad 3 lata temu / Ja
 
@Wniosek w 100% się z tobą zgadzam. Musimy pokazać nasze poparcie dla życia i zgadzam się że zakaz zabijania dzieci jest fundamentalny dla przyszłości naszego kraju! Nie zgadzam się tylko z przedwczesnym krytykowaniem. Zorganizujmy się, idźmy na manifestacje, piszmy i podpisujmy petycje, pokażmy jakie to ważne, ale nie stawajmy przeciwko rządowi tylko za rządem, żeby wiedzieli że społeczeństwo ich poprze w tej sprawie bo chyba zdajesz sobie sprawę z tego jaka ich czeka nagonka że strony wszelkiej maści lewaków i zboczeńców. BĄDŹMY NARODEM A NIE BANDĄ SKŁÓCONYCH PIENIACZY!
ponad 3 lata temu / Aaaa
 
@Rozczarowany przecież właśnie dostałeś informację że Kaczyński jest za zakazem aborcji, ale wypowiedzianą nieco łagodniejszym językiem niż się domagasz, więc o co ta histeria?
ponad 3 lata temu / Filolog
 
@Gosia: w przypadku kampanii wyborczej zatajenie poglądów może być równoznaczne z niemieleniem ozorem, gdy skutek jest TEN SAM, czyli gdy wyborca nie otrzymuje KOMPLETNEJ informacji, by miał możliwość zagłosować w pełni świadomie. Więc gdzie tu rzekoma lewacka retoryka? Proponuję mniej negatywnych emocji a więcej merytorycznych konkretó[email protected]: co do zdania "nie będę z tobą gadać bo jesteś potwornie głupi", często tego typu wypowiedzi zdarzają się na tym PRAWICOWYM forum. Przyznaję z bólem, mi czasami też się udziela ta atmosfera. Natomiast, mi wolno nie mówić wszystkiego ZA WYJĄTKIEM sytuacji gdy mam OBOWIĄZEK mówić wszystko, przykładowo nauczyciel ma przekazać wiedzę za wynagrodzenie. I dokładnie tak samo polityk - skoro mam mu "zapłacić" głosem wyborcy, to WYMAGAM kompletu [email protected]: przytaczasz nieadekwatną analogię, bo mi chodzi o przekazywanie przez polityków KOMPLETNEJ INFORMACJI, a nie wywołanie przez nich NEGATYWNYCH EMOCJI.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Naszym zadaniem jest przekonać jak największą liczbę nieprzekonanych do projektu obrońców życia w wersji bez poprawek. Jak chcecie ich przekonać? Milcząc i aprobując dwuznaczne wypowiedzi? Nie rozmawiając z tymi, którzy ustanawiają prawo i nie artykułując swoich poglądów? W ten sposób nie wspieracie życia, pokazujecie, że wam nie zależy, a skoro tak, rządzący nie będą mieć żadnej motywacji do zdecydowanego i bezkompromisowego działania. Oni muszą być przekonani, że zakaz aborcji to sprawa dla narodu najważniejsza. Jeszcze nie są: patrz Gowin, Brudziński, wreszcie rzeczniczka Mazurek atakująca Instytut Ordo Iuris. Przypominam Prezesowi JK, że właśnie przegłosowaliście cierpienie zwierząt poddanych rytualnemu ubojowi. Tu dyscyplina głosowania była. Dlaczego w kwestii aborcji nie bedzie???
ponad 3 lata temu / wniosek
 
@Rozczarowany czy dostrzegasz różnicę między wypowiedziami "gadasz bzdury jak kompletny idiota lub bezmózgowiec" i "twoja wypowiedź zdaje się być nieprzemyślana lub pochopna". Oba zdania mówią to samo, tylko innym językiem. Dlaczego wymagasz od polityków używania dosadności pierwszego z przykładów?
ponad 3 lata temu / Filolog
 
@Rozczarowany czy jak u kościele obok ciebie w ławce usiadzie bardzo brzydko i bardzo intensywnie pachnąca staruszka to mówisz na głos "ale tu śmierdzi"? Albo jak rozmawiasz z kimś głupim w towarzystwie to mówisz "nie będę z tobą gadać bo jesteś potwornie głupi"? Jeśli tak to współczuję, a jeśli nie to robisz to samo za co krytykujesz polityków, tylko na inną skalę. Tobie wolno nie mówić wszystkiego, ale polityk to ma być tresowane zwierzątko które ma dokładnie ci relacjonować każdą myśl i wszystko co robi. Może jeszcze niech politycy opowiadają jak korzystają z wc. PO po 8 latach nie doczekała się rozliczenia jak należy a PiS rozliczacie za każde słowo, a jak powiedzą waszym zdaniem za mało to za każde niewypowiedziane słowo! I zawsze w łeb!
ponad 3 lata temu / Ja
 
@Rozczarowany czy nie uważasz, że stosujesz lewacką retorykę? Między zatajaniem poglądów, a niemieleniem ozorem za dużo jest taka różnica, jak miedzy demokracją, a demokracją liberalną...
ponad 3 lata temu / Gosia
 
Po 1 projekt sam zakłada ochronę zagrożonego życia ciężarnej, a o ewentualnym wprowadzeniu zmian dotyczących tej kwestii dowiedziałam się z wypowiedzi polityków. A Rozczarowanemu i Wnioskowi radzę najpierw nauczyć się czytać ze zrozumieniem. I jeszcze jedno mówienie wszystkiego w niewłaściwym czasie jest po prostu głupie. Sapienti sat!
ponad 3 lata temu / Aaaa
 
Wiemy jak głosował PiS w 2007 roku i jakie kary za grzechy spotkały tę partię po głosowaniu. Ciekawe czy nauczyli się z nie tak dawnej historii.
ponad 3 lata temu / MariuszJosef
 
@Aaaa: ach, więc uważasz że to dobrze iż politycy zatajają swe prawdziwe poglądy? Ale mamy (niestety) demokrację, w której to obywatele wybierają polityków jako swoich reprezentantów. Na jakiej podstawie obywatel ma zdecydować kogo wybrać, skoro zakładasz że politycy nie mogą wyborcom powiedzieć całej prawdy? Na podstawie eleganckiego ubioru, czy może elokwencji? Podsumowując, gdybyś mówił o dyktaturze czy monarchii to tak, władca miałby prawo zatajać przed społeczeństwem swą planowaną strategię. Ale ta sama taktyka w (tfu!) demokracji jest niemoralna, bo dopuszcza wprowadzanie wyborców w błąd, a potem taki wyborca musi "świecić oczami" za polityka-krętacza. Ja na szczęście nie muszę, bo od wielu lat głosuję na sprawdzonego katolika z PiS i jak dotąd osoba ta nie przyniosła mi wstydu.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@Aaaa: Dlaczego zakładasz, że PiS ma kombinować i zmieniać projekt obywatelski? Może dlatego, że robią to nagminnie, jak z ustawą o ochronie polskiej ziemi? Ciekawe, czy wprowadzasz ludzi w błąd z własnej inicjatywy czy na czyjeś polecenie...
ponad 3 lata temu / wniosek
 
@Rozczarowany ja nie twierdzę że lawirował, tylko że odpowiedział tak, żeby jego przeciwnicy nie mieli się do czego przyczepić i tu jest analogia. A co do gadulstwa polityków to ty od nich próbujesz wymagać żeby wszystko mówili co mają zamiar zrobić, a to czasem szkodzi, więc dobrze, że nie mówią
ponad 3 lata temu / Aaaa
 
A może uda się zmienić konstytucję, żeby priorytetem było życie dziecka...
ponad 3 lata temu / Ja
 
Módlmy się o ochronę każdego poczętego dziecka, o to, aby żadna matka nigdy swego dziecka nie zabiła!!! Modlitwa ma ogromną moc!!! Módlmy się też o zmianę prawa na takie, które w największym możliwym zakresie będzie broniło każdego małego skarba :) i zaufajmy Bogu, że pokieruje tak glosowaniem, aby wprowadzić ustawę jak najlepiej chroniąca życie. Módlmy się o Światło Duch Świętego dla rządzących zamiast narzekać i łapać ich za słówka
ponad 3 lata temu / Gosia
 
@Aaaa: Mylisz się, Pan Jezus nie lawirował wtedy lecz odpowiedział KONKRETNIE: "Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara", czyli innymi słowy powiedział: tak, należy płacić podatki. Jego mowa ZAWSZE była tak-tak, nie-nie. No cóż, PiS jest jaki jest i taki zapewne nadal będzie. Tzn. mniejsze zło niż PO. Co do gadulstwa polityków, to nie do mnie kieruj ten argument, lecz do polityków.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
i jeszcze jedno, czy nie uważacie, że ten cały szum, to bulwersowanie się z byle powodu na rząd to dziecinada... Przy kwestii imigrantów mówiłam:nauczcie się czytać ze zrozumieniem, a później się bulwersujcie i apeluję o to jeszcze raz. Rząd tak, jak mówiłam wykorzystał pierwsza okazję aby odmówić przyjęcia imigrantów, zaufajcie im, że tak będzie też teraz, a rozdmuchiwanie sprawy wypowiedzi polityków sprzyja niestety tej drugiej stronie. My skupmy się raczej na modlitwie i informacje przyjmujmy ze spokojem.
ponad 3 lata temu / Aaaa
 
"Aborcja,eutanazja-umyślne zabójstwo=Krew Abla(Por. Rdz 4,10) to pierwszy z czterech "grzechów wołających o pomstę do nieba".Grzechy te wyróżniane są w oparciu o teksty biblijne.Oto Kain,po zabiciu Abla,usłyszał od Boga,że krew jego brata woła z ziemi do Nieba.I dlatego Bóg wymierzył Kainowi surową,ale sprawiedliwą karę:?Bądź więc teraz przeklęty na tej roli,która rozwarła swą paszczę,aby wchłonąć krew twego brata,przelaną przez ciebie?(Rdz 4, 10-11). Grzechy cudze KKK 1868 Grzech jest czynem osobistym; co więcej,ponosimy odpowiedzialność za grzechy popełniane przez innych, gdy w nich współdziałamy:?uczestnicząc w nich bezpośrednio i dobrowolnie;? nakazując je,zalecając,pochwalając lub aprobując;?nie wyjawiając ich lub nie przeszkadzając im,mimo że jesteśmy do tego zobowiązani;?chroniąc tych,którzy popełniają zło.KKK 1869 W ten sposób grzech czyni ludzi współwinnymi,wprowadza między nich pożądliwość, przemoc i niesprawiedliwość."
ponad 3 lata temu / KKK 1867,KKK 1868
 
@Rozczarowany przypomnij sobie, co powiedział Jezus zapytany czy należy płacić Rzymowi podatki. Nie powiedział "tak" ani "nie"! Żył jako człowiek w konkretnym miejscu i czasie pod konkretnym prawem i dostosował swoją odpowiedź do realiów. Podobnie PiS. Nie mają takiej większości, żeby zmienić konstytucję, więc jeśli przegłosują całkowity zakaz aborcji bez tego jednego zastrzeżenia, że w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia kobiety to ona decyduje kogo ratować Rzepliński i s-ka natychmiast im ustawę wyrzucą do kosza!!! Lepiej przegłosować tyle, ile się da bez naruszania konstytucji, niż przegrać całą batalię. Kolejna sprawa. Podobnie, jak Jezus nie mówił wszystkim wszystkiego, ale małej grupie uczniów, tak samo politycy nie mogą mówić wszystkiego, bo z pewnością zostanie to wykorzystane przeciwko nim i wiele rzeczy mogą popsuć przez gadulstwo. Jeśli tego nie rozumiesz to wykorzystaj szansę, żeby siedzieć cicho i czekać na rozwój wypadków.
ponad 3 lata temu / Aaaa
 
@Apokalipsa św.Jana rozdz.3: z czego wcale nie wynika że "zimny" skończy lepiej niż "letni". Dlatego nie ma się co cieszyć jeśli po PiS wrócą rządy jawnego lewactwa moralnego.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@EwaG Czy przykazanie ,,nie zabijaj,, to radykalizm? Ponadto w kwestiach zasadniczych nie ma różnicy między PiSem, PO i KODem. Ich wspólny ideał to UE i jej system wartości.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
"14 Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego: 15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! 16 A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust."
ponad 3 lata temu / Apokalipsa św.Jana rozdz.3
 
Rozważyłem w swoim sumieniu tę kwestię i podjąłem decyzję, że nie będę finansować morderstw nienarodzonych dzieci, gdyż nie jestem kryminalistą. Czuję się zwolniony przez prezesa PiS z płacenia tej części podatków, które przeznaczone są na aborcje i wynagrodzenia polityków ustanawiających zbrodnicze prawo. Proszę PiS o kalkulację, jaką kwotę mam odliczyć od podatku.
ponad 3 lata temu / podatnik
 
Do wszystkich radykałów: Tylko tak dalej! A wróci PO, albo i Razem i wtedy dopiero wróci Wam rozum, ale będzie już za późno.
ponad 3 lata temu / Ewa G
 
A to się władca marionetek zakiwał :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 
@Rozczarowany: Też racja. W swoim komentarzu łudzę się, że dyscyplina "pomogłaby" posłom słabej wiary w umocnieniu jej. Tyle że nie każdy ma słabą wiarę - niektórzy tylko udają katolików dla własnej chwały i korzyści.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Tytułowy intelektualista zapędził się w kozi róg. Wypowiedział się jasno i niedwuznacznie jakie jest stanowisko jego partii. A brzmi to ,,nie popieramy,,. On osobiście ,,uwzględni,, przykazanie ,,nie zabijaj,, ale jak zagłosuje, nie mówi...Ależ to sprytne...
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
@Aaaa W końcu zdroworozsądkowy komentarz, wyjaśniający, różnice pomiędzy pełnieniem funkcji publicznych a byciem osoba prywatną i wynikającej stąd powściągliwości w formułowaniu ocen. Niestety na tym portalu to mniejszość, więcej tu rozgrzanych głów.
ponad 3 lata temu / kaa
 
@Wolnościowiec: "uważam, że powinna być partyjna dyscyplina" - z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony znowu pseudokatolicy udawaliby katolików "bo tak nakazuje dyscyplina". To już lepiej niech dyscypliny nie będzie, ale niech się jawnie okaże kto jest kim w PiS.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Czy można dowiedzieć się jak wielka jest dotacja Polskiego Państwa do obecnego darmowego "systemu Aborcyjnego"? .Zakazem abortowania nienarodzonych dzieci jest piąte Przykazanie ,a nie jakaś Ustawa.Dlaczego poslowie PiS ślubujący w Sejmie kierowania się Prawem Bożym"w działalności poselskiej slowami "Tak mi dopomóż Bóg",szastają nie swoimi pieniędzmi, tylko wszystkich podatników ?. Niech zwolenniczki i ich faceci abortowania,czyli uśmiercania swoich dzieci, płacą "żywą" gotówką za swoje widzimisie ?
ponad 3 lata temu / stan
 
Jest proste: "nie morduj" i koniec. Musimy wszyscy (ja też) stosować się do "tak tak, nie nie". Nie ma "jestem katolikiem ale...". Kościół mówi, że w przypadku zagrożenia życia matki, można ją ratować nawet gdy prawdopodobnym czy przewidzianym ale niechcianym skutkiem jest śmierć dziecka. Ale nie można bezpośrednio dziecka zabijać. I to jest chyba zapisane w projekcie ustawy. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
ponad 3 lata temu / nie
 
@nie zabijaj!: Pamiętam, jak podczas wizyty w Izraelu prezydent Kaczyński założył jarmułkę. To dopiero była kompromitacja! A poza tym uważam, że powinna być partyjna dyscyplina, skoro media katolickie uważają PiS (a PiS nie zaprzecza) za partię reprezentującą katolików. Kto nie zagłosuje za projektem, powinien wylecieć z PiS.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
@Aaaa: słowa Pana Jezusa: "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi"(Mt5,37). Pan Jezus nie powiedział "jako człowiek mów tak, a jako polityk mów nie", dlatego nie ma Pan racji usprawiedliwiając parlamentarzystów PiS jako polityków. Oni powinni jako politycy głosić to samo co prywatnie, a wszelkie krętactwa pochodzą od złego. Niestety, PiS nie jest partią jednorodną - są w niej katolicy, pseudokatolicy i nie-katolicy. Dobrze że będzie okazja by każdy z nich jawnie się zadeklarował kim jest.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
PiS jest partią która doprowadzi Polskę do wyborów w roku 2020 i wtedy wybierzemy większość sejmową zdolną do zmiany konstytucji i ustanowienia Polski jako panstwa katolickiego i w pełni polskiego a nie semi-katolickiego ! Dlatego nie oczekujcie os PiSu zbyt wiele, cieszmy się że przetrwa do roku 2020, a właściwie się módlmy z PiS by ich nie obalili masoni i inne sorose !
ponad 3 lata temu / PiS to PiS
 
PiS nie jest partią masonów, ale nie wymagajcie od polityków, żeby wypowiadali się takim tonem jak np Wojciech Cejrowski. Jemu wolno, politykom nie. Kaczyński jest za ochroną życia, z tekstu wynika że jedynym wyjątkiem jaki dopuszcza jest zagrożenie życia kobiety. Politycy nie mogą nie uwzględnić tej sytuacji bo niestety naruszyliby konstytucyjne prawo kobiet do ochrony ich życia. Ja uważam że aborcja jest niedopuszczalna w żadnym wypadku, ale jestem osobą prywatną i mam ten komfort że mogę tak uważać. Politycy niestety będą musieli zagwarantować kobiecie która ma do wyboru życie własne lub dziecka możliwość podjęcia własnej decyzji. Ale wierzę że w pozostałych wypadkach tzn chorego dziecka, lub ciąży będącej wynikiem przestępstwa zabronią zabijania dzieci. Na początek modlmy się żeby politycy opowiedzieli się za ochroną życia najmniejszych i najbardziej bezbronnych obywateli. Królowo Polski módl się za nami.
ponad 3 lata temu / Aaaa
 
Duchu Swięty urzyć daru odwagi a jesli to ostateczna zdrada odwołuję sie do sprawiedliwości Ojca. Tak Ojcze Miłość swą słusznie ochraniasz Sprawiedliwoscią
ponad 3 lata temu / katolik
 
Udawanie katolicyzmu przez JK zostało opanowane do perfekcji. Teraz wiadomo kim był jego brat, witający z radością lożę Binai-Brith w Polsce. PiS to partia żydów i masonów.
ponad 3 lata temu / nie zabijaj!
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.