DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Jarosław Kaczyński: musimy bronić rodziny tak jak broni jej abp Jędraszewski

Jarosław Kaczyński: musimy bronić rodziny tak jak broni jej abp Jędraszewski
flot. By Piotr Drabik from Poland (Jarosław Kaczyński) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Są tacy, którzy chcą odebrać nam naszą wolność i prawa, atakują nasze świętości, podważają to, co jest normalnością. Trzeba odeprzeć ten atak – powiedział podczas spotkania z wyborcami w Stalowej Woli prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

 

Lider PiS wyraził poparcie dla abp. Marka Jędraszewskiego, atakowanego w związku ze słowami, jakie padły w homilii wygłoszonej przez niego 1 sierpnia. – Czerwona zaraza na szczęście już nie chodzi po naszej ziemi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił arcybiskup.

 

Musimy bronić rodziny, jej właśnie broni ks. abp Marek Jędraszewski, jestem mu za to wdzięczny – podkreślił Jarosław Kaczyński. – Są tacy, którzy chcą odebrać nam naszą wolność i prawa, atakują nasze świętości, podważają to, co jest normalnością. Trzeba odeprzeć ten atak – dodał.

 

Obronimy Polskę, ale obronimy ją wtedy, jeżeli podejmiemy 13 października odpowiednie decyzje – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński, apelując o poparcie w wyborach.

 

Źródło: TVP Info / polsatnews.pl

TK


DATA: 2019-08-18 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Kaczyński, czas przejść od słów do czynów. Konfederacja była nieudanym pomysłem, ale powinna wam dać do myślenia, wielu jest w tym kraju ludzi wykształconych i umiarkowanych, którym nie zależy na bieganiu do mediów i pustych wywiadach. Jeśli nie zaczniecie bronić Kościoła i chrześcijańskich wartości, wkrótce powstanie alternatywa dla waszej partii - poważna alternatywa, która przejmie władzę w tym kraju.
17 dni temu / Gość
 
I PiS musi wygrac wybory i wygra podobnie jak w ostatnich wyborach ,odsunac dawnych zlodzieji PO,PSL,SLD oraz ta tecze pedalska z Guru Biedroniem.
25 dni temu / Rodak
 
@Druh Ryszard czy w porządku jest jeśli zachodzi nagła potrzeba wprowadzenia jakiejś ustawy dla dobra państwa a oni nie mieli tego w programie i tym się tłumaczą i nie uchwalają potrzebnego prawa? Jeśli nie potrafią reagować na wydarzenia, które się dzieją na bieżąco to znaczy że są nieudolni, lub nie mają dobrej woli, a nieudolnych rządzących nam nie potrzeba, tym bardziej takich, którym brak jest dobrej woli. Potrzeba nam ludzi wyznajacych katolickie wartości, stojących po stronie prawdy, gotowych zawsze bronić Boga, Honoru, Ojczyzny
26 dni temu / Polka
 
Obawiam się że druhna ma całkowitą rację. PiS jest tak samo na usługach masonerii jak PO z tą tylko różnicą że dużo lepiej się maskują w swoich poczynaniach. Zamiast działać wprost przeciwko obywatelom uruchamiają programy społeczne jak np 500+ i ludziom się wydaje że są tacy dobrzy, bo nie rozkradają dla siebie tylko dają ludziom, a tymczasem robią krecią robotę po cichu, lub pozwalają innym ją robić. Dlaczego nie powstrzymają seksedukacji? Dlaczego trzymają w tajemnicy to, że dzięki nowym technologiom dałoby się pozyskać gaz z niedostępnych pokladow węgla i wyprzedają kopalnie? Dlaczego wprowadzają masoński bank do Polski? Dlaczego zamrozili ustawę antyaborcyjną? Dlaczego zniszczyli setki gospodarstw przez durne rozporządzenie żeby wybijać zdrowe świnie tylko dlatego ze w promieniu kilku kilometrów znalazł się chory dzik ASF nie jest groźne dla człowieka zamiast powybijać dziki? Ja głosuję na Konfederację
26 dni temu / Polka
 
Niech może broni tak jak chłopiec z Płocka, to go jego własna pisowska uzbrojona po zęby policja wywlecze jak tegoż chłopca wywlekli . Zrobiliby nawet to samo z kapłanem w tej sytuacji, bo to postkomunistyczny reżim, a nie ,,prawo i sprawiedliwość,, na usługach nowego marksistowskiego proletariatu.
27 dni temu / Weronika
 
Ale KABARET !!! Jeszcze p. Kaczyński "podpiera się" Bp. Jędraszewskim . Szczyt BEZCZELNOŚCI. Może jeszcze "szabelki" mu potrzeba do OBRONY ? Gdzie WYROKI ? GDZIE USTAWY prawne ?
27 dni temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.