DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Jarosław Kaczyński: musimy bronić rodziny tak jak broni jej abp Jędraszewski

Jarosław Kaczyński: musimy bronić rodziny tak jak broni jej abp Jędraszewski
flot. By Piotr Drabik from Poland (Jarosław Kaczyński) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Są tacy, którzy chcą odebrać nam naszą wolność i prawa, atakują nasze świętości, podważają to, co jest normalnością. Trzeba odeprzeć ten atak – powiedział podczas spotkania z wyborcami w Stalowej Woli prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

 

Lider PiS wyraził poparcie dla abp. Marka Jędraszewskiego, atakowanego w związku ze słowami, jakie padły w homilii wygłoszonej przez niego 1 sierpnia. – Czerwona zaraza na szczęście już nie chodzi po naszej ziemi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił arcybiskup.

 

Musimy bronić rodziny, jej właśnie broni ks. abp Marek Jędraszewski, jestem mu za to wdzięczny – podkreślił Jarosław Kaczyński. – Są tacy, którzy chcą odebrać nam naszą wolność i prawa, atakują nasze świętości, podważają to, co jest normalnością. Trzeba odeprzeć ten atak – dodał.

 

Obronimy Polskę, ale obronimy ją wtedy, jeżeli podejmiemy 13 października odpowiednie decyzje – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński, apelując o poparcie w wyborach.

 

Źródło: TVP Info / polsatnews.pl

TK


DATA: 2019-08-18 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Kaczyński, czas przejść od słów do czynów. Konfederacja była nieudanym pomysłem, ale powinna wam dać do myślenia, wielu jest w tym kraju ludzi wykształconych i umiarkowanych, którym nie zależy na bieganiu do mediów i pustych wywiadach. Jeśli nie zaczniecie bronić Kościoła i chrześcijańskich wartości, wkrótce powstanie alternatywa dla waszej partii - poważna alternatywa, która przejmie władzę w tym kraju.
21 dni temu / Gość
 
I PiS musi wygrac wybory i wygra podobnie jak w ostatnich wyborach ,odsunac dawnych zlodzieji PO,PSL,SLD oraz ta tecze pedalska z Guru Biedroniem.
29 dni temu / Rodak
 
@Druh Ryszard czy w porządku jest jeśli zachodzi nagła potrzeba wprowadzenia jakiejś ustawy dla dobra państwa a oni nie mieli tego w programie i tym się tłumaczą i nie uchwalają potrzebnego prawa? Jeśli nie potrafią reagować na wydarzenia, które się dzieją na bieżąco to znaczy że są nieudolni, lub nie mają dobrej woli, a nieudolnych rządzących nam nie potrzeba, tym bardziej takich, którym brak jest dobrej woli. Potrzeba nam ludzi wyznajacych katolickie wartości, stojących po stronie prawdy, gotowych zawsze bronić Boga, Honoru, Ojczyzny
1 miesiąc temu / Polka
 
Obawiam się że druhna ma całkowitą rację. PiS jest tak samo na usługach masonerii jak PO z tą tylko różnicą że dużo lepiej się maskują w swoich poczynaniach. Zamiast działać wprost przeciwko obywatelom uruchamiają programy społeczne jak np 500+ i ludziom się wydaje że są tacy dobrzy, bo nie rozkradają dla siebie tylko dają ludziom, a tymczasem robią krecią robotę po cichu, lub pozwalają innym ją robić. Dlaczego nie powstrzymają seksedukacji? Dlaczego trzymają w tajemnicy to, że dzięki nowym technologiom dałoby się pozyskać gaz z niedostępnych pokladow węgla i wyprzedają kopalnie? Dlaczego wprowadzają masoński bank do Polski? Dlaczego zamrozili ustawę antyaborcyjną? Dlaczego zniszczyli setki gospodarstw przez durne rozporządzenie żeby wybijać zdrowe świnie tylko dlatego ze w promieniu kilku kilometrów znalazł się chory dzik ASF nie jest groźne dla człowieka zamiast powybijać dziki? Ja głosuję na Konfederację
1 miesiąc temu / Polka
 
Niech może broni tak jak chłopiec z Płocka, to go jego własna pisowska uzbrojona po zęby policja wywlecze jak tegoż chłopca wywlekli . Zrobiliby nawet to samo z kapłanem w tej sytuacji, bo to postkomunistyczny reżim, a nie ,,prawo i sprawiedliwość,, na usługach nowego marksistowskiego proletariatu.
1 miesiąc temu / Weronika
 
Ale KABARET !!! Jeszcze p. Kaczyński "podpiera się" Bp. Jędraszewskim . Szczyt BEZCZELNOŚCI. Może jeszcze "szabelki" mu potrzeba do OBRONY ? Gdzie WYROKI ? GDZIE USTAWY prawne ?
1 miesiąc temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.