DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Jarosław Kaczyński: Aborcja to sprawa sumienia, lepszego dostępu do broni nie będzie

Jarosław Kaczyński: Aborcja to sprawa sumienia, lepszego dostępu do broni nie będzie

Głosowanie nad legalnością zabijania nienarodzonych to sprawa sumienia i w PiS nie będzie rozstrzygnięć w ramach dyscypliny partyjnej. Nie ma też żadnych widoków na poszerzenie dostępu do broni. Mówił o tym dziś szef rządzącej partii, Jarosław Kaczyński.

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński był dziś gościem XV zjazdu Klubów Gazety Polskiej. Był pytany między innymi o sprawę ochrony życia dzieci nienarodzonych. Polityk stwierdził, że o ile sam popiera likwidację tak zwanego „kompromisu” aborcyjnego, to nie ręczy za to, co zrobi w tej materii partia.


- Jeżeli chodzi o te sprawy, to mimo, że jestem szefem partii, to mogę mówić we własnym imieniu, bo w tych sprawach nie ma w partii dyscypliny. Jeżeli te sprawy staną w parlamencie, to decyzja każdego z posłów będzie decyzją indywidualną. Ja uważam, że w tym co się określa jako kompromis aborcyjny, popełniono błąd. Kwestia eugeniczna została niewłaściwie ukształtowana, to trzeba naprawić - ale to mój osobisty pogląd. To jest sprawa sumienia, nie można jej rozstrzygać w ramach dyscypliny partyjnej – powiedział Jarosław Kaczyński.

 

Polityka zapytano też o kwestię dostępu do broni. Kaczyński zasugerował, że nie zgodzi się na jakiekolwiek poszerzenie wolności Polaków w tym zakresie.


- Dla mnie to jest marginalna sprawa, obawiam się, że w Polsce w broń zaopatrzyłyby się te środowiska, które by zaszkodziły pozostałej części społeczeństwa – powiedział.


- Bronią należy umieć się posługiwać. Obawiam się, że krzywd byłoby nieporównanie więcej niż korzyści – dodał prezes PiS.

 

Źródło: niezalezna.pl

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-06-12 22:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie nie bijcie piany . Zapiszcie się do jednego z setek klubów strzeleckich i w 3-6 mcy będziecie mieli dostęp do broni. Pójdziecie sobie do jednego z setek sklepów pełnych broni i za 1-5 tys kupicie sobie i kałacha i uzi i glocka czy waltera. Przez lata czytając takie smęty myślałem , ze to problem. Jutro klub , w grudniu zakup. Dobre hasło wyborcze?
7 miesięcy temu / skwarek
 
Żałosny człowiek. A przed wojną, gdy posiadanie broni było legalne, to tez zaopatrywały się w nią jedynie środowiska przestępcze? Nieprawda. Pistolet leżał w biurku dla np. obrony przed włamywaczem. Ciasna umysłowośc tego starego kawalera o socjalistycznych przekonaniach nie jest w stanie ogarnąć całego spektrum praw człowieka i jego zwłaszcza obowiązku obrony swego gniazda i swych bliskich. Dawniej byłem zwolennikiem PiS ale teraz widzę, jakim nieszczęściem dla Polski jest dwulicowość i ograniczenia umysłowe jej polityków. Będę głosował na Konfederację i wielu Polaków na pewno też tak uczyni.
7 miesięcy temu / bardo
 
"W broń zaopatrzyłyby się te środowiska, które by zaszkodziły pozostałej części społeczeństwa"? Te środowiska, to broń już niestety mają. Raczej władza nie ma zaufania do Polaków, którzy wiedzieliby jak bronić swojej niezależności i wolności. Jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w Europie. I o to chodzi. Szwajcarom i żydom władze ich krajów ufają, tam wszyscy mają broń. Władza słucha swego ludu i z nim demokratycznie współpracuje. W Polsce władza a być może też p. Kaczyński musiałaby nosić stale pampersy bo strach wzmaga problemy jelitowe. Kolejne rządy pozwalają sobie ograbiać Polaków poprzez następujące po sobie afery, następna w postaci 447 może zdemolować nasz kraj i to przy współpracy obcych uzbrojonych sił - bezkarnie.
7 miesięcy temu / Marzena
 
Na podsumowanie "kariery" Kaczyńskich mam słowa "miałeś chamie złoty róg ostal ci się jeno sznur"
7 miesięcy temu / Ell
 
Katoliku - czy znasz tę pieśń ? - "Stawam na placu z Boga ordynansu ..." ? - dostąp zaszczytu i stań do walki, bo gra tu idzie o życie - doczesne i wieczne. Razem możemy wymieść z Ojczyzny hańbiące prawa, wołające o pomstę do Nieba. Zróbmy to wspólnie dla dobra naszego i naszych Polskich dzieci - nienarodzonych i tych narodzonych, które piekielne siły chcą nam zindoktrynować do swoich diabelskich celów ! Postawmy rządzącym Polską warunek - głos w wyborach w zamian za uchwalenie nowelizacji ustawy antyaborcyjnej wyrzuconej do "rozpatrywania" w komisjach i wypowiedzenie przez rząd RP konwencji stambulskiej w terminie do 28 czerwca br. Ciekawe czy TELEWIZJA TRWAM się przyłączy i zaapeluje wprost do katolickich sumień ? - czy Ksiądz Profesor jest wstanie pomóc w tej kwestii ? Katolicy, tak nam dopomóż Bóg !
7 miesięcy temu / tak tylko
 
"Polityk stwierdził, że o ile sam popiera likwidację tak zwanego "kompromisu? aborcyjnego, to nie ręczy za to, co zrobi w tej materii partia" - nie ręczy za to, co zrobi w tej materii partia - ależ to pełne arogancji stwierdzenie, chyba że pan Prezes z założenia traktuje wyborców PIS-u podobnie jak jeden taki francuski polityk, który o swoim elektoracie wprost mówi, że są idiotami. Pan Prezes zainteresowany jest reelekcją obecnego Prezydenta RP, mnie zaś jako katolika interesuje i nie ukrywam, że na cito - dla dobra dzieci nienarodzonych i tych narodzonych - projekt nowelizacji ustawy antyaborcyjnej wypchnięty ostatnio do rozpatrzenia w komisjach oraz wypowiedzenie przez rząd RP - konwencji stambulskiej w terminie do 28 czerwca br. To jest cena mojego głosu w nadchodzących wyborach i liczę że znajdę zwolenników w tej kwestii. Katolicy - zacznijmy wreszcie walczyć ! - postawmy PIS pod ścianą - waśnie teraz mamy szansę odnieść zwycięstwo w tych konkretnych sprawach.
7 miesięcy temu / tak tylko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.