DZIŚ JEST:   16   SIERPNIA   2018 r.

Św. Stefana, króla
Św. Rocha
 
 
 
 

Jarosław Gowin uważa, że ustawa 447 nie daje władzom USA żadnych narzędzi nacisku na Polskę

Jarosław Gowin uważa, że ustawa 447 nie daje władzom USA żadnych narzędzi nacisku na Polskę
Jarosław Gowin. fot. By Piotr Drabik from Poland (Jarosław GowinUploaded by Dudek1337) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ustawa 447 nie daje rządowi USA żadnych narzędzi nacisku i nie ma obaw co do ewentulanych szybkich i negatywnych jej skutków. Taki przekaz płynie z komentarza wicepremiera Jarosława Gowina w sprawie amerykańskiej ustawy legalizującej roszczenia żydowskie wysuwane pod adresem Polski.

 

Przebywający z wizytą w USA wicepremier uspokajał i studził nastroje osób sprzeciwiających się podpisaniu ustawy JUST (ang. Justice for Uncompensated Survivors Today) sankcjonującej restytucję mienia ofiar Holokaustu.

 

Jarosław Gowin zwrócił się do środowisk polonijnych przekonując, że ich wzburzenie jest nieuzasadnione. Zdaniem polityka zapisy ustawy nie dają żadnych narzędzi nacisku na polski rząd, a jedynie „możliwość monitorwania sytuacji”. Jednocześnie wskazał, że egzekucja postanowień ustawy w dużej mierze zależeć będzie od bieżących stosunków polsko-amerykańskich, które – jego zdaniem – dzisiaj są „bardzo dobre”.

 

Na potwierdzenie tych słów wicepremier wskazał, że podczas spotkania z dyrektor Muzeum Holokaustu Sarą Bloomfeld nie padły żadne słowa dotyczące ustawy JUST czy też restytucji mienia żydowskiego. Jednak przed publikacją ustawy o IPN strona żydowska także nie zgłaszała swoich sprzeciwów, a całe zamieszanie rozpoczęło się zaraz po wprowadzeniu jej w życie.

 

W odpowiedzi na słowa ministra, dziennikarz Witold Gadowski powiedział, że Jarosław Gowin rzeczywiście nie ma się o co martwić, bo sam nic nie straci.

 

– Ucierpią zwykli Polacy jak ja czy czytelnicy portalu PCh24.pl, którzy będą musieli wyciągnąć portfele i spłacić wszystkie roszczenia, które zdaniem niektórych ekspertów mogą sięgać nawet 300 miliardów dolarów! Nie możemy na to pozwolić! Nie możemy dać się okraść! – dodał Gadowski.

 

 

Źródło: własne PCh24.pl / fakty.interia.pl

PR

 

  


DATA: 2018-04-26 13:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Tu jest jedyne forum, gdzie mam nadzieję zrozumiecie" - powiada osobnik o nazwie "Sec". Osobnik o nazwie "Sec" pomylił adres. Zrozumienie (i odpowiednią terapię) znajdzie u psychiatry.
3 miesiące temu / wwm
 
@Sec: Mesjanscy Żydzi też kłamią jak ty. Mesjanscy Żydzi oskarżają państwo polskie i cały naród o udział w holokauscie. Robią to żeby nas ograbic. Najpierw odstąpię od zawlaszczenia Polski a potem może pogadamy.
3 miesiące temu / C33
 
@Sec: Powinieneś apelować do swoich żydowskich środowisk a nie do nas o odstąpienia od ich zamiarów . My nie mamy sobie nic do zarzucenia a poznawczy żydów nie zamierzamy wam pomagać w udręczaniu Polaków. Znamy wasze metody, cele i zamiary. ZŁY ADRES.
3 miesiące temu / @Sec
 
Ten pan jest ignorantem, czy tylko takiego udaje?
3 miesiące temu / quousque tandem
 
Tu jest jedyne forum, gdzie mam nadzieję zrozumiecie. Czas jest bliski i trzeba patrzeć szerzej. Zło zaszczepia nienawiść do Żydów. Oni są tak różni, a wszyscy traktują ich jak jedno. Od ultra prawicowych do ultra lewicowych. Po środku są też mesjanscy Żydzi. Bog się ich nie wyrzekł. Obiecał to prorokom. Wszystko się spelnia co zapisane bylo w Starym Testamencie. Izajasz 66, Jeremiasz 31, Zachariasz 12. Jezus też powołuje się na Daniela odnosnia końca czasów. Na innych portalach ludzie tak wzywają Żydów, że mam wrażenie że żyję w hitlerowskich Niemczech a nie w kraju, gdzie Krolem jest Żyd Jezus Chrystus. Jeśli ktoś chce pokazać, że inni źle robią to niech też pokaże że sam jest inny.
3 miesiące temu / Sec
 
To, co niejaki Gowin "uważa" (albo i nie "uważa") nie ma żadnego znaczenia. Gowin jest nikim. Sam to zresztą zademonstrował: formalnie jest wicepremierem polskiego rządu, a spotyka się z Żydówką, która dyrektoruje w jakimś "muzeum" - po czym z tego, że ta Żydówka coś powiedziała (albo nie powiedziała) wyciąga wniosek, że "bieżące stosunki polsko-amerykańskie" są "bardzo dobre". Żenada.
3 miesiące temu / wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.