DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Jarosław Gowin o ustawie reprywatyzacyjnej: może wywołać falę roszczeń organizacji żydowskich

Jarosław Gowin o ustawie reprywatyzacyjnej: może wywołać falę roszczeń organizacji żydowskich
Jarosław Gowin. Fot. Krystian Maj/FORUM

​– Temat ustawy reprywatyzacyjnej musimy na razie odłożyć na przyszłość – powiedział na antenie Polsat News wicepremier Jarosław Gowin. Jego zdaniem przyjęcie tego typu ustawy mogłoby okazać się „puszką Pandory” i doprowadzić do fali roszczeń wobec Polski m.in. ze strony organizacji żydowskich.

 

Zdaniem Gowina przegłosowanie ustawy reprywatyzacyjnej mogłoby doprowadzić do sytuacji, że „jakiś procent tej dawnej własności” należącej do polskich spadkobierców, mogłoby wywołać falę roszczeń ze strony „spadkobierców mieszkających dzisiaj w innych krajach świata”. – Nie ulega wątpliwości, że wtedy zaczęłaby się bardzo silna presja organizacji żydowskich na to, żeby przekazać część tego dawnego mienia bezspadkowego, tzn. bez spadkobierców, na rzecz tych organizacji – powiedział Gowin.

 

Wicepremier podkreślił, że w Polsce od lat stosowana jest „inna procedura” reprywatyzacyjna. – Jesteśmy państwem prawa, obowiązują tutaj wyroki sądowe. Każdy, kto uważa, że jest prawowitym spadkobiercą niesprawiedliwie, bezprawnie skonfiskowanego przez komunistów mienia, może się o odzyskanie tego majątku ubiegać; wielu się ubiega – powiedział.

 

Kilka chwil później Gowin dodał z kolei, że dotychczasowe wyroki sądów w sprawach reprywatyzacyjnych „dalekie były od doskonałości” i są „kompromitujące dla sądownictwa” oraz potwierdzają, że „polski wymiar sprawiedliwości wymagał głębokiej reformy”. – Ja jestem byłym ministrem sprawiedliwości i nie wszystko mi się musi w tych reformach, które dzisiaj wprowadzamy, podobać, ale jestem głęboko przekonany, że żadna z tych reform nie narusza zasad praworządności – powiedział.

 

Na koniec minister nauki i szkolnictwa wyższego odniósł się też do podpisanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa ustawy 447. Jego zdaniem amerykańskich przepisów „nie wolno bagatelizować”, ale jednocześnie „nie ma powodu do wpadania w nadmierną panikę”. – Na pewno ta ustawa otwiera pewien obszar potencjalnej presji ze strony rządu amerykańskiego na 46 krajów, w tym na Polskę - przyznał Gowin. Dodał, że w czasie, kiedy tę ustawę uchwalano, przebywał wraz z delegacją polskiego rządu w USA i na spotkaniu z liderami najważniejszych organizacji żydowskich w Stanach Zjednoczonych powiedział, że „nie ma i nie będzie takiego rządu w Polsce, który by się zgodził na przekazanie części mienia należącego kiedyś do właścicieli pochodzenia żydowskiego nie ich bezpośrednim spadkobiercom, tylko jakimś międzynarodowym organizacjom żydowskim”.

 

Źródło: interia.pl, Polsat News

TK


DATA: 2018-05-18 15:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeszcze nie dawno mowil, ze ta ustawa jest bez znaczenia :) Klamczuszek
ponad 2 lata temu / Ar
 
Uwaga.Żydownia zmienia mądrość etapu bo Polacy odwracają się od "żydowskiej dobrej zmiany" w Polsce.Teraz będą nęcić i oszukiwać by potem znowu oszukać.
ponad 2 lata temu / marju73
 
Dr Zbigniew Kękuś(PPP27) dowodzi, posługując się m.in. dokumentami, iż Władysław Bartoszewski nie podpisał Deklaracji Terezinskiej.
ponad 2 lata temu / na YTube
 
Sz P Gowin tyle p powinien wiedzieć ze jak bedą chcieli nam coś zabrać to to zrobią przecież nasze wszystkie środki są ulokowane w bankach USA a złoto w Angli wiec co p myśli zrobić najechać amer czy Angli bo tacy mocni to jeszcze nie jesteśmy chyba ze p uważa inaczej pozdrawiam
ponad 2 lata temu / Kazimierz
 
A na kogo ty do tej pory głosowałeś, i jak sprawdzałeś życiorysy tych na których głosowałeś?
ponad 2 lata temu / do Wojciech
 
Pan Michalkiewicz i pan Braun mają rację. Polscy politycy na wyścigi usiłują zdobyć ciepłą posadkę w przyszłym Polenracie.
ponad 2 lata temu / veritas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.