DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Jarosław Gowin chce referendum aborcyjnego. Mamy głosować, kogo wolno zabijać?

Jarosław Gowin chce referendum aborcyjnego. Mamy głosować, kogo wolno zabijać?
fot. FORUM

Wicepremier Jarosław Gowin proponuje organizację głosowania nad dopuszczalnością zabijania dzieci nienarodzonych. W jego ocenie nie ma dzisiaj innej możliwości, jak tylko poddać tę kwestię pod demokratyczną ocenę.

 

Jarosław Gowin, szef partii Porozumienie, w rządzie Mateusza Morawieckiego wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii, optuje za zorganizowaniem referendum aborcyjnego. W ocenie polityka jest dobrym pomysłem, by zagłosować nad tym, czy, a jeżeli tak, to w jakich sytuacjach, dopuszczalne miałoby być w Polsce mordowanie dzieci.

 

W rozmowie z lewicowym portalem Gazeta.pl przyznał najpierw, że pierwotnie chciał zakończyć „spór” o aborcję podobnie, jak prezydent Andrzej Duda, a zatem dopuszczając zabijanie tych dzieci, co do których lekarze mają podejrzenia śmiertelnej choroby. Teraz polityk uważa jednak, że trzeba głosowania.

 

- Jeszcze tydzień temu bym tego nie powiedział, ale teraz już tak. Po tym, gdy naruszono tzw. kompromis aborcyjny z 1993 r., którego byłem i jestem zwolennikiem, być może nie ma już innej drogi jak tylko referendum. Należałoby dobrze przemyśleć pytania i wówczas oddać głos Polakom - powiedział.

 

Trzeba jasno podkreślić, że pomysł oddania kwestii ochrony życia ludzkiego pod głosowanie jest pomysłem skrajnie złym i niebezpiecznym; największą z wyobrażalnych patologii systemu demokratycznego. Oto według Jarosława Gowina o tym, kto ma prawo do życia, miałby decydować już nie Bóg, nie prawo naturalne - ale wola ludzi wyrażona za pomocą kartki referendalnej.

 

Ciekawe, że w przeszłości podobnie barbarzyński pomysł przedłożył Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL, partii, którą - jak deklarował niedawno Gowin - Porozumienie chętnie widziałoby w rządzie.

 

Źródła: Gazeta.pl, PCh24.pl

 

Pach


DATA: 2020-12-18 16:46
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Gowin, jak już, to już, proponuję referendum nad przestrzeganiem Dekalogu, nad możliwością wyboru płci, nad przestrzeganiem lub nie prawa itd. itd. Pan to chyba z choinki spadł z tym swoim kolejnym pomysłem. Żal mi tylko rządu, który musi takich , jak Pan tolerować w swym gronie.
25 dni temu / Mela
 
Następne referendum powinno dotyczyć zniesienia immunitetu dla posłów i obniżenia uposażenia do wysokości średniej krajowej
27 dni temu / Kojot
 
@Lustro napisałem jasno i wyrażnie o co chodzi w referendum jeżeli tego nie rozumiesz to przynajmniej nie komentuj.
27 dni temu / racjonalista
 
Powołajmy się na demokrację i wypuśćmy zabójców z więzień . Skoro lekarzom wolno to dlaczego oni mają siedzieć za ten sam proceder ?
28 dni temu / Martyna
 
Oczywiście, że powinno tak być: wyszłoby na jaw, kto jest kim. A potem wyniki głosowania do omówienia na Sądzie Ostatecznym
28 dni temu / owc
 
Ok, pod warunkiem, że najpierw referendum w sprawie kary śmierci i co, starczy odwagi ?
28 dni temu / Stańczyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.