DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Jarosław Gowin apeluje do Netflixa w sprawie bluźnierczego filmu: żądam jego usunięcia

Jarosław Gowin apeluje do Netflixa w sprawie bluźnierczego filmu: żądam jego usunięcia
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Jorge Gryntysz)

„Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy”, napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin. Minister nauki i szkolnictwa wyższego zaapelował do internautów, aby podpisali się pod petycją o usunięcie z platformy Netflix filmu „Pierwsze kuszenie Chrystusa”.

 

„Reed Hastings: Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy!”, napisał w niedzielę na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin, zwracając się do szefa Netflixa. Polityk podał też link do petycji, której autorzy chcą usunięcia filmu. Chodzi o „Pierwsze kuszenie Chrystusa” autorstwa znanych z bluźnierczych produkcji przedstawicieli brazylijskiej grupy Porta dos Fundos (Tylne Drzwi).

„Każdego roku brazylijska grupa komediowa Porta dos Fundos (Tylne drzwi) produkuje na święta Bożego Narodzenia film, którego celem jest atakowanie chrześcijan i chrześcijaństwa. Cykl ukazuje się pod tytułem: Pierwsze kuszenie Chrystusa. Można powiedzieć, że produkcje te mają jeden, jedyny cel - bluźnierstwo. Rzecz jasna obiektem tego bluźnierstwa jest tylko jedna, jedyna religia – chrześcijaństwo” - czytamy w petycji, którą podpisało niemal 1,5 mln osób.

 

Film, którego dotyczy apel został potępiony przez brazylijskich polityków Izby Deputowanych. Głos w sprawie zabrał również biskup Henrique Soares da Costa z Palmares w Pernambuco w Brazylii. Hierarcha wezwał chrześcijan do anulowania swoich subskrypcji w Netflixie. „Nalegam, aby chrześcijanie w te święta Bożego Narodzenia manifestowali swoją miłość, wiarę i szacunek do Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Pokażcie, że wasza miłość do Niego jest prawdziwa i aktywna i zrezygnujcie z subskrypcji Netflixa” – napisał bp Henrique Soares da Costa. Dodał, że Netflix nie ma szacunku do chrześcijaństwa.

 

W podobnym tonie wypowiedział się bp Joseph Strickland z diecezji Tyler w Teksasie. Podkreślił, że on sam rezygnuje z subskrypcji i zachęca do tego wiernych. „Każdy chrześcijanin powinien potępić ten film, który jest bluźnierstwem przeciwko Synowi Bożemu, który cierpiał i umarł za wszystkich. Także tych, którzy zaprzeczają temu, że jest Panem wszechświata” – powiedział hierarcha z USA. „Ojcze wybacz im, bo nie wiedzą co czynią” – dodał.

 

W samej Brazylii złożono również co najmniej siedem pozwów o obrazę uczuć religijnych.

 

Netflix wydał w tej sprawie oświadczenie na łamach gazety „O Estado de S. Paulo”, w którym poinformował, że „ceni i akceptuje twórczą swobodę artystów, z którymi współpracuje”, a także, że ma świadomość, że nie wszystkim spodoba się ta treść. Firma w komunikacie podkreśliła, że widzowie mają dostęp do szerokiej oferty produkcji, która zawiera również historie biblijne.

 

Źródło: Twitter, polskieradio24.pl, PCh24.pl

TK


DATA: 2020-01-06 12:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wierzysz- ok, twój wybór, ale jaki jest cel w obrażaniu wszystkich Chrześcijan poprzez takie widowiska, sztuki, książki? Obrażanie ludzi się znudziło to czas na Boga? Dokąd ten świat zmierza?
2 miesiące temu / S1999
 
Obawiam się iż dobrze wiedzą co czynią ale życzył bym sobie byc w błędzie!
2 miesiące temu / t
 
Nie rozumiesz słów których używasz. Ostrzeżenie dla ludzi mądrych nie jest promocją.
2 miesiące temu / @tiffany29
 
Blokowanie polskich narodowych, katolickich treści na youtubach i facezbokach jest w interesie Gowina i PiS. Niech nie robi z siebie świętoszka. Obłudnik powszechny.
2 miesiące temu / fe!
 
Faktycznie Gowin obrońca wiary..... Niech spada na drzewo. Gdzie był jak w Polsce puszczano różne filmy.
2 miesiące temu / Retro
 
A bluźniercze przedstawienie w teatrze powszechnym to Gowina nie zainteresuje? Niech też zareaguje!!!
2 miesiące temu / Ala
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.