DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Jarosław Gowin: polski rząd nie zgodzi się na restytucję mienia bezspadkowego

Jarosław Gowin: polski rząd nie zgodzi się na restytucję mienia bezspadkowego
Jarosław Gowin. fot. By Piotr Drabik from Poland (Jarosław GowinUploaded by Dudek1337) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ani nasz rząd, ani żaden inny polski rząd nie zgodzi się na restytucję bezspadkowego mienia żydowskiego, czyli na to, by mienie to przejmowały organizacje międzynarodowe – powiedział w sobotę na antenie TVP1 wicepremier Jarosław Gowin.

 

W ubiegłym tygodniu Jarosław Gowin wraz z polską delegacją, w skład której weszli również m.in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski udał się z wizytą do Stanów Zjednoczonych, gdzie wziął udział m.in. w uroczystej inauguracji Polskiej Izby Handlowej w Waszyngtonie oraz w licznych spotkaniach z przedstawicielami amerykańskiego i polskiego biznesu oraz reprezentantami administracji amerykańskiej i merostwa Nowego Jorku.

 

Wicepremier poinformował, że w trakcie licznych rozmów ze stroną amerykańską poruszano temat nowelizacji ustawy o IPN. Dodał, że przedstawiciele USA zakomunikowali, że jeśli polski rząd „rozwiąże problemy, które ostatnio rzuciły się cieniem na stosunkach polsko-amerykańskich” w tej sprawie, to w zamian Stany Zjednoczone przyśpieszą proces tworzenia w Polsce swoich baz wojskowych i powstaną one nad Wisłą w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat.

 

Nie nazwałbym tego oficjalnymi prośbami, ale rozmawiałem z wieloma przedstawicielami i dyplomacji, i administracji waszyngtońskiej, z wieloma analitykami - miałem m.in. spotkanie z grupą czołowych znawców problematyki międzynarodowej w ramach Atlantic Council - tam ten problem ustawy o IPN-ie wracał – powiedział Gowin.

 

Gowin powiedział, że strona amerykańska niejednokrotnie zwracała uwagę na „niepokój”, jaki w związku z nowelizacją ustawy o IPN wyrażali przedstawiciele środowisk żydowskich. – Ja natomiast wskazywałem na niepokój strony polskiej związany z tzw. JustAct – oznajmił.

 

Ja moim żydowskim partnerom, a wszystkie rozmowy były bardzo dobre, powiedziałem jasno: nasz rząd, nasze społeczeństwo zrobi ze względów moralnych wszystko, co w naszej mocy, żeby to dziedzictwo upamiętnić. (…) Równocześnie powiedziałem jasno - ani nasz rząd ani żaden inny polski rząd nie zgodzi się na restytucję mienia tzw. bezspadkowego, czyli na rozwiązanie polegające na tym, że jakieś międzynarodowe organizacje przejmują część mienia pożydowskiego – powiedział wicepremier.

 

Źródło: TVP 1, PCh24.pl

TK


DATA: 2018-04-30 11:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szabesgoj nazwiskiem Gowin w imieniu innych szabesgojów z towarzystwa pod nazwą "polski rząd" opowiada, że się "nie zgodzi"? Szabesgoj powiedział prawdę: "polski rząd" się "nie zgodzi" (w przyszłości) - bo już się zgodził (nie ma zatem potrzeby, żeby w przyszłości zgadzał się jeszcze raz). Gowin bynajmniej nie zaprzecza, że jest szabesgojem (nie zaprzecza także, że za swoją służbę jest nagradzany). W programie "Salon Polityczny Trójki" (program 3 Polskiego Radia) zwierzył się niedawno w te słowa: "Byłem nagradzany przez organizacje żydowskie, jestem znanym filoizraelitą, to znaczy uważam, że polskie państwo i w ogóle świat Zachodu powinien wspierać Izrael, który jest taką enklawą cywilizacji zachodniej otoczoną morzem żywiołu islamskiego" (nagranie można znaleźć w sieci).
ponad 1 rok temu / wwm
 
Polacy nic nie są winni Żydom. Jeśli wielu obywateli polskich straciło życie i majątki w latach 1939 - 1945, to dzięki agresorowi niemieckiemu oraz radzieckiemu. Domagać się zwrotu majątków od poszkodowanych , którzy sami w wyniku agresji zostali okradzeni jest aktem nie dającym się pogodzić z zasadami współżycia społecznego. Ustawa amerykańska nr 447 jest aktem pozaprawnym. Nie posiada cech prawa. To ustawowy gniot, mający na celu okradanie światowej społeczności. Ustawa ta wykazała jak daleko amerykanie odeszli od praworządności.
ponad 1 rok temu / Agamemnon
 
Dlaczego Żydzi amerykańscy z którymi się pan spotkał piszą coś odwrotnego?
ponad 1 rok temu / xxxx
 
Jakiego mienia pożydowskiego? Przecież Polacy(nawet jeżeli pochodzenia żydowskiego) mieli obywatelstwo polskie i to Polska podarowała im godne środki do życia przez wieki i dotychczas Polsce nie zapłacili ani nawet nie podziękowali.Żadnego mienia Żydzi do Polski nie przywieżli ani z Izraela ani z innej części Świata.
ponad 1 rok temu / Polak
 
Poleciał do Ameryki powiedzieć żydom że w Polsce musi mówić inaczej niż się umówili. I że żydzi mają się tym nie przejmować bo wszystko dogadane.
ponad 1 rok temu / F
 
Przytna przywilejow i pieniazkow poleci pierwszy popierac prostytucje-restytucje.
ponad 1 rok temu / Jacek.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.