DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Jarosław Gowin: nie jest tajemnicą, że zawsze byłem zwolennikiem kompromisu aborcyjnego

Jarosław Gowin: nie jest tajemnicą, że zawsze byłem zwolennikiem kompromisu aborcyjnego
fot. Piotr Guzik/FORUM

Uważamy, że nie można dopuścić do sytuacji, że kobiety będą (…) zmuszane prawnie do heroizmu, a tak byłoby, gdyby matka była zmuszana do tego, aby urodzić dziecko, które w trakcie porodu albo zaraz po nim na pewno umrze – oświadczył Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju i pracy.

 

Prezes Porozumienia w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” podkreślił, że zawsze był zwolennikiem kompromisu aborcyjnego. Jego zdaniem stanowił on wielką wartość ponieważ „żyjemy w pluralistycznym społeczeństwie”, a „prawo musi odzwierciedlać pluralizm stanowisk”. Drugim powodem jest obawa przed mechanizmem wahadła. – W sytuacji, w której nam, zwolennikom podejścia pro-life, nie udało się przekonać wyraźnej większości Polaków do stanowiska, że przepisy antyaborcyjne powinny być zaostrzone, to tego typu działania na dłuższą metę na pewno nie będą skuteczne – powiedział.

 

Doprawdy zdumiewa stwierdzenie wicepremiera określającego siebie jako „zwolennika podejścia pro-life”, zwłaszcza w kontekście jego dalszych słów.

 

Uważamy, że nie można dopuścić do sytuacji, że kobiety będą (…) zmuszane prawnie do heroizmu, a tak byłoby, gdyby matka była zmuszana do tego, aby urodzić dziecko, które w trakcie porodu albo zaraz po nim na pewno umrze – zaznaczył. Jednocześnie Jarosław Gowin wyraził pragnienie wprowadzenia „ochrony dzieci z Downem”.

 

Porozumienie w najbliższych dniach przedstawi propozycje przepisów, „które z jednej strony respektować będą orzeczenie TK, a z drugiej strony przedstawią taką wykładnię, która pozwoli uniknąć sytuacji zmuszania kobiet do heroizmu”.

 

Źródło: wpolityce.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-10-27 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Gowin ciągle w rozkroku a tak się nie da w końcu człowieku wybierz. Ciągle panu coś nie pasuje to za mało pieniędzy to walka o krzesła. Dosyć tego.
30 dni temu / Stary
 
Panie Gowin, to Bóg jest Panem życia i smierci, to On decyduje o początku i końcu życia ludzkiego. Dlaczego pan uzurpuje sobie to Boże prawo? Proszę przeczytać sobie encyklikę JP2 Evangelium vitae. I pozwolić żyć nienarodzonym.
30 dni temu / EM
 
Jak znam życie,to za dowolnym dostępem do aborcji gardłują ci,którzy mają nieczyste sumienie.Albo dokonali aborcji,albo namawiali do niej,albo doprowadzili do tego.Teraz dręczy ich to i chcą aby inni też mieli na swoim koncie takie rzeczy.Myślą,że jak będzie łatwość zabijania dzieci to inni skorzystają z tej możliwości,albo będzie można powiedzieć wtedy,że "inni tez tak robią,albo zrobili".Ciągłe wyrzuty sumienia powodują,że chce się doprowadzić do tego żeby inni też mieli takie odczucia.Chyba,że się oczyści to sumienie i wtedy będzie inaczej.Vide pan Jerzy Zelnik.
30 dni temu / ugi
 
Jestem za kompromisem w sprawie aborcji Gowina. Bedzie na niego mozna polować wyłącznie w parzyste dni tygodnia. Jak kompromis to kompromis.
1 miesiąc temu / Jot
 
No to panu lewakowi już dziękujemy. W pełni popieram to co napisała @wkurzona!!! Taki inteligencik z twarzy a godzi w swoim sumieniu mordowanie nienarodzonych - wstyd!!!
1 miesiąc temu / magis
 
Heroizm jest wpisany w powołanie matki i ojca. Jeżeli ktoś do tego nie dorasta niech się nie podejmuje tego powołania. Ale to dla pana Gowina jest zbyt trudne do zrozumienia.
1 miesiąc temu / jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.