DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Jarosław Gowin: dialog wokół TK powinien odbyć się bez stawiania warunków przez obie strony

Jarosław Gowin: dialog wokół TK powinien odbyć się bez stawiania warunków przez obie strony
fot. Piotr Drabik / commons.wikimedia.org, licencja cc

Jarosław Gowin odniósł się do sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. „Przeciąganie się tego konfliktu jest szkodliwe dla nas wszystkich” – powiedział, podkreślając jednocześnie, iż waga sprawa powoduje, iż obie strony powinny usiąść do rozmów bez stawiania żadnych warunków.

 

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin skomentował opinię Komisji Weneckiej, która zwróciła uwagę na niekonstytucyjność działań zarówno poprzedniego, jak i obecnego rządu. - Powinniśmy wszyscy z tego wyciągnąć wnioski. Obóz Zjednoczonej Prawicy gotów jest do kompromisu. Uważamy, że są propozycje, które mogą być dobrym punktem wyjścia – powiedział.

 

Gowin podczas konferencji prasowej w Lublinie przypomniał, że padły w ostatnim czasie co najmniej dwie propozycje rozwiązania kryzysu konstytucyjnego – jedna PiS, wedle której mianoby wybrać piętnastu nowych sędziów TK (z czego większość z wyboru opozycji) oraz klubu Kukiz’15, w myśl której liczba sędziów miałaby być zwiększona do osiemnastu.

 

Wiceszef rządu podkreślił wagę sprawy. Powinniśmy rozpocząć rozmowy o potrzebnym nam wszystkim kompromisie bez żadnych warunków wstępnych. Do tej pory niestety jest tak, że te propozycje kompromisowe wychodzą albo z obozu Zjednoczonej Prawicy albo od tej jedynej partii opozycyjnej, która gotowa jest szukać porozumienia, mam na myśli ugrupowanie Pawła Kukiza – zauważył.

 

Zdaniem Jarosława Gowina rząd powinien podjąć dialog z opozycją w sprawie TK. - Stawianie przez część ugrupowań opozycyjnych warunku, że najpierw niech rząd wydrukuje to orzeczenie - którego prawomocność my kwestionujemy - a potem my będziemy gotowi zasiąść do stołu negocjacyjnego, to jest podejście trącące hipokryzją. Skala kryzysu konstytucyjnego w Polsce jest tak poważna, że uważam, że obie strony powinny zasiąść do rozmów bez żadnych warunków wstępnych – zasugerował minister.

 

 

Źródło: tvn24.pl

FO
DATA: 2016-03-14 17:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

i tu przydałoby się, aby PiS zadziałał jak ich guru polityczny z okresu II Rzeczpospolitej - Piłsudski; w tym jednym przypadku mieliby poparcie; a o szczegółach nie będę pisał - w PiS dzieła i działania swojego mentora znają na pamięć; a jak coś im uleciało z pamięci, to niech wezmą książkę i doczytają;
ponad 2 lata temu / JARO
 
Naiwnością byłoby sądzić, że lewakom chodzi tylko o trybunał. Trybunał to pretekst. Ten durny komuszy twór należy skasować jak najszybciej.
ponad 2 lata temu / stan
 
Dlaczego? Najpierw PAD musi przestać łamać konstytucję i podpisać nominacje trzech sędziów. W końcu udowodnił, że tylko do obsługi długopisu ogranicza się jego aktywność.
ponad 2 lata temu / Stormer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.