DZIŚ JEST:   21   MARCA   2019 r.

Św. Mikołaja z Flue, pustelnika
Św. Benedykty Cambiagio
 
 
 
 

Jarosław Gowin: czym innym jest przyjmowanie imigrantów, a czym innym syryjskich uchodźców

Jarosław Gowin: czym innym jest przyjmowanie imigrantów, a czym innym syryjskich uchodźców
Jarosław Gowin. Fot. Krystian Maj/FORUM

„Warto przemyśleć pewne kwestie”, tymi słowami wicepremier Jarosław Gowin odniósł się na antenie TVP Info do sprawy utworzenia w Polsce tzw. korytarzy humanitarnych. Jego zdaniem mogłyby one uchronić Polskę przed ewentualnymi sankcjami ze strony Brukseli, takimi jak zmniejszenie funduszy unijnych.

 

Jesteśmy wszyscy w obozie Zjednoczonej Prawicy kategorycznie przeciwni przyjmowaniu emigrantów ekonomicznych. Ale dlaczego nie podjąć dialogu z naszym Kościołem na temat korytarzy humanitarnych? Przeczytałem ostatnio, że grupa dzieci z Aleppo, chorych na nowotwory, wyjechała leczyć się w szpitalach Europy Zachodniej. Ja bym chciał, aby następna taka grupa trafiła do polskich szpitali – powiedział Gowin.

 

Dodał, że sprawa takiej pomocy ze strony Polski wymagałaby „głębokiego namysłu”. – Co do emigrantów, twardo podkreślamy, że nie wpuścimy do Polski kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy emigrantów zarobkowych. Czym innym jest jednak pomoc dla syryjskich chrześcijan. Uważam, że w tej sprawie potrzebny jest wewnątrzrządowy dialog – podkreślił.

 

Wicepremier dał do zrozumienia, że decyzja o nieprzyjęciu przez Polskę imigrantów, mimo wcześniejszych, całkowicie zapowiedzi rządu Ewy Kopacz, wygenerowała wszystkie pozostałe kwestie sporne między Brukselą a Warszawą. – Moim zdaniem jesteśmy dla unijnych decydentów takim wygodnym, chłopcem do bicia. Ale wkrótce okaże się, że my też potrafimy wyprowadzać ciosy, w postaci przemyślanych argumentów - podkreślił.

 

Jego zdaniem „premier Morawiecki jest w stanie obnażyć pewną hipokryzję elit europejskich”, która sprawia, że Polska jest „atakowana za rzekome naruszanie państwa prawa”. - W rzeczywistości chodzi o politykę dotyczącą emigrantów oraz interesów gospodarczych w Polsce – zaznaczył wicepremier.

 

ZOBACZ TEŻ:

Korytarze humanitarne w Polsce? Witold Waszczykowski: trwają rozmowy w tej sprawie

Czy Polska przyjmie uchodźców? Sprzeczne wypowiedzi polityków partii rządzącej

 

Źródło: TVP Info

TK

 

 


DATA: 2017-12-29 07:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Problem w tym, że chorych syryjskich muzułmańskich dzieci nie sprowadzisz bez muzułmańskich rodziców. I już masz dodatkowo potencjalnych terrorystów. A dzieci wychowywane w religii muzułmańskiej też za kilka lat dorosną i staną się potencjalnymi terrorystami. Bo co, po leczeniu odeślesz je do ogarniętego wojną kraju? Wtedy dopiero nazbieralibyśmy sobie u "całego świata", którego opinii tak strasznie się boisz.
ponad 1 rok temu / do Polak Mały
 
Rozumowanie do przyjęcia,bo przecież chore,czy wymagające operacji syryjskie dzieci lub zdrowe lecz sieroty,to przecież nie sa terroryści,nawet potencjalni.Można wprawdzie im także (tak,jak i dorosłym Syryjczykom) pomóc na miejscu poprzez wysłanie polskich lekarzy do Syrii,ale przecież zawsze bedzie to odbierane przez cały świat jako brak miłosierdzia chrześcijańskich Polaków w stosunku do ludzi (w tym wypadku rowniez chrześcijan) w potrzebie! Nazbieramy na siebie zbyt dużo powodów do "wzięcia na języki"!
ponad 1 rok temu / Polak Maly
 
Własciciele kazali zmienić śpiewkę. Piekło czeka na farbowanych Pisiorów.
ponad 1 rok temu / Jeffrsn
 
To na czym tak naprawde maja polegac te korytarze. Do tej pory słyszy sie jakis bełkot. ZAmiast otwarcie powiedziec. TAk, sprowadzimy najbardziej potrzebujactych na leczenie a po ich zakonczeniu wroca do siebie. Majac na mysli HCrzescinaj w pierwswzej kolejnosci, potem Jazydów. Krotko i zrozumiale.
ponad 1 rok temu / Ra
 
ntrdf - czyli, jak sama nazwa wskazuje, miejsce polskich chrześcijan jest w Polsce i nie mają prawa z Polski wyjeżdżać?
ponad 1 rok temu / hehehe
 
Jak sama nazwa wskazuje, miejsce "Syryjskich chrześcijan" jest w Syrii. To po pierwsze mądralo. Po drugie, wojna się kończy, więc powinni zacząć wracać do siebie, a nie przyjeżdżać tutaj.
ponad 1 rok temu / ntrdf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.