DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Japonia idzie na wojnę z amerykańskimi gigantami IT

Japonia idzie na wojnę z amerykańskimi gigantami IT
źródło: pixabay.com
#TECHNOLOGIA    #KOMPUTERY    #CYFRYZACJA    #INTERNET    #BRANŻA IT    #JAPONIA    #GOOGLE    #FACEBOOK    #AMAZON    #APPLE

Japońska Komisja ds. Uczciwej Konkurencji w styczniu 2019 roku rusza z kompleksową analizą praktyk biznesowych monopolistów internetowych, oferujących zakupy online i usługi wyszukiwania w sieci. Na celowniku są:  Facebook, Google, Amazon i Apple.

 

Komisja, po sprawdzeniu praktyk gigantów technologicznych, ma przygotować pakiet przepisów ograniczających praktyki monopolistyczne. Japończycy obawiają się, że amerykańskie firmy technologiczne mogą wymuszać przejęcia mniejszych partnerów biznesowych. Komisja ds. Uczciwej Konkurencji ma ustanowić zasady regulacyjne zapobiegające ewentualnemu nadużyciu władzy.

 

Istnieją już doniesienia o przypadkach, w których mniejsze firmy są zmuszane do przyjmowania nieuczciwych umów z gigantami technologicznymi.  O szczegółach procederu krajowe spółki nie mogą jednak informować ze względu na klauzule poufności, które zobowiązały się zachować, podpisując umowę o współpracy.

 

Specjalna grupa zadaniowa, która zajmie się analizą nieuczciwych praktyk będzie się składała z ekonomistów, prawników i specjalistów IT, a także innych ekspertów z różnych branż.

 

Źródło: bignewnetwork.com

AS


DATA: 2018-12-14 14:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ameryka jest raczej gwarantem niebezpieczeństwa dla Japonii. Japonia i tak większość ryżu sprowadza z Chin i innych surowców. Ameryka Japonii tak naprawdę do niczego nie jest potrzebna. Oczywiście Japonia będzie tak długo w sojuszu z ameryką po to żeby nie stracic finansowo. Japonii zależy na dobrych stosunkach z Chinami, bo dobre stosunki z Chiny są jej gwarantem bezoieczeństwa. Poza tym Japonia Ameryce bomby nigdy nie przepaczy. Poza tym, co Ameryka materialnie może Japonii zaoferować?
ponad 1 rok temu / Nongrata
 
Być może chodzi tak naprawdę o jakiś sojusz Japończyków z Donaldem Trumpem przeciwko amerykańskim korporacjom, które stoją po stronie globalistów i satanistów, typu George Soros i Hillary Clinton.
ponad 1 rok temu / łucznik Izydor
 
jaka wojna z Ameryką,która jest gwarantem bezpieczeństwa Japonii przed imperialistycznymi agresywnymi Chinami
ponad 1 rok temu / ricci
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.