DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Janukowycz pozwał Unię i Ukrainę. Chce uznania go za prezydenta

Janukowycz pozwał Unię i Ukrainę. Chce uznania go za prezydenta
fot.Wojciech Artyniew/Forum
#POLITYKA    #ROSJA    #SANKCJE    #PREZYDENT    #PUTIN    #UNIA    #UKRAINA    #JANUKOWYCZ

Przebywający na terenie Rosji Wiktor Janukowycz złożył pozew do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Żąda uchylenia sankcji wprowadzonych wobec niego przez UE, chce też, by uznano, że wciąż jest prezydentem.


Według Janukowycza wprowadzone wobec niego unijne sankcje są zemstą za to, że „zrezygnował z prounijnego kursu Ukrainy”. Jednocześnie określa siebie mianem prawowitego prezydenta Ukrainy, a tymczasowy rząd nazywa nielegalnym.


Janukowycz utrzymuje również, że nakładając na niego sankcje Unia Europejska kierowała się... pobudkami politycznymi. UE miała działać motywowana chęcią przypodobania się tymczasowym władzom Kijowa, by te opowiedziały się za zacieśnieniem relacji.

 

 

2 lutego 2014 roku Rada Najwyższa Ukrainy przegłosowała uchwałę stwierdzającą, że Janukowycz faktycznie przestał wykonywać obowiązki prezydenta. Ten zaprzeczył jednak, aby złożył rezygnację i utrzymuje, że nadal jest prezydentem. Również Rosja stoi na stanowisku, że legalnie wybranym prezydentem Ukrainy pozostaje Wiktor Janukowycz.

 


 

Źródło: wpolityce.pl

kra


DATA: 2014-08-05 08:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.