DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Janukowycz: rząd Ukrainy jest nielegalny. Strzelano do mnie

Janukowycz: rząd Ukrainy jest nielegalny. Strzelano do mnie
Tomasz Adamowicz/FORUM
#ROSJANIE    #KONFERENCJA    #PREZYDENT    #LEGALNOŚĆ    #KRYM    #UKRAINA    #ROZPAD    #AUTONOMIA KRYMSKA    #TATARZY    #ROSJA    #JANUKOWYCZ

Wiktor Janukowycz wystąpił na konferencji prasowej w rosyjskim mieście Rostów nad Donem. Obalony prezydent Ukrainy ujawnił, że strzelano do niego z broni automatycznej. Dodał, że uważa nowy ukraiński rząd za nielegalny.


Janukowycz oświadczył, że będzie kontynuował walkę o przyszłość kraju, przeciwko tym, którzy chcą terrorem zdobyć władzę na Ukrainie. Podkreślił, że ster rządów przejęła „nacjonalistyczna i profaszystowska młodzież”. Dodał, że Majdan reprezentował nieznaczną mniejszość społeczeństwa.


Prezydent Ukrainy wyjaśnił, że opuścił Ukrainę, gdyż jemu i jego rodzinie groziła śmierć. Zaprzeczył jakoby uciekał z Kijowa – twierdzi, że zwyczajnie jechał do Charkowa, gdy samochód go eskortujący został ostrzelany z broni automatycznej.


Janukowycz poprosił o wybaczenie naród ukraiński, a szczególnie weteranów za to, że nie zdołał utrzymać władzy i naraził kraj na kryzys. Przypomniał, że przed tygodniem w Kijowie w obecności ministrów spraw zagranicznych Francji, Niemiec i Polski zawarto porozumienie, przewidujące przeprowadzenie wcześniejszych wyborów prezydenckich. Porozumienie to nie zostało dotrzymane. Według polityka ukraiński parlament podjął później decyzje wymuszone przemocą.


Wydarzenia na Krymie są według Janukowycza reakcją na „bandycki przewrót”, jaki dokonał się na Ukrainie. Mieszkańcy Krymu nie chcą rządów nacjonalistów i banderowców - zauważył Janukowycz Dodał jednak, że według niego Krym powinien pozostać częścią Ukrainy z szeroką autonomią. Wyraził również swój ostry sprzeciw wobec jakichkolwiek działań wojennych w jego kraju. - Z mojej strony byłoby niewłaściwe, żebym mówił co powinna teraz zrobić Rosja. Podkreślam jednak, że Moskwa nie może stać z boku. Powinna ona wykorzystać wszystkie posiadane możilwości, żeby powstrzymać chaos na Ukrainie - podkreślił jednak obalony prezydent. - Rosja jest zobowiązana działać. Znając charakter Władimira Putina dziwię się dlaczego do tej pory milczy - to jest pytanie - dodał. 


Janukowycz oświadczył, że wróci na Ukrainę, kiedy tylko będzie miał zapewnione bezpieczeństwo.kra


DATA: 2014-02-28 14:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

obalony? ale jak? Przecież Janukowycz wciąż ma prawo wrócić i sprawować realną władze na Ukrainie. Aktualny rzad został powołany według zasad nieznanych konstytucji. Czy w ogóle przetrwa? Myślę, że jest taka możliwość bo wszędzie na świecie można doszukać się jakiejś nielegalności. Zamachy stanu, pucz, powstanie USA czy obalenie ZSRR wbrew konstytucji. Nie wiem tylko dlaczego gazety piszą ze przewodniczący parlamentu konstytucyjnie przejął władze głowy państwa skoro w konstytucji nie ma o tym słowa.
ponad 4 lata temu / kot
 
W krajach arabskich wspierają bractwo muzułmańskie a na ukrainie banderowców. talmudowcy i ich przewrotność.
ponad 4 lata temu / halicz
 
Fakt rząd jest nielegalny.Demokratycznie wybrany prezydent został obalony.
ponad 4 lata temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.