DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Jan Szyszko: nowe przepisy łowieckie zniszczą wielowiekową tradycję i kulturę myślistwa

Jan Szyszko: nowe przepisy łowieckie zniszczą wielowiekową tradycję i kulturę myślistwa
fot. Andrzej Sidor/FORUM

– Zmiany w prawie łowieckim są efektem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. Prace trwały, lecz w pewnym momencie rozpoczęło się manipulowanie procesem zmian. Do głosu doszli pewni doradcy i rozpoczął się proces destrukcji polskiego prawa łowieckiego, a tym samym naszego łowiectwa – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” były minister środowiska Jan Szyszko.

 

Zdaniem prof. Szyszki, polski parlament za sprawą presji, jaką wywierają na niego przedstawiciele liberalno-lewicowych nurtów „jest w defensywie”, przez co „popularność zyskuje fałszywa teza, że prawo naturalne musi ustępować prawu stanowionemu”. – To jest bardzo niebezpieczne. Przez to niszczona jest m.in. samorządność Polskiego Związku Łowieckiego. Wprowadza się także przepisy, które utrudniają lub też uniemożliwiają funkcjonowanie polskiego modelu łowiectwa – podkreślił.

 

W ocenie byłego ministra środowiska przegłosowana przez polski Sejm ustawa zakazująca uczestniczenia dzieci i młodzieży (do 18 roku życia) w polowaniach to odrzucenie wielowiekowej polskiej tradycji myśliwskiej na rzecz lewicowej ideologii. – Polowania, myślistwo to wielkie dziedzictwo kulturowe naszego Narodu. Nasz model łowiectwa był wzorem dla całego świata.(…) Teraz zaś nie będzie można pokazać młodemu człowiekowi, jak ono wygląda. Za to będzie groziła kara. Jest to unikat w skali światowej! W wielu państwach Unii Europejskiej dzieci w wieku 14 lat mogą swobodnie polować – alarmował Jan Szyszko.

 

Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości tego typu działania dowodzą, że w polskim parlamencie „dzieje się coś niedobrego”, ponieważ „poglądy lewacko-liberalne zaczynają zwyciężać, a nie przywiązuje się żadnej wagi do tradycji i kultury”. – Zabraniamy dzieciom ćwiczyć kunszt myślistwa, a za to codziennie telewizje pokazują sceny, w których brutalnie zabija się ludzi. Także gry komputerowe są pełne przemocy. Nie dba się o sprawy związane z ochroną życia poczętego. Promuje się rozwiązłość seksualną. Dodatkowo wszystkim dzieciom chcą dać tzw. pigułkę „dzień po” i wmawia się im, że mają prawo ją zażywać bez wiedzy rodziców – podsumował Szyszko.

 

ZOBACZ TEŻ:

Polowanie na myśliwych

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK


DATA: 2018-03-08 11:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nowe przepisy łowieckie zniszczą wielowiekową tradycję i kulturę myślistwa czyli przymioty nieistniejace wsrod hordy uzbrojonej i pijanej holoty! Dodam, ze nie dosc, ze uzbrojona to jeszcze nie potrafiaca celnie strzelac, no chyba ze z 20m a wiem o czym mowie, bo bedac prezesem klubu strzeleckiego spotykam sie z prosbami mysliwych o uregulowanie im przzadow celowniczych. Oni sami nawet tego nie potrafia.
ponad 1 rok temu / Franc
 
@Jo - ciekawe. Albo nie masz pojęcia o czym piszesz i stąd to rzekomo darmowe napełnianie zamrażarek, które nie ma prawa bytu, jeśli myśliwy przestrzega przepisów (a jak ich nie przestrzega, to nie jest myśliwym, tylko kłusownikiem), albo nie spełniłeś obywatelskiego obowiązku i nie poinformowałeś odpowiednich organów o możliwości popełnienia przestępstwa, o którym wiesz.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Ta niby wielowiekowa tradycja to tak naprawdę możliwość darmowego napełniania zamrażarek. Wiem co mówię tkwię w tym gównie też .I znam tych ludzi ma wylot. PZŁ to postkomunistyczna , popańszczyźniana grupa . PZŁ należy rozwiązać
ponad 1 rok temu / Jo
 
Precz z żydokomuną!!!
ponad 1 rok temu / Jacek
 
@Angus - bo dziki nie za bardzo mają czego szukać w górach i to jest wiedza ze szkoły podstawowej. Idź do lasu na normalnych terenach i gwarantuję Ci, że spotkasz dzika. A nie Tobie decydować czy myślistwo jest anachroniczne i czy to jest pseudo-hobby. To, co mówisz, to opinie, a liczą się fakty. A są one takie, że myśliwi są bardzo potrzebni i wypowiadać się mogą ludzie żyjący na wsi, w lesie czy zorientowani z miast, a nie laicy. Zabawne, że mówisz też o resztkach lasów pociętych drogami. Jak patrzę na google maps, to ten las, w którym mieszkam, ciągnie się przez dobre kilkadziesiąt kilometrów a większość dróg to takie, po których można przejechać, ale traktorem albo terenówką ;) coś oderwany Pan od rzeczywistości. Ale to takie typowe dla dużej części ludzi z miast, gdy wypowiadają się na takie tematy. Choć dziwi mnie to, bo w czasach gdy ja mieszkałem w mieście, starałem się nie dyskutować o takich kwestiach, bo nie miałem pojęcia.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
I bardzo dobrze.
ponad 1 rok temu / Adso
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "58765"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.