DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Jan Pospieszalski o unikach PiS wobec LGBT: wybrali hańbę, a będą mieli wojnę

Jan Pospieszalski o unikach PiS wobec LGBT: wybrali hańbę, a będą mieli wojnę
Fotograf: Adam Chelstowski/Archiwum: Forum

„Obawiam się, że Zjednoczona Prawica uznała, iż optymalną strategią będzie unikanie frontalnego starcia, niewchodzenie w konflikty, a w przypadku agresji – pluszowy opór i szybkie wygaszanie konfliktu. To w najlepszym przypadku skrajna naiwność, w najgorszym – cynizm i wyborcze samobójstwo”, pisze na łamach tygodnika „SIECI” Jan Pospieszalski.

 

Publicysta analizuje sprawę odwołania Grzegorza Wierzchowskiego z funkcji łódzkiego kuratora oświaty, co stało się po tym, jak udzielił on wypowiedzi na temat społecznego zagrożenia, jakie niesie „wirus ideologii LGBT”. Jego zdaniem fakt, że stało się to na kilka dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego nie jest przypadkowe.

 

„Organizacje łódzkich seksedukatorów, z którymi walczy Wierzchowski, otworzyły szampana i niczego tu nie zmienia zapewnienie ministra Piontkowskiego, że w kwestii obrony szkół przed ideologią LGBT podziela stanowisko Wierzchowskiego. Lewica i redaktorzy z Czerskiej poczuli wiatr w żaglach i już domagają się głowy małopolskiej kurator Barbary Nowak, bo – jak głoszą nagłówki – przy tym, co wygaduje kurator Nowak, Wierzchowski to małe piwo”, podkreśla Pospieszalski.

 

Zdaniem gospodarza programu „Warto Rozmawiać” sprawę Wierzchowskiego należy łączyć z wypowiedzią Łukasza Schreibera na temat konwencji stambulskiej. Minister w rządzie Mateusza Morawieckiego stwierdził, że w genderowym dokumencie są wprawdzie „pojedyncze wątki nieakceptowane”, ale jednocześnie zawiera on „masę dobrych rozwiązań”.

 

Jeszcze innym przykładem totalnej uległości PiS jest wypowiedź lidera młodzieżówki tej partii, w który twierdzi, że wojna kulturowa nie ma najmniejszego sensu, a ważniejsze problemy od zwalczania niebezpiecznej ideologii LGBT to troska o prawa zwierząt i czyste powietrze.

 

Jeśli dodamy do tego „zamrożenie” obywatelskich projektów „STOP PEDOFILII”, „Zatrzymaj Aborcję”, a także brak kandydata na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich widać wyraźnie, że władza, która jest postrzegana jako konserwatywna w praktyce nie broni wartości, tylko robi unik za unikiem i lekceważy zagrożenia.

 

„Sprawa jest poważna. Genderowa rewolucja nie bierze jeńców. Świadczy o tym sytuacja na Zachodzie. Przychodzą mi na myśl słowa Churchilla: Mieli do wybrania hańbę lub wojnę. Wybrali hańbę, a będą mieć i hańbę, i wojnę”, podsumowuje Jan Pospieszalski.

 

Źródło: tygodnik „SIECI”

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-09-01 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
37
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Też mam wrażenie ze tylko mowia a egzekwowac prawo w stosunku do aktywistow lgbt juz nie chca. A prawo powinno byc jasne i bronic wartosci
22 dni temu / Myrcha
 
PiS ma wychodzić przed szereg Kościoła? Przecież z ambony słyszymy tylko o miłości i nawet nie tolerancji, tylko akceptacji!!!. Niedawno wygłoszone kazanie z Łagiewnik podczas transmitowanej mszy św. o godz 7. Kościół stara się przytulać "ludzi, którzy mają głęboko zakorzenione upodobanie seksualne", tylko czyny są grzeszne. To profanacja pomników, krzyży, Matki Boskiej, nie są jeszcze czynem??? PiS ma być bardziej papieski niż papież czy biskup??? Abp, Jędraszewskiego nikt nie naśladuje...
22 dni temu / andrzej
 
Hipokryzja nie boli .Ale do czasu PIS-ie. Moze ktos z was tu zaglada, wygraliscie wybory dzieki niej.Dzieki niej tez odejdziecie, pozostawiajac niechec i obrzydzenie,...tak tak pisze to wasz byly wyborca.
22 dni temu / acha
 
A przy okazji - skrajnie naiwni byliśmy wszyscy wierzący w zapewnienia PiSu, że będzie bronił cywilizacji chrześcijańskiej. Czyż plemię żmijowe może bronić wartości chrześcijańskich? Obecnie widać, że to był absurd od samego początku, po prostu trzeba było powołać taką formację dla uśpienia prawicowego elektoratu. I to im się niestety udało.
23 dni temu / abc
 
Do Bartek Franciszek jest realista? I na czym ten jego realizm polega? Nie przypadkiem na tym, że chce być papieżem nowobudowanego kościoła wielu religii w tym tzw. matki ziemi?
23 dni temu / emk
 
Po prostu w Polsce jest wdrażany dokładnie ten sam model jak na tzw. zachodzie, np. w Hiszpanii - z jednej strony coraz bardziej oszalała lewica, a z drugiej formacja udająca "prawicę", ale która wszystkiego się boi i "nic nie może". Wiadomo jaki jest tego końcowy efekt. Można się tylko zastanawiać czy PiS robi to celowo bo tak został zadaniowany czy tylko nie ogarnia tego intelektualnie, ale w sumie nie ma to większego znaczenia. Tak czy siak ta formacja nie doprowadzi nas do niczego dobrego i dzisiaj to już widać całkiem wyraźnie. Jedyna droga to budowa alternatywy oraz w międzyczasie oddolne inicjatywy wszędzie gdzie tylko się da i bez oglądania się na władzę i jej wsparcie.
23 dni temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.