Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Jan Pospieszalski o Polonia Semper Fidelis: to nasza pokorna prośba do pasterzy Kościoła


Jan Pospieszalski złożył swój podpis pod apelem do polskich hierarchów w sprawie obrony tradycyjnie katolickiego nauczania Kościoła dotyczącego małżeństwa i rodziny. Znany kompozytor, publicysta i prowadzący program „Warto Rozmawiać” wyjaśnił dlaczego dołączył do akcji Polonia Semper Fidelis.

 

„Nie oczekujemy nic szczególnego. To nasza pokorna prośba do pasterzy polskiego Kościoła, by potwierdzili to, co powiedział Przewodniczący Episkopatu – arcybiskup Gądecki. Jesienią 2014 roku, kiedy wyciekały pierwsze zapisy dokumentów, miał odwagę jasno i mocno powiedzieć, że to jest dokument, w którym są ślady antymałżeńskiej ideologii, że to jest odejście od nauczania Jana Pawła II, że ten dokument jest dla wielu biskupów nie do przyjęcia.

 

Potem okazało się, że ostateczna wersja była złagodzona i być może właśnie ten jasny głos polskich biskupów sprawił, że jednoznacznie dokument nie otwiera możliwości udzielania Komunii rozwodnikom. Ale jego interpretacje, na przykład przez Episkopat Argentyny, czy Episkopat niemiecki, czy Episkopat belgijski już idą tak daleko, że okazuje się, że coś co jest grzechem w Polsce nie jest grzechem w Niemczech. Coś, co jest grzechem w niektórych diecezjach amerykańskich, w Argentynie jest dopuszczalne.

 

Tworzy się sytuacja niejasna i nasza prośba skierowana w liście na PoloniaSemperFidelis.pl idzie w tym kierunku, aby nam – polskim katolikom – wiernym naszego Kościoła potwierdzić tę postawę, którą biskupi polscy zaprezentowali podczas synodu w 2014 roku.

 

Polecam stronę PoloniaSemperFidelis.pl, zachęcam do podpisania listu. Jest nas już bardzo dużo!”.

 

 

Jan Pospieszalski

 

 

Aby dołączyć do akcji Polonia Semper Fidelis – tak jak Jan Pospieszalski – należy kliknąć TUTAJ

     

   

fot.Jerzy Dudek/Forum

 

  


DATA: 2018-02-02 07:32:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

a co jeśli polscy biskupi uznają Amoris...??
ponad 1 rok temu / ateusz
 
Na Pana Pośpieszalskiego zawsze można liczyć. Aczkolwiek można czuć niedosyt. W czasie kiedy PiS przejął władzę i media przeszły pod jego zarząd spodziewaliśmy się więcej programów publicystycznych, w których można by posłuchać mądrych ludzi piszących w PCH24.pl o kościele i następujących zmianach. Nie rozumiemy dlaczego to co otwarcie mówi Michael Voris: >dlaczego katolickie media milczą o kryzysie w Kościele?
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Jak nam donoszą media Abp. Gądecki oświadczył >Dawne metody wychowawcze już nie wystarczają, już się nie sprawdzają. Nie da się w prosty sposób wrócić do tego co było kiedyś.< Zatem należy rozumieć , że trzeba iść z postępem. Zaprenumerujcie GN tam nowy naczelny redaktor na pewno wszystko wytłumaczy dlaczego potrzebne są zmiany. A jak nadal nie będziecie rozumieli to obejrzyjcie na you tubie : Grzegorz Braun nt. judaizmu versus Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. Pan Rabin bardzo jasno tłumaczy co się stało w kościele i jaka jest nauka. Nie chodzi tylko o A.L.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Pan Pospieszalski powołuje się na nauczanie Jana Pawła II, zatem polecam przeczytanie artykułu na Deonie ks.Adama Błyszcza, który bez owijania w bawełnę napisał: "..Franciszek, jak i biskupi argentyńscy w swoich rozważaniach trzymają się cały czas doktryny (..) wyznaczonej nauczaniem św. Jana Pawła II zawartym w adhortacji Familiaris consortio (co, powtarzam, oznaczało radykalny przełom w pojmowaniu sytuacji tych, którzy żyją w związkach niesakramentalnych)..."
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Przede wszystkim za mało jest akcentowany prawdziwy cel apelu. O rodzinę chodzi tylko pośrednio, a ostatecznie chodzi o uratowanie od piekła tych, którzy przyjmowaliby Komunię Św. w grzechu śmiertelnym. Rodzina jest czymś "tymczasowym", doczesnym, jedni żyją w rodzinie a inni nie. Chodzi o zbawienie WIECZNE.
ponad 1 rok temu / Tomcio
 
"non possumus"
ponad 1 rok temu / Katolik
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 88 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.