DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Jan Pospieszalski o aborcji eugenicznej: dziecko chore należy leczyć, a nie zabijać!

Jan Pospieszalski o aborcji eugenicznej: dziecko chore należy leczyć, a nie zabijać!
Fotograf: Grażyna Myslińska / Archiwum: Forum

„Kiedy 30 lat temu przygotowywano ustawę o ochronie życia, umieszczając w niej tzw. kompromis aborcyjny, trudno było przewidzieć, że przesłanki na istnienie ciężkich nieodwracalnych upośledzeń płodu lub nieuleczalnych chorób zagrażających jego życiu skutkować będą każdego roku eksterminacją tysiąca dzieci”, pisze na łamach tygodnika „Gazeta Polska” Jan Pospieszalski.

 

Publicysta zwraca uwagę, że zapis dotyczący tzw. przesłanki eugenicznej jest nieprecyzyjny i daje lekarzowi władzę do decydowania o tym czy dziecko się urodzi czy też zostanie rozszarpane na kawałki w łonie matki przez co jest on powszechnie nadużywany. Przykładem jest eksterminacja dzieci podejrzanych o zespół Downa, które przecież dzięki nowoczesnej terapii potrafią niemal doskonale funkcjonować społecznie i dożywać starości.

 

„Ponadto istnieje wiele przykładów, gdy mimo fatalnej diagnozy i nacisków lekarzy nakłaniających do aborcji, rodzice zdecydowali się urodzić i okazywało się, że przychodziły na świat zupełnie zdrowe dzieci”, przypomina Pospieszalski.

 

Jak zauważa gospodarz programu „Warto Rozmawiać”: przyzwolenie na prenatalną selekcję osób ze względu na „jakość życia” otwiera drogę do eutanazji, daje tym silnym i zdrowym prawo do decydowania o życiu słabszych oraz chorych, co przyczynia się do stygmatyzowania ludzi niepełnosprawnych i pogłębia mentalność eugeniczną w społeczeństwie.

 

„Dziecko chore należy leczyć, a nie zabijać – a to, że diagnozę stawiamy przed urodzeniem, daje często większe szanse na skuteczną terapię. Troska o najsłabszych, solidarność z chorymi i walka o ich godność przesądzą o naszej kulturze i miejscu w historii”, podsumowuje Jan Pospieszalski.

 

Źródło: tygodnik „Gazeta Polska”

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-11 09:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Marta, Wie Pani, że dziecko, które urodzi się nawet w beznadziejnym stanie, nie cierpi tak, bo ma podawane non stop środki przeciwbólowe, jeśli umiera, to otoczone opieką, a bardzo często też miłością. Dziecko zabijane w łonie matki nie jest znieczulane, jak jakiś śmieć jest rozrywane na kawałki. To Pani nazywa miłosierdziem? W Polsce w większości przypadków wywołuje się u kobiety poród na długo przed terminem, po czym, jeśli dziecko przeżyje, jest pozostawione same sobie i przez wiele godzin walczy o każdy oddech, którego nie może normalnie nabrać, bo ma nie do końca wykształcone płuca...wie Pani jak to strasznie boli? Niech Panią ktoś podtopi... płuca palą, jakby były rozrywane...czy to jest litość według Pani?
3 miesiące temu / Joanna
 
@Anonimm I jeszcze jedno: takie bzdety jak homomałżeństwa i homoadopcje w Polsce NIE PRZEJDĄ!
3 miesiące temu / Volan
 
@Anonimm Idź głosić swoją lewacką propagandę gdzie indziej.
3 miesiące temu / Volan
 
a misericordia?
3 miesiące temu / do trooper
 
V NIe zabijaj. To nie zabijaj.
3 miesiące temu / Gawial
 
Jan Pospieszalski- człowiek o wysokiej kulturze osobistej ,ma rację mówiąc że dziecko chore w łonie matki trzeba leczyć a nie zabijać! Tylko strach przed ewentualnymi kłopotami decyduje o podjęciu decyzji o zabojstwie!
3 miesiące temu / Danutagidian130
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.