8 maja 2014

Jan Pospieszalski: „Wyborcza” kłamie

(fot. Krzysztof Skłodowski / Fotorzepa / FORUM)

„»Gazeta Wyborcza« kłamie” – stwierdza w wydanym oświadczeniu Jan Pospieszalski. Autor programu „Jan Pospieszalski – Bliżej” odpowiada w ten sposób na tekst Mariusza Jałoszewskiego z dzisiejszego numeru „GW”, w którym pojawia się sugestia, że w konsekwencji zakończonego procesu z powództwa Marcina Geremka, syna profesora, Pospieszalski przyznaje się do nierzetelności dziennikarskiej. „To nieprawda” – zaprzecza kategorycznie publicysta.

 

W opublikowanym oświadczeniu, podpisanym także przez Pawła Nowackiego, wydawcę programu „Jan Pospieszalski – Bliżej”, Pospieszalski wylicza kłamstwa zawarte w tekście dziennikarza „GW”, począwszy od kłamliwego tytułu mówiącego, że przyzna się do „nierzetelności w sprawie prof. Geremka”. Kolejne związane były z depeszą ambasadora Niemiec, dotyczącą Bronisława Gieremka.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„W dniu 25. rocznicy ukazania się pierwszego numeru »Gazety Wyborczej«, symbolicznym podsumowaniem minionych lat nie jest artykuł redaktora Michnika, lecz materiał Mariusza Jałoszewskiego. Nagromadzenie tylu kłamstw i nadinterpretacji w tak krótkim tekście to świetny przykład w jaki sposób swą misję w Polsce, pojmuje redakcja »Wyborczej«” – czytamy w oświadczeniu.

 

Poniżej pełny tekst oświadczenia:

 

„Oświadczenie

 

W dzisiejszej »Gazecie Wyborczej« pojawił się tekst Mariusza Jałoszewskiego, który zapowiada że w konsekwencji zakończonego procesu z powództwa Marcina Geremka, syna profesora, przyznaję się do nierzetelności dziennikarskiej. To nieprawda!

 

Kłamstwem jest już sam tytuł tekstu, mówiący że przyznam się do »nierzetelności w sprawie prof. Geremka«. W toku procesu nie dowiedziono tego, także treść ugody i oświadczenia nie zawiera takiego sformułowania.

 

»Wyborcza« kłamie również, że cytowana w programie depesza ambasadora Niemiec jest fałszywa. Żaden z historyków i ekspertów nie podważył autentyczności tego dokumentu.

 

»Wyborcza« kłamie wreszcie, że nie skonfrontowałem tej notatki. Notatka była wielokrotnie przytaczana w poważnych źródłach historycznych. Uczestnikiem programu był jeden z najbliższych współpracowników profesora Geremka, Andrzej Celiński, a także dobry znajomy z lat stanu wojennego Andrzej Czuma. Obaj mieli możliwość zakwestionowania treści dotyczących prof. Geremka, co uczynili.

 

W dniu 25. rocznicy ukazania się pierwszego numeru »Gazety Wyborczej«, symbolicznym podsumowaniem minionych lat nie jest artykuł redaktora Michnika, lecz materiał Mariusza Jałoszewskiego. Nagromadzenie tylu kłamstw i nadinterpretacji w tak krótkim tekście to świetny przykład w jaki sposób swą misję w Polsce, pojmuje redakcja »Wyborczej«.

 

Jan Pospieszalski

Paweł Nowacki, wydawca programu »Jan Pospieszalski – Bliżej«

Warszawa, 8 maja 2014”

 

Źródło: PCh24pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 665 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram