DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Jan Pospieszalski: reglamentowana wolność, czyli dlaczego antykultura zbiera w Polsce żniwa

Jan Pospieszalski: reglamentowana wolność, czyli dlaczego antykultura zbiera w Polsce żniwa
Jan Pospieszalski fot. YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość Łowicz

„Rewolucja kulturowa nie jest żadnym spontanicznym, oddolnym buntem. Widać to dobrze w sferze kultury masowej, edukacji, ale też polityki społecznej UE”, pisze na łamach tygodnika „Gazeta Polska” Jan Pospieszalski.

 

Twórca i prowadzący program „Warto Rozmawiać” przypomina na czym polegała „spontaniczność” tzw. strajków klimatycznych, jakie w ostatnim czasie miały miejsce w Polsce i Europie. W wielu przypadkach nie było to oddolne działanie polskiej młodzieży, tylko odgórny nakaz nauczycieli i dyrektorów szkół. „Przecież słowo strajk oznacza bunt przeciwko niesprawiedliwości władzy – tymczasem ten strajk narzuca szkolna władza, a uczestnictwo jest obowiązkowe”, wskazuje.

 

Innym przykładem „sterowanej spontaniczności” są przepełnione nienawiścią do Kościoła i wyznawców Chrystusa bluźniercze spektakle teatralne promujące deprawację i krytykujące rodzinę. Podobnie jest z produkcjami filmowymi, literaturą i innymi formami sztuki. Pospieszalski zwraca uwagę, że na największe pieniądze i największe uznanie mogą liczyć „dzieła” promujące antykulturę i antywartości.

 

„Cała ta rzekomo wolnościowa, światopoglądowa rewolucja narzucona jest odgórnie, często z użyciem siły, co czyni ją zaprzeczeniem wolności”, podkreśla Jan Pospieszalski.

 

W ocenie publicysty w powyższe standardy wpisuje się wypowiedź RPO Adama Bodnara, który stwierdził, że „rodzice, którzy odmawiają posyłania dzieci na tzw. lekcje antydyskryminacyjne, przekraczają swoje uprawnienia”. Jak dodaje „na razie jeszcze w Polsce nie odbiera się dzieci niepokornym rodzicom”, ale jeśli rewolucja antykultury nadal będzie napierać, to prawdopodobnie obudzimy się w świecie będącym kalką zdemoralizowanego Zachodu.

 

Źródło: tygodnik „Gazeta Polska”

TK


DATA: 2020-02-09 10:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ps. to jest skutek a nie przyczyna jak problemy w socjalizmie S. Kisielewski.
11 dni temu / PI Grembowicz
 
Nie trzeba było kiedyś popierać związku zawodowego solidarność, demokracji, wyborów, "przemian", socjalizmu z ludzką twarzą, rozmów, ugód, kontraktów, okrągłego stołu/magdalenki, ud, aws etc. Co za naiwność, brak instynktu samozachowawczego, rozsądku, infantylizm... Już dawno temu S. Kisielewski, JKM, S. Michalkiewicz, RAZ, W. Bukowski i inni przestrzegali... ale to przecie byli "oszołomy", "wariaci", "frustraci"...
11 dni temu / PI Grembowicz
 
Przeraziło mnie maleńkie słówko, które padło z ust Bodnara:"NA RAZIE". Czyli co, już się do tego szykują? Bodnar powinien natychmiast zostać usunięty ze stanowiska. Przecież Rzecznik Praw Obywatelskich domagający się odebrania praw obywatelom to jakieś totalne kuriozum!
12 dni temu / L
 
Pan Pospieszalski nazywa odważnie rzeczy po imieniu bez " sofistycznych zmiękczaczy" - mówi prawdę! Niestety trzeba uważac na "wynajętą" - "piątą kolumnę" która może szkodzic więcej niż wróg zewnętrzny.Wojna propagandowa przeciw Polsce katolickiej jest widoczna gołym okiem - nie miejmy złudzeń skutki będą bolesne.Nie brakuje zaprzańców którzy dla własnej ułudy korześci która doprowadzi ich do zguby,zdolni są na każdą nikczemnośc.Kultukampf wydaje się pestką w porównaniu ze współczesnymi metodami socjotechnicznymi niszczącymi ducha cywilizacji łacińskiej; lecz nie należy tracic ducha tylko trwac przy prawdzie a zwycięstwo przyjdzie; siły ciemne rosną gdy napotykają biernośc i tchórzostwo,dlatego za te bezkompromisowe słowa w/w autora należy się Mu szacunek! Doczesnośc jest zaledwie mrugnięciem wobec wieczności - pamięc o tym to prawdziwa mądrośc!
12 dni temu / t
 
Przed głosowaniem za przystąpieniem do UE ostrzegał Polaków w 2003 roku min. p. Filip Adwent . W swoich publikacjach, na podstawie zdobytej wiedzy pracował kilka dobrych lat w strukturach UE przedstawił jakie dla Polski będą tego konsekwencje.Wskazywał , że władze tej organizacji opanowywane są przez totalitarnych neomarksistów i jaki jest ich prawdziwy cel owej unii . Nikt z kręgów ówczesnej władzy , ani opozycji , ani nawet EP nie chciał go posłuchać,wyśmiewano go i zrobiono z niego wroga postępu, a społeczeństwo polskie karmione było kłamliwą pro unijną propagandą .Za ukazanie prawdy o celach tej organizacji pn. UE przypłacił życiem jego bliscy też w okolicznościach mających znamiona egzekucji do dzisiaj nie wyjaśnionych.
12 dni temu / agatgr1
 
Ogladam filmy jakie chce, chodze na spektakle ktore chce. Antykultura nie ma do mnie dostepu. Niech nikt nie oglada to ekonomia zrobi swoje. Panstwo nie ma prawa dotowac antykultury.
12 dni temu / Stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.