DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jak ktoś latami nie chodził na Mszę Św. to teraz nagle poczuje jaki to dar? Wątpię.
2 miesiące temu / trooper
 
MAMY JEDNAK UPRAGNIONA PRZEZ ZACHODNI KOSCIOL KOMUNIE NA REKE PRZEWODNICZACY KEP JEDNYM RUCHEM TO ZALATWIL GRATULACJE PROSZE SLAC DO NIEGO
2 miesiące temu / zbigniew
 
Opinie , mimo , ze część, sarkastyczna , trafione. Głupio pisać źle o biskupach więc nic nie pisze.
2 miesiące temu / mario
 
Nie zgadzam się z autorem. Po pierwsze gospodarka nie wyhamowuje, ale jest w stanie katastrofy. Po drugie, nikt z nas nie wie, ile jest obecnie otrzeźwienia, nawróceń a ile jeszcze większego oddalenia od Pana Boga - bo teraz mamy inne sprawy. Po wszystkim dopiero, będziemy mogli ocenić skutki.
2 miesiące temu / Ireneusz
 
jest z tego pożytek ,polscy katolicy zaczną czytać Biblię ,bo jej znajomość jest marna ,tyle co cytaty na mszy
2 miesiące temu / akurat
 
Nie Lefebrysci tylko Bractwo Kaplanskie Swietego Piusa X ,oczywiscie ze slusznie wytykaja poniewaz jak tak dalej pojdzie to zostanie tylko profanum.po za tym naszla mnie taka mysl,ile to razy puszni modernisci rugowali Msze Swieta w klasycznym rycie rzymskim ,dawano pogardliwie jakies pokoiki,ksieza mieli sprawowac bez wiernych sami bez ludu niemal na wygnaniu i oto dzisiaj patrzcie jakby pito ten kielich ktory kazano pic innym Bogu ducha winnym kaplanom ktorzy kazda partykule Hostii pielegnowali z nalezytym szacunkiem i miloscia nalezna Panu Jezusowi dbajac tym samym o sacrum i dzusze wiernych by nie zostaly wypaczone przed trucizna sekularyzmu ,modernizmu desakralizacja tego co swiete.Nie stawiajac sie nigdy w roli sedziego ktorym jest tylko Bog sprawiedliwy trudno nie dostrzec i pominac ten aspekt zaistnialej sytuacji.
2 miesiące temu / @to tyle
 
Pamiętajcie też o kapłanach, żeby im przelać jakieś środki, oni też ponoszą ekonomiczne skutki braku wiernych w kościele, a trzeba z czegoś żyć.
2 miesiące temu / bjs
 
Izydorze - 1/3 wiernych? Gdzie jest taka pobożność? W wielkomiejskiej parafii na kresach zachodnich na 11tys ludzi jest ok 1000 praktykujących. Po wybuchu "epidemii" na niedzielną mszę przyszło ok 20 osób zwyczajowo kościół był pełen - ok 200-300 luda. W kolejnym tygodniu 12.
2 miesiące temu / Wojtek
 
W kościołach niesprawiedliwe ograniczenia, biskupi zamiast bronić wiernych, pędzą w wyścigu aby jak najszybciej przypodobać się władzom świeckim. W marketach, sklepach budowlanych, w komunikacji miejskiej nie ma tak drastycznych ograniczeń jak w kościołach.
2 miesiące temu / Nikodem
 
zamyka się miejsca gdzie może nastąpić nasze uzdrowienie Wystarczy z wiara iść. LB21 "7 Przybyli więc ludzie do Mojżesza mówiąc: ?Zgrzeszyliśmy, szemrząc przeciw Panu i przeciwko tobie. Wstaw się za nami do Pana, aby oddalił od nas węże?. I wstawił się Mojżesz za ludem. 8 Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: ?Sporządź węża2 i umieść go na wysokim palu; wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzy na niego, zostanie przy życiu?. 9 Sporządził więc Mojżesz węża miedzianego i umieścił go na wysokim palu. I rzeczywiście, jeśli kogo wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża miedzianego, zostawał przy życiu.
2 miesiące temu / qwe
 
Mam nadzieję, że ludzie otworzą się na rozmowy o sensie życia, cennych wartosciach i nadziei płynacej z niezwykłej księgi - Biblii. List 2 Tymoteusza rozdział 3 wereset 16 Pozdrawiam i zyczę zdrowia i uśmiechu ???? Anna
2 miesiące temu / Anna
 
Lefebrysci słusznie wytykają coraz mniej sakrum w tej mszy, a coraz więcej profanum. Trzeba być ślepym żeby nie dostrzec co zrobił w kościele modernizm.
2 miesiące temu / to tyle
 
Zamiast zastanawiać się jak ludzi do czegoś zmuszać wprowadźmy chrzest dopiero dla pełnoletnich. Wtedy każdy podejmie świadomą decyzję odnośnie wyznawanej wiary.
2 miesiące temu / @Izydor Oracz
 
@Izydor Oracz W pełni popieram wprowadzenie podatku kościelnego, niech katolicy utrzymują kościoły, prawosławni cerkwie, muzułmanie meczety, żydzi synagogi itd.
2 miesiące temu / Adam
 
O tak zwłaszcza niektórzy lefebryści odpowiednio wyposzczeni pójdą na kolanach na novusa, o którym z taką pogardą się wypowiadają okazując brak szacunku Panu Bogu, który przychodzi również w tej formie rytu.
2 miesiące temu / hmm
 
Warto już dziś pomyśleć co trzeba zrobić po pandemii. Z 95% ochrzczonych tylko 1/3 wypełnia obowiązek niedzielnej mszy św. Jak zmusicz resztę do wypełniania tego obowiązku? Wyobraźmy sobie państwo, w którym tylko 1/3 obywateli płaci podatki?
2 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Mądry głos
2 miesiące temu / wba
 
trzeba to przyjac jako wynagrodzenie za zle slow mysli o kaplanach zle filmy i wszelkie szemranie bo czy bedzie jaszcze mozliwy wiatyk gdy bedziemy odchodzic
2 miesiące temu / 3
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.