DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Jan Pospieszalski: mamy do czynienia z totalitarnymi zakusami subkultury dewiacji

Jan Pospieszalski: mamy do czynienia z totalitarnymi zakusami subkultury dewiacji
fot. Jacek Szydlowski/FORUM

„Neopogaństwo i neomarksistowskie ideologie stają się obowiązującą w świecie doktryną” – stwierdził Jan Pospieszalski. Dziennikarz stanął w obronie abp. Marka Jędraszewskiego i powiedział, że obowiązkiem duszpasterzy jest nazywanie zła po imieniu. Dodał, że dziś za mówienie prawdy ludzi spotykają szykany.

 

„Mamy do czynienia z totalitarnymi zakusami subkultury dewiacji, która staje się obowiązującą doktryną polityczną i ideologiczną. Ta subkultura wynaturzeń dziś zdominowała przestrzeń publiczną. Radykalna polityczna homo-ideologia zawłaszczyła debatę publiczną” – powiedział dziennikarz TVP.

 

W wywiadzie dla portalu niezalezna.pl, red. Jan Pospieszalski przyznał, że „żyjemy w świecie, który stanął na głowie”. Dziennikarz stanął w obronie abp. Marka Jędraszewskiego, krytykowanego przez lewicowe środowiska za użycie sformułowania „tęczowa zaraza”, którym nawiązywał do bardzo niebezpiecznej ideologii LGBT. Pospieszalski jest zdania, że duszpasterze powinni nazywać zło po imieniu, a dewiacje powinni nazywać wprost dewiacjami.

 

Dziennikarz zapytany o ocenę słów abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie” przyznał, że hierarcha użył odpowiednich słów. „Tak jak na czołgach przywieziono nam nieludzki system totalitarny, tę ateistyczną doktrynę komunizmu, tak dziś, przez olbrzymie środki nacisku i gigantyczną ofensywę finansową próbuje nam się narzucić neomarksistowską, antycywilizacyjną wizję społeczeństwa. Neopogańska doktryna ideologiczna jest sprzeczna nie tylko z wartościami, które zbudowały naszą cywilizację, ale również z naturą i zdrowym rozsądkiem” – podkreślił zdecydowanie.

 

Znany publicysta zwrócił jednak uwagę, że to nie tylko „subkultura tęczowej dewiacji” zagraża Polakom, ale także niekorzystna tendencja demograficzna, którą należy odwrócić. „My oczywiście piętnujemy zło i zagrożenia, jakie niesie za sobą homoseksualny styl życia i próba narzucenia tego homoseksualnego trybu życia dzieciom w szkołach, co mamy przecież w tych wszystkich kartach LGBT. Dziś jednak najważniejszą rzeczą jest odwrócenie depresji demograficznej. 500 Plus dało efekt, ale ten efekt jest niewystarczający. Ono pokazuje, że ten rząd wspiera rodzinę, ale to ciągle za mało. Musimy zmienić paradygmat kulturowy, zarówno z programów duszpasterskich, jak i paradygmat obecny w mediach publicznych. Chcę jako katolik, Polak, patriota widzieć również wielką troskę państwa i przede wszystkim Episkopatu” – stwierdził Pospieszalski.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2019-08-09 07:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nawet mówiąc prawdę, jak Arcybiskup, należy najpierw pomyśleć, a potem mówić. Nigdy odwrotnie.
3 miesiące temu / GO_stek
 
obawiam się ze się nie dowiesz ,tych co rządzą światem nie pokazują się w TV maja do tego prezydentów ,a co do reszty to po kilku dzięsieciu latach istnienia wymienionych przez ciebie zjawisk jest ciut późno żeby cos diametralnie zmienić ,to że do nas dopiero dotarło to jedno a drugie ze świat jest z tym oswojony
3 miesiące temu / @ Jacek
 
Ludzie! Trzeba wreszcie powiedzieć, kto za tym wszystkim stoi, co za środowiska pociągają za sznurki, a nie skupiać sie jedynie na wykonawcach. Chorobę leczy się u źródeł a nie objawy!!! To nie tylko LGBT, lecz eutanazję, aborcję, multikulturalizm, imigrację, antykatolicyzm, likwidację gotówki. Tylko prawda nas wyzwoli.
3 miesiące temu / Jacek
 
"tak dziś, przez olbrzymie środki nacisku i gigantyczną ofensywę finansową próbuje nam się narzucić neomarksistowską, antycywilizacyjną wizję społeczeństwa." TRZEBA MIEĆ ODWAGĘ POWIEDZIEĆ KTO PROWADZI TĘ GIGANTYCZNĄ OFENSYEWĘ. "Neopogańska doktryna ideologiczna jest sprzeczna nie tylko z wartościami, które zbudowały naszą cywilizację, ale również z naturą i zdrowym rozsądkiem". NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z POGANIZMEM. W 1910 katolicy stanowili niemal połowę 48 proc. wszystkich chrześcijan i 17 proc. globalnej populacji. Obecnie to dokładnie 50 proc. chrześcijan i 16 proc. ludzi na świecie.
3 miesiące temu / Ryś
 
Nawet pod okupacją rodziło się dwa razy więcej dzieci niż obecnie. Znikamy i nie trzeba do tego żadnej wojny!
3 miesiące temu / Ryś
 
Czy od symboli LGBT nie ma już ucieczki? Czy homoseksualna tęcza ma nam towarzyszyć w szkołach, zakładach pracy, budynkach urzędowych i na stadionach sportowych?\\ Czy wiedzą Państwo, że w międzynarodowych meczach piłki nożnej Stany Zjednoczone, Irlandia oraz niektóre kluby piłkarskie wymagają od zawodników, aby nosili symbol tęczy LGBT na swoich koszulkach?\\ Czy widzieli Państwo, że reprezentanci Anglii muszą wiązać buty tęczowymi sznurówkami?\\ Czy byli Państwo świadomi, że są kluby, które narzucają kapitanom noszenie tęczowych opasek kapitańskich, a na niektórych stadionach, w narożnikach boiska, umieszczono tęczowe flagi? Tęcza LGBT jest, bez wątpienia, symbolem politycznych postulatów tego środowiska. Wydaje się, że jednym z jego celów jest też, by towarzyszyła nam ona wszędzie i by żadna sfera życia nie była wolna od tych symboli.
3 miesiące temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.