DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Jan Pospieszalski: duchowni winni ukrywania skandali seksualnych nie mogą głosić Słowa Bożego

Jan Pospieszalski: duchowni winni ukrywania skandali seksualnych nie mogą głosić Słowa Bożego
Fotograf: Grażyna Myslińska / Archiwum: Forum

„Podzielam oczekiwanie, aby biskupi i kapłani winni ukrywania nadużyć seksualnych odstąpili od publicznego sprawowania sakramentów i głoszenia Słowa Bożego” – pisze na łamach tygodnika „Gazeta Polska” Jan Pospieszalski.

 

Autor tekstu podkreśla, że publiczna obecność przy ołtarzu hierarchów obciążonych skandalami  lub tych, którzy sprzyjają lawendowej mafii jest nadużyciem, rodzi ból i zgorszenie.

 

To jednak nie wszystko. Gospodarz programu „Warto rozmawiać” zwraca uwagę, że ofiary pedofilii są wspierane przez Fundusz Świętego Józefa utworzony ze składek wszystkich diecezji. Jego zdaniem jest to rozwiązanie niesprawiedliwe. „To nie my powinniśmy ponosić konsekwencje. Na Fundusz powinni się złożyć winowajcy” – wskazuje.

 

Publicysta przypomina, że święty Paweł głosił – za słowami Pisma Świętego – iż godzien jest robotnik zapłaty swojej, ale jednocześnie szył „po godzinach” pracy apostolskiej namioty, aby „nikomu nie być ciężarem”. I właśnie dlatego Pospieszalski podkreśla, że „jeśli pasterze kryli na potęgę pedofilię, to na nich samych, a nie na wiernych ciąży obowiązek naprawienia szkód”.

 

„Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski niejednokrotnie zwracał uwagę, że abp Paetz, do końca życia bezkarny, korzystał z pałacu, luksusów itp. Domyślam się, że również inni, obciążeni współuczestnictwem w lawendowej mafii, nie cierpią biedy. Warto więc sięgnąć do prywatnych zasobów tych biskupów i w ten sposób zasilić Fundusz Świętego Józefa” – podsumowuje Jan Pospieszalski.

 

 

Źródło: „Gazeta Polska”

TK

 

 


DATA: 2020-09-10 16:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Absolutnie popieram redaktora Pospieszalskiego. Od kapłanów oczekuję czegoś więcej, niż od każdego innego człowieka świeckiego. I jako katoliczka mam takie prawo. Zatem duchowny powinien być wzorem dla wiernych. Nie ma prawa łamać przykazań Bożych i siać zgorszenie. I nie interesuje mnie, czy gospodyni śpi z proboszczem, czy nie. Ona nie powinna zamieszkiwać na plebanii, a przede wszystkich zajmować stanowisko w sprawach parafialnych. A tak niestety często się dzieje. Kapłan nie może być homoseksualistą z tych samych powodów, a wszyscy wiemy że ponad połowa homoseksualistów po pewnym czasie staje się pedofilami. Nadto kapłan wprawdzie nie ślubuje ubóstwa, ale powinien żyć umiarkowanie. Te duże limuzyny, te egzotyczne wakacje, to bywanie i tańczenie na weselach, zabawach itp. imprezach nie zawsze licuje z powagą powołania. To bolesne, a jednak prawdziwe.
7 dni temu / Mela
 
"publiczna obecność przy ołtarzu" księdza katolickiego utrzymującego kontakty intymne z mężczyznami lub kobietami jest nadużyciem, rodzi ból i zgorszenie oraz odchodzenia od kościoła, wiary i finalnie od Boga.
9 dni temu / Marek
 
bo obawiano ze będzie sprawiedliwy ? bo obecny skład jest pro-lawendowy?
9 dni temu / do M
 
nazwa od koloru a nie zapachu
9 dni temu / fuuuj!
 
Wspaniale! Identycznie uważam. Bóg zapłać za tak jednoznaczną i ewangeliczną postawę, panie Janie!
9 dni temu / Wojciech
 
Publicysta przypomina, że święty Paweł głosił ? za słowami Pisma Świętego ? iż godzien jest robotnik zapłaty swojej, ale jednocześnie szył ?po godzinach? pracy apostolskiej namioty, aby ?nikomu nie być ciężarem?. A który ksiądz przykładem św. Pawła nie chce być ciężarem ?
9 dni temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.