DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Jan Dziedziczak: w Sejmie nie powstanie grupa lobbująca na rzecz Izraela

Jan Dziedziczak: w Sejmie nie powstanie grupa lobbująca na rzecz Izraela
fot.Jerzy Dudek / Forum

Ze zdziwieniem przeczytałem artykuł jednego z izraelskich portali gdzie jakiś dziennikarz z którym nigdy nie rozmawiałem napisał o tym, ze w Sejmie ma powstać grupa lobbystow na rzecz Izraela i ja miałbym w tej grupie być. JEST TO CALKOWITA NIEPRAWDA – pisze na facebookowym profilu poseł PiS Jan Dziedziczak.

O powstaniu takiej parlamentarnej grupy pisał dziennik „Jeruzalem Post”. Jak relacjonuje poseł Dziedziczak „do spotkania z delegacja z Izraela faktycznie doszło. Rozmawialiśmy tam o wsparciu dyplomatycznym dla Izraela w konflikcie bliskowschodnim, znaczna cześć naszego spotkania była poświęcona polityce historycznej. Zgodziliśmy się, ze wypowiedzi o polskich obozach koncentracyjnych są niedopuszczalne. Podkreśliliśmy, ze za II Wojnę Światową odpowiedzialni są Niemcy a nie jacyś naziści. Nie rozmawialiśmy o lobbingu na rzecz Izraela”.

Jak deklaruje polityk „od dawna interesuje się polityka bliskowschodnia, uczestniczę w spotkaniach dla chrześcijańskich parlamentarzystów poświęconej tej tematyce”.

 „W swoich wypowiedziach nigdy nie okrywałem ze w konflikcie Izraelsko-Palestynskich jestem po stronie Izraela. Przyczyn jest wiele: poczynając od przyczyn związanych ze zderzeniem cywilizacji - Izrael jest brama dla radykalnego islamu dla naszej cywilizacji, przez bycie na arenie międzynarodowej w jednym obozie ze Stanami Zjednoczonymi a nie z W. Putinem, po zrozumienie, zwłaszcza jako poseł z kraju który tyle lat bym pod zaborami, ze naród żydowski ma prawo do swojego państwa - aby nie musiał tułać się po całym świecie - my Polacy wiemy to dobrze, bo wielu Żydów było kiedyś na naszych ziemiach. Dziś maja swój Izrael, nie muszą nigdzie uciekać, nie muszą uciekać np. do Polski. Wspierajmy go zatem dyplomatycznie w procesie bliskowschodnim. To, się nam jako Polsce opłaca. Bo punktem wyjścia moich wszelkich działań jest interes Polski” - czytamy w internetowym wpisie posła.

 Dziedziczak zauważa, iż relację polsko-żydowskie są „ze strony polskiej prowadzone na kolanach - lub - co propagują pewne marginalne środowiska polityczne - nie prowadzi się ich wcale. Obie postawy są złe. Dialog trzeba prowadzić, ale punktem wyjścia dla polskiego polityka powinny być interesy polskie (tak jak dla izraelskiego izraelskie, francuskiego - francuskie etc.). To niby oczywistość ale przez ostatnie 25 lat nie zawsze to było u nas widoczne. I dlatego w relacji z Izraelem powinniśmy postulować mocno i zdecydowanie nasze sprawy: np. prawdę historyczna - Polacy byli jedna z największych ofiar II Wojny Światowej a za Holokaust są odpowiedzialni Niemcy (a nie tajemniczy naziści)”.

 Brakuje mi tej postawy także w polityce kulturalnej i edukacyjnej naszego rządu (polecam moje wypowiedzi o filmach "Pokłosie" i "Ida" - gdzie za pieniądze polskiego podatnika przedstawia się nas jako naród sprawców i eksportuje ta narracje za granice - vide "Ida" jako reprezentant Polski w walce o Oscara). Jest to niebezpieczne ze względów moralnych, pozycji Polski i Polonii za granica a także ze względu na pojawiające się (całkowicie nieuzasadnione) pomysły "odszkodowań" jakie Polska miałaby płacić organizacjom żydowskim. Moje stanowisko jest jednoznaczne: nie ma ŻADNEGO uzasadnienia dla takich wypłat – podkreśla poseł.

 luk 
 


DATA: 2015-06-05 13:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czy te usta moga klamac?
ponad 3 lata temu / takie tam
 
Pan poseł Dziedziczak stwierdził; ?...naród żydowski ma prawo do swojego państwa ? aby nie musiał tułać się po całym świecie? ? rozumię, że pan poseł odmawia takiego samego prawa Palestyńczykom, którzy jak wiele na to wskazuje są genetycznie w wielkiej części potomkami Żydów pozostałych na terenie Palestyny, którzy przeszli na islam. Dla pana posła Dziedziczaka jest rzeczą normalną i oczywistą, że co najmniej od roku 1948 Palestyńczykom odbiera się domy, ziemię, a ich samych państwo Izrael wtłacza do takzwanych ?tymczasowych obozów dla uchodźców?, w których przebywają już ponad pół wieku! Czy pan poseł Dziedziczak widział taki obóz bo ja widziałem. Do dziś Izrael nie zaprzestał budowy nowych osiedli żydowskich, pogwałcił ponad 350 rezolucji ONZ, zerwał dziesiątki układów dwustronnych, zastrzelił załogę tureckiego statku płynącego do Strefy Gazy z pomocą humanitarną! Ciekawi mnie jakich to zachowań spodziewa się pan poseł Dziedziczak po Palestyńczykach przetrz
ponad 4 lata temu / Lech, Boston, USA
 
Daj palec a urwą ci rękę-głosi powiedzenie.Dla pana Dziedziczaka i nie tylko, jest jedna rada:dbać o własny interes narodowy/ wzorując się na Żydach/ -nie angażując się w myśl hasła \'Za naszą i waszą ....".Izraelowi ,któremu znani są sprawcy holokaustu -nie przeszkadza/w imię własnych interesów/ to, gdy oszczerczo mówią inni o polskich obozach koncentracyjnych, gdy Niemców tamtego okresu nazywa się nazistami.Wyjaśnienia pana Posła przywróciły mi spokój.
ponad 4 lata temu / Jan
 
Jeżeli rzeczywiście pan poseł PIS Jan Dziedziczak nie przyznaje się do tego, o czym poinformowała swoich czytelników gazeta The Jerusalem Post (http://www.jpost.com/Diaspora/Pro-Israel-lobby-to-be-formed-in-Polish-parliament-404629), to niech wytoczy tej gazecie proces sądowy o zniesławienie, zażąda odszkodowania za straty moralne i opublikowania sprostowania w tej sprawie, a nie usprawiedliwia się na portalu PCh24.pl. I co ? naiwni Polacy mają w to uwierzyć? Przecież informacja o tym, że został przewodniczącym grupy lobbującej na rzecz Izraela, cały czas dostępna jest na stronie internetowej gazety The Jerusalem Post. I kto tutaj kogo okłamuje? Gazeta swoich czytelników, czy poseł swoich wyborców?
ponad 4 lata temu / Ferdynand
 
Ja nie jestem pewien czy dzisiejsi Izraelici rzeczywiście pochodzą od tych co zyli 2 tys lat temu w Palestynie.
ponad 4 lata temu / prawdzic
 
Można poczytać i samemu wyrobić sobie zdanie. The new Polish Parliamentary Israel Allies Caucus hopes to garner support for the State of Israel through their shared Judeo-Christian values. http://www.jpost.com/Diaspora/Pro-Israel-lobby-to-be-formed-in-Polish-parliament-404629 Poseł PiS pokieruje proizraelskim lobby w sejmie http://www.greenpointpl.com/posel-pis-pokieruje-proizraelskim-lobby-w-sejmie/ Proizraelskie lobby zaczęło działalność w sejmie http://www.greenpointpl.com/proizraelskie-lobby-zaczelo-dzialalnosc-w-sejmie/ Szef MSZ dziękuje zasłużonym Żydom http://www.greenpointpl.com/szef-msz-dziekuje-zasluzonym-zydom/
ponad 4 lata temu / Artur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.