DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Jan Dworak o szansach Telewizji Trwam

Jan Dworak o szansach Telewizji Trwam
fot. Adam Chelstowski / FORUM
#TELEWIZJA    #MULTIPLEKS    #"TRÓJKA"    #DWORAK    #TRWAM    #KRRIT

Na pięćdziesiąt procent wycenił Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, szansę Telewizji Trwam na otrzymanie miejsca na cyfrowym multipleksie. Jego zdaniem jednak, telewizja ta charakteryzuje się wysokim stopniem jednostronności. Na pytanie: czy przekracza granice tolerancji?, Dworak odpowiedział: – Wydaje mi się, że jeśli chodzi o główny korpus programu - nie – stwierdził.

 

Dworak komentując wczorajszy piknik w obronie Telewizji Trwam i mówiąc o szansach dla Telewizji Trwam w radiowej „Trójce” powiedział, że o miejsce na multipleksie dla stacji o charakterze religijno-społecznym ubiegają się dwa podmioty: projekt Wieczorna.pl oraz Telewizja Trwam. Ocenił szansę tej telewizji na otrzymanie miejsca na cyfrowym multipleksie na pięćdziesiąt procent. – Przeprowadziliśmy konsultacje społeczne w tej sprawie i olbrzymia większość wypowiadających się wtedy była za umieszczeniem Trwam na multipleksie. Nam zakazuje tego prawo, musimy zorganizować konkurs. Wyznaczyliśmy miejsce dla programu religijno-społecznego. To jednak nie tylko kwestia konkurenta, ale tego, czy Telewizja i fundacja spełni warunki prawne i programowe. My polskiego prawa przestrzegaliśmy i będziemy przestrzegać – mówił Dworak.

 

Gościowi “Trójki” zadano również pytanie o ocenę tolerancji u o. Tadeusza Rydzyka i Telewizji Trwam. – Mogę powiedzieć, nie chcąc oceniać na antenie - i w ogóle - ojca Rydzyka i jego poglądów, że przeprowadziliśmy kilka analiz programów, nie tylko telewizji Trwam, i ta analiza wykazała, że telewizja Trwam charakteryzuje się wysokim stopniem jednostronności. Czy przekracza granice tolerancji? Wydaje mi się, że jeśli chodzi o główny korpus programu - nie – powiedział.

 

Zapytany przez dziennikarza o to, czy projekt Wieczorna.pl realizuje wytyczne dla programu religijno-społecznego, które mówią m.in. o realizowaniu nauczania Stolicy Apostolskiej, odpowiedział: – Nie sądzę, żeby taoizm był nauczaniem Stolicy Apostolskiej, ale proszę zwrócić uwagę, że znalazły się tam inne określenia - dialog międzyreligijny, ekumenizm i - przede wszystkim - duch tolerancji. Moje obawy wiążą się z przykrymi doświadczeniami na komisjach sejmowych pytano, co to znaczy tolerancja. Żądano, by KRRiTV określiła, czym jest. Nigdy nie przypuszczałem, że w demokratycznej III RP będę musiał tłumaczyć posłom, czym jest tolerancja – ubolewał przewodniczący KRRiT.

 

Źródło: Polskie Radio

pam


DATA: 2013-05-20 20:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

pAn DWORAK ROBI Z SIEBIE BIEDACZYSKO ::ALE WSZYSCY WIEDZA ZE TO JEGO GRA: A GRAC UMIE DOSKONALE I TO W ROZNYCH POZACH: tO ON POWINIEN ODEJSC Z TEGO MIEJSCA PRACY GDZ CZUJE SIE JAK KROL; KTOREGO TRZEBA OKLASKIWAC:
ponad 7 lat temu / analiza
 
Tolerancja w technice: dopuszczalna odchyłka od normy. Tolerancja w biologii: odporność na szkodliwe czynniki. Tolerancja liberalna: przymusowa akceptacja. Gdybyśmy w inżynierii zastosowali \'nowoczesne\' pojmowanie tolerancji, czyli uznanie za prawidłowe i dopuszczalne _każdego_ rozwiązania to nic by nie działało.
ponad 7 lat temu / Wojtek
 
Może w "demokratycznej III RP" pojęcia są definiowane w jakiś odmienny sposób. Coś jakby dialektyczny lub w duchu walki klas ?
ponad 7 lat temu / Nobody
 
50%, ekspertyza godna testu zamkniętego z dwoma możliwymi odpowiedziami. W końcu to oznacza "przyjmą, albo nie".
ponad 7 lat temu / Gabriel
 
Czas zacząć CZYTAĆ słowniki, panie Dworak, jeśli ma pan problem ze zdefiniowaniem pojęcia tolerancji..
ponad 7 lat temu / rochadziug
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.