21 sierpnia 2018

Władze Białegostoku do homoaktywistów: nie będziemy was traktować lepiej niż innych

(Zdjęcie ilustracyjne. FOT.BARTLOMIEJ KUDOWICZ/FORUM)

Członkowie dopiero co powstałego stowarzyszenia „Tęczowy Białystok”, którego jednym z głównych celów jest organizacja w stolicy województwa podlaskiego tzw. homomarszu, złożyli w urzędzie miasta wniosek o przydzielenie lokalu. Napisali w nim, że chcą udzielać tam wsparcia osobom homoseksualnym. Władze miasta wystosowały odpowiedź odmowną, wskazując, że osoby homoseksualne, mogą, tak jak inni, „otrzymać wsparcie w miejskim ośrodku pomocy społecznej”. 

 

Stowarzyszenie „Tęczowy Białystok”, które zrzesza osoby „nieheteronormatywne” powstało w Białymstoku pod koniec lipca bieżącego roku. W swoich postulatach skierowanych do władz miasta oraz pochodzących z niego polityków podkreślali, że potrzebują lokalu, gdzie zamierzają utworzyć Ośrodek Interwencji Kryzysowej i dlatego zaapelowali o jego przyznanie. Swoje żądania członkowie Tęczowego Białegostoku tłumaczyli, że w stolicy województwa podlaskiego osoby homoseksualne są dyskryminowane i dlatego istnieje potrzeba utworzenia dla nich specjalnego ośrodka pomocowego.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Inne postulaty stowarzyszenia to m.in. zorganizowanie w mieście hosteli interwencyjnych (ośrodków dla bezdomnych); telefonu zaufania; poradni, gdzie osoby homoseksualne każdego dnia mogłyby zasięgnąć porady psychologa oraz prowadzenie przez miasto kampanii społecznych (również w szkołach) uwrażliwiających na problemy osób homoseksualnych. Oddzielnym postulatem jest zorganizowanie w Białymstoku tzw. marszu równości, czyli homoparady, której dotychczas w Białymstoku nie było.

 

W odpowiedzi udzielonej przez miasto stowarzyszeniu wskazano, że w Białymstoku istnieją punkty pomocy społecznej, w których osoby o odmiennej orientacji seksualnej mogą (tak jak wszystkie inne) uzyskać różnego rodzaju pomoc. Władze miasta podkreśliły, że nie widzą potrzeby traktowania osób homoseksualnych w sposób, które miałby je wyróżniać. W odniesieniu do żądania utworzenia telefonu zaufania odpowiedziano, że taki telefon również od dawna istnieje.

 

Katarzyna Rosińska ze Stowarzyszenia Tęczowy Białystok nie takiej odpowiedzi z Ratusza się spodziewała. – Jestem zaniepokojona taka odpowiedzią. To zdecydowanie za mało, gdyż osoby ze środowiska LGBT na co dzień spotykają się z dyskryminacją i nie sądzę, żeby w miejskich ośrodkach pomocy społecznej również  nie mogły doznać dyskryminacji – powiedziała podczas konferencji prasowej.

 

Stowarzyszenie Tęczowy Białystok zapowiada, iż rozpoczyna starania dotyczące zorganizowania jesienią tego roku w Białymstoku tzw. marszu równości.  Natomiast przedstawiając postulaty, których spełnienie widzi na szczeblu rządowym, członkowie stowarzyszenia mówią o legalizacji związków homoseksualnych, refundacji z NFZ operacji zmiany płci, wprowadzenie do kodeksu karnego przestępstw popełnionych ze względu na orientację seksualną czy konstytucyjną ochronę homoseksualistów przed dyskryminacją.

 

Swoje postulaty Stowarzyszenie Tęczowy Białystok przesłało pod ocenę kandydatom na prezydenta miasta oraz partiom politycznym. Poparły je Partia Razem i kandydat na prezydenta miasta wystawiony przez SLD. Inni zapowiedzieli, że przygotowują właśnie swoje odpowiedzi.

 

Adam Białous

 

 

 Zobacz także:

 

„W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 95 063 zł cel: 300 000 zł
32%
wybierz kwotę:
Wspieram