5 kwietnia 2018

Sondaż: większość Polaków za ochroną życia i zakazem adopcji dzieci przez homoseksualistów

(Fot. Piotr Guzik/FORUM )

Z najnowszych badań społecznych przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wynika, że większość Polaków opowiada się za konstytucyjną ochroną życia oraz zakazem adopcji dzieci przez pary prowadzące homoseksualny tryb życia. Ich zdaniem, ustawa zasadnicza powinna także wspierać rodziny przez gwarancję zwrotu części podatków zapłaconych w związku z wychowaniem dzieci.

 

Badania przeprowadzone przez IBRIS zostały zlecone przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Podczas ankiety pytano m.in. o konstytucyjną ochronę życia dzieci nienarodzonych, zakaz adopcji dzieci przez pary homoseksualne, a także m.in. instytucjonalne, materialne wsparcie dla rodzin.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Ochrona życia od poczęcia powinna być zapisana w Konstytucji

 

„Czy Konstytucja powinna chronić ludzkie życie od momentu poczęcia?” – na tak zadane pytanie twierdząco odpowiedziało 57,9 proc. respondentów (przeciw wypowiedziało się 42,1 proc.). Warto podkreślić, że wśród respondentów w wieku 18-29 lat, za ochroną życia ludzkiego opowiedziało się 59,7 proc. osób. Z kolei w grupie osób pomiędzy 50 a 59 rokiem życia, poparcie dla konstytucyjnej ochrony życia od poczęcia wyraża 77,5 proc. respondentów.

 

Tak dla konstytucyjnego zakazu adopcji dzieci przez pary prowadzące homoseksualny styl życia

 

Respondentów zapytano również: „Czy Pana/i zdaniem Konstytucja powinna zakazywać wspólnej adopcji dzieci przez osoby tej samej płci?”. Za takim zakazem opowiedziało się 55,2 proc. (44,8 proc. było przeciw). Za zakazem adopcji dzieci przez osoby prowadzące homoseksualny styl życia opowiedziała się większość respondentów w wieku 18-29 lat (59,7 proc. za). Z kolei osoby w wieku 50-59 lat także poparły zakaz w znaczącej większości. Wynik w tej kategorii wyniósł 66,5 proc.

 

Materialne wsparcie rodziny zagwarantowane przez Konstytucję RP

 

Większość badanych poparła także konstytucyjny przepis zapewniający rodzicom zwrot części kosztów poniesionych przy wychowaniu dzieci (pytanie: „Czy uważa Pan/i, że w Konstytucji powinien pojawić się przepis, który gwarantuje rodzicom zwrot części podatków zapłaconych w związku z wychowaniem dzieci?”). Za opowiedziało się 67,4 proc. respondentów (37,2 proc. – zdecydowanie tak, 30,2 proc. – raczej tak), przeciwnych było 23,5 proc. (13,6 proc. – raczej nie, 9,9 proc. – zdecydowanie nie).

 

Takie rozwiązanie częściej popierali mężczyźni (za – 70,1 proc., przeciw – 22,6 proc.) niż kobiety (za – 64,8 proc., przeciw – 24,4 proc.) oraz mieszkańcy metropolii powyżej 500 tys. mieszkańców (za – 81,6 proc., przeciw – 17,5 proc.), zaś najrzadziej poparcia takiemu przepisowi udzielali mieszkańcy wsi (za – 65,6 proc., przeciw – 15,9 proc.).

 

Konstytucja RP ponad prawem Unii Europejskiej

 

Respondenci opowiedzieli się także za nadrzędnością Konstytucji wobec regulacji międzynarodowych i Unii Europejskiej (pytanie: „Na ile zgadza lub nie zgadza się Pan/i z twierdzeniem: Konstytucja RP powinna mieć bezwzględne pierwszeństwo stosowania, przed prawem wynikającym z umów międzynarodowych, w tym prawem Unii Europejskiej?”). Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 48,6 proc. (24,4 proc. – zdecydowanie się zgadzam, 24,2 proc. – raczej się zgadzam), przeciwnych było 30,2 proc. badanych (19,7 proc. – zdecydowanie się nie zgadzam, 10,5 proc. – raczej się nie zgadzam).

 

 

Źródło: Ordo Iuris

WMa

 

 

Zobacz także:

 

Jak żyć po katolicku w XXI wieku. Małżeństwo

 

Jak żyć po katolicku w XXI wieku. Małżeństwo

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 153 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram